PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA

Publikacja w serwisie: 10 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Premier Donald Tusk marszczy brew » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Premier Tusk oszukuje Polaków » Donald Tusk – Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Czy leci z nami “szturman” » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Premier zapędzony w kozi róg » Premier pod specjalnym nadzorem » Premier blokuje publikację stenogramów? » Graś: Premier nigdy nie kłamie » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Premier: Loty VIP-ów wyłącznie w formule cywilnej » Premier Korei Płd. odwołał przylot do Krakowa » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » TUSK POD SĄD » Tusk chroni szefa BOR » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk zaorał specpułk » Tusk błądzi na osi czasu » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Takiego dramatu współczesny świat nie widział”

PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA

TVN24/Fot.PAP
- Proszę, żeby nasze zachowania były odpowiednie do narodowej żałoby. Powinniśmy cały czas pamiętać o tym, co nas spotkało – apelował premier Donald Tusk po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów. Szef rządu zapowiedział dwie minuty ciszy na niedzielę na godz. 12.00 – Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których ten dzień jest najtragiczniejszy w życiu – powiedział na koniec. I wyleciał do Smoleńska.


“Nad Smoleńskiem” zginęli najważniejsi i wybitni przedstawiciele państwa, ale “zginęli także dla wielu z nas przyjaciele i znajomi”, mówił na krótkim briefingu po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu Donald Tusk. – Takiego dramatu współczesny świat nie widział – dodał.

“Ta tragedia dotyka mnie osobiście”

W imieniu wszystkich Polaków Donald Tusk złożył “najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie Lecha Kaczyńskiego, (…) a także rodzinom wszystkich, którzy tam zginęli. – Oni przeżywają największą tragedię. (…) Chcę także przekazać im kondolencje od całego świata – zaznaczył premier.

Dodał, że pierwsi zadzwonili premier Rosji Władimir Putin i prezydent tego kraju Dimitrij Miedwiediew.

- Ogłoszono żałobę narodową. Rząd na specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów zarządził także na jutro na godzinę 12.00 dwie minuty ciszy. Podobnie uczcimy dzień uroczystości pogrzebowych. Żałoba narodowa potrwa tydzień. Ta tragedia dotyka także mnie osobiście – mówił dalej szef rządu.

Na koniec swojego krótkiego wystąpienia zapewnił, że “wszyscy podlegli mu urzędnicy będą pracować 24 godziny na dobę, żeby konsekwencje dla rodzin ofiar były najmniejsze z możliwych”. – Wiemy jednak, że nie ugasimy tego bólu – przyznał.


ŁOs/iga/k

Całość wystąpienia premiera Donalda Tuska
Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters