Jarosław Kaczyński nad trumną brata

Publikacja w serwisie: 11 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Poznałem brata po bliźnie » “Musi dokończyć zadanie brata” » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info Czułem zapach paliwa lotniczego » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Kaczyński: akcja policji to fortel » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

TRUMNA Z CIAŁEM PREZYDENTA JUŻ W KRAJU

TVN24
Trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego – w kondukcie żałobnym – zmierza do Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej, na lotnisku Okęcie odbyło się powitanie tragicznie zmarłego prezydenta. Hołd złożył m.in. Jarosław Kaczyński, córka prezydenta Marta oraz najwyżsi dostojnicy państwowi i kościelni.

Trumna z ciałem prezydenta już w Polsce

Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego – przykryta biało-czerwoną flagą – została wyprowadzona z samolotu przez żołnierzy z kompanii honorowej i umieszczona na katafalku na lotnisku wojskowym na Okęciu. Odegrano hymn państwowy; modlitwy odmówili nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk, sekretarz Episkopatu Polski biskup Stanisław Budzik, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

“Stoimy nad trumną Pierwszego Obywatela Najjaśniejszej Rzeczypospolitej”

Przy trumnie modlili się członkowie najbliższej rodziny zmarłego prezydenta: jego brat Jarosław Kaczyński i córka Marta. Zmarłemu prezydentowi hołd oddali marszałkowie Sejmu i Senatu Bronisław Komorowski i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk, a także współpracownicy Lecha Kaczyńskiego.

- Stoimy nad trumną Pierwszego Obywatela Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział, modląc się nad trumną biskup Budzik. – W smutku, żalu i bólu jednoczy się z nami cała ojczyzna i rodacy rozproszeni po wszystkich kontynentach. Ale na tę trumnę i na całą zdrętwiałą z bólu ojczyznę pada blask słońca. Tego słońca, które nigdy nie zachodzi, którym jest Jezus Chrystus zmartwychwstały. Do niego kierujemy naszą modlitwę – mówił z kolei sekretarz Episkopatu.

Teraz trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego – ulicami Warszawy – jest przewożona do kaplicy prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim.

Putin pożegnał prezydenta Kaczyńskiego

Wylot trumny z ciałem prezydenta poprzedziła krótka ceremonia pożegnalna na lotnisku w Smoleńsku. Podczas przekazania trumny obecny był Władimir Putin.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i MON informowały, że razem z ciałem Lecha Kaczyńskiego do Warszawy trafią w niedzielę jeszcze trumny Ryszarda Kaczorowskiego i Krzysztofa Putry. Potem poinformowano jednak, że dziś do Polski przyleci jednak tylko samolot z trumną prezydenta.

Ceremonia pożegnalna na lotnisku w Smoleńsku (TVP, fot. PAP)

Krewni ofiar już w Rosji

Ciała pozostałych ofiar są w Moskwie. Rosjanom udało się zidentyfikować – według agencji Interfax (do godziny 14:50 – czasu rosyjskiego) – 81 ofiar. Do stolicy Rosji trafiały one w nocy, transportowane śmigłowcami.

Pierwsi krewni zmarłych są już w Moskwie. Jak informuje źródło agencji RIA-Nowosti “decyzja o wysłaniu ciał tam, a nie do Warszawy, została podjęta w zgodzie z rosyjskim prawodawstwem”.

Tragedia, jakiej nie widział świat

Na miejscu katastrofy w Smoleńsku cały czas pracuje wiele osób. – W likwidacji następstw katastrofy lotniczej biorą udział 802 osoby i 124 jednostki techniczne, w tym trzy samoloty – informował jeszcze w niedzielę rano przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Rosji.

Pod Smoleńskiem zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką i ponad 90 innych osób, w tym przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy mordu katyńskiego. Premier Donald Tusk nazwał katastrofę “tragedią, jakiej nie widział współczesny świat”.

ŁOs,tka//mat,iga

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters