Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u

Publikacja w serwisie: 12 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tusk: “Biorę za moje decyzje pełną odpowiedzialność” » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » „PERYSKOP” KOMOROWSKIEGO » 29 pytań do Bronisława Komorowskiego » Bezpieczne wybory Komorowskiego » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » Przełomowe oświadczenie Komorowskiego ws. krzyża » Śniadek do Komorowskiego: Niech pan nie podpisuje ustawy o IPN » Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne? » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Katastrofa samolotu prezydenta. Pierwsze komentarze po tragedii » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Co będzie w raporcie Millera » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Gen. Stanisław Koziej zostanie szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego – poinformował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Nominacja nastąpi jutro.

Gen. Koziej zastąpi na tym stanowisku Aleksandra Szczygło, który w sobotę zginął w tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

- Jest szeroko znany jako specjalista od obronności. Nie jest zaangażowany w rozgrywki czysto polityczne – mówił Bronisław Komorowski i prezentował pierwsze zadanie, jakie mu powierzy: – To konieczność analizy rozwiązań prawnych, regulaminowych jak i formalnych związanych z przemieszczaniem się wysokich rangą dowódców wojskowych. Trzeba zbadać, czy są te procedury wystarczające, żeby dać gwarancję dobrego funkcjonowania struktur dowódczych, nawet w sytuacjach krytycznych, które są efektem katastrof lotniczych – mówił.

Nie wykluczył, że gen. Koziej będzie musiał zaproponować nowe rozwiązania. – Nie chodzi tylko o to, żeby nie latali ze sobą dowódcy i zastępcy w tym samym samolocie, ale żeby był taki podział, który by oznaczał, że w przypadku katastrofy nie całość sił zbrojnych ponosi niepowetowane straty – dodawał Komorowski.

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters