Flagi z żałobą w kamienicy, gdzie mieszkał prezydent

Publikacja w serwisie: 10 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Litwa: jutro żałoba narodowa » Niemcy: flagi opuszczone do połowy masztu » Roztrzaskany orzeł na tle biało-czerwonej flagi. Rysunek w belgijskiej prasie. “Orzeł wylądował” » Gdzie zdrowy rozsądek?! » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Gdzie jest broń BOR-owców? » Gdzie jest Wiktor Bater » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Prezydent zna prawdę » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Gdzie podział się kanał nr 1 z rejestratora MARS-BM ? » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » Prezydent nie rozumie narodowych interesów » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Bogdan Borusewicz – prezydent naciskał na załogę » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Prezydent Francji przyjedzie na pogrzeb pary prezydenckiej » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » “Przeraża mnie Pan, jako prezydent mojego kraju” » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W kamienicy na rogu Kruczkowskiego i Czerwonego Krzyża, gdzie jako prezydent Warszawy mieszkał Lech Kaczyński z żoną, sąsiedzi, gdy tylko dowiedzieli się o tragedii, wywiesili na bramie polskie flagi przeplatane kirem.Flagi z czarną wstążką pojawiły się też w oknach. Ktoś zapalił znicz. – To byli dobrzy ludzie – wspominała prezydencką parę jedna z sąsiadek. – Pani Maria była otwarta, często spotykaliśmy się na spacerze, kiedy wychodziliśmy z psami. Wszyscy tu jesteśmy w szoku. Nie wierzymy w to, co się stało.

- Pani Maria Kaczyńska zaglądała tutaj jeszcze, jako pierwsza dama. Zawsze była uśmiechnięta – mówił Maciej Charzelski, sąsiad pary prezydenckiej.

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters