Rosyjskie tajne służby mają dostęp do nośników danych należących do tragicznie zmarłych dowódców wojskowych.

Publikacja w serwisie: 15 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosyjskie służby bezpieczeństwa wymknęły się spod kontroli » Służby monitorowały lot Tu-154 » Siedem brakujących danych RSP » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » Zarzuty dla wojskowych » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » SYLWETKA TRAGICZNIE ZMARŁEGO PREZYDENTA » Polska oddała hołd tragicznie zmarłym » [TVN24] – Załodze Jaka-40 może grozić wydalenie ze służby » Zerwane dystynkcje – Niektóre mundury wojskowych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, wróciły do Polski z oderwanymi dystynkcjami » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » Akta katastrofy NIE MUSZĄ być tajne » Na jakiej podstawie osoby znajdujące się na wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj zostały dopuszczone do służby » Tajne zdjęcia satelitarne okolic Smoleńska » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Tajne kody, jawne pytania – Aleksander Ścios » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Czy lotki mają trymer » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » 10 maja: msza i Marsz Pamięci » 30 maja polscy biegli jadą do Moskwy » Graś przeprasza rosyjskie ZOMO » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Wikileaks: rosyjskie głowice nuklearne są wycelowane w Polskę » Polscy śledczy mają komplet tłumaczeń akt smoleńskich otrzymanych w kwietniu » Polscy śledczy nie mają pełnej dokumentacji ws. ofiar katastrofy smoleńskiej » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Wątpliwości w sprawie ustaleń “Międzypaństwowego” Komitetu Lotniczego z dnia 19 maja 2010 » Polscy śledczy w poniedziałek mają rozpocząć przesłuchania kontrolerów ze Smoleńska. O co pytać? » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Pracujący na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem p służby mundurowe cały czas odnajdują nowe, nadpalone dokumenty, pozostałości po telefonach komórkowych i innych urządzeniach elektronicznych najwyższych rangą polskich urzędników państwowych, w tym dowódców wojskowych – zauważa “Rzeczpospolita”. Mogły się na nich znajdować informacje istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa.

Znaczna większość pasażerów tragicznego lotu miała dostęp do najściślej strzeżonych tajemnic Polski oraz NATO. Zastrzegający sobie anonimowość oficer ABW powiedział, że nie wiadomo, co zostało wniesione na pokład, ale można przewidywać, że były to na przykład laptopy czy teczki z istotnymi informacjami. Dlatego przedstawiciele polskich tajnych służb, w tym ABW, czuwają nad zabezpieczaniem przez Rosjan znalezionych przedmiotów. Nie wiadomo jednak, czy zaraz po wypadku funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa już czegoś nie zabrali.
mem/”Rzeczpospolita”

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters