Rotfeld: Gen.Gągor miał zostać Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych NATO

Publikacja w serwisie: 12 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor na Wikileaks » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Prawnicy podają w wątpliwość memorandum, które ma zostać podpisane w połowie października » Jak Latkowski został dowódcą “306. specpułku” » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. » Płk Latkowski: Dowódca Tu-154 zawiesił się psychicznie, nie słyszał uwag kolegów » Rozmowa z gen. broni Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą Wojsk Lądowych » HONOR 2011 Solidarni z generałem Andrzejem Błasikiem, Dowódcą Sił Powietrznych RP » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Czyżby “Nasz Dziennik” miał rację? » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Smoleński blog Amielina: samolot nie miał szans » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Straciliśmy wiarygodność w NATO » Zagrożone kody NATO » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Belarus “invaded by NATO from Ukraine” » NATO honoruje generała Błasika » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Szef NATO żałuje, że nie przyjechał na pogrzeb » Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Gen.Gągor był najpoważniejszym kandydatem na najwyższe stanowisko w siłach zbrojnych NATO – powiedział dziś rano w radiu ZET prof. Adam Daniel Rotfeld

Adam Daniel Rotfeld, były szef polskiej dyplomacji

Adam Daniel Rotfeld, były szef polskiej dyplomacji

W katastrofie zginął m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor

W katastrofie zginął m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor

- Pozwolę sobie powiedzieć to, że był najpoważniejszym kandydatem na najwyższe stanowisko w siłach zbrojnych NATO – powiedział dziś w Radiu ZET prof Adam Daniel Rotfeld, współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych, były minister spraw

zagranicznych. Dopytywany uściślił, że miał on zostać Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych NATO.

Generał Franciszek Gągor to jedna z ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, był szefem sztabu generalnego Wojska Polskiego. – Cieszył się ogromnym uznaniem, szacunkiem – powiedział prof. Rotfeld.

Rotfeld: Trzeba wprowadzić nowe procedury

Prof. Rotfeld powiedział również, że według niego zostały złamane NATO-wskie procedury bezpieczeństwa podczas lotu prezydenckiego samolotu do Smoleńska.

Gość Radia ZET stwierdził, że uważa za niedopuszczalne, aby wszyscy generałowie i dowódcy razem lecieli jednym samolotem.

- Bezpośrednim skutkiem tej strasznej tragedii powinno być to, że rząd powinien polecić grupie najbardziej kompetentnych osób przygotowanie procedur, które mają być traktowane jako bezwzględnie obowiązujące prawo – powiedział. Do takich procedur powinno należeć m.in. to, że jednym samolotem nie może lecieć najwyższe kierownictwo państwa i najwyżsi dowódcy sił zbrojnych.

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters