Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II

Publikacja w serwisie: 16 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Teorie spiskowe wokół tragedii » Teorie spiskowe to bzdura. Na filmie nikt nie dobija rannych, a postacie to w rzeczywistości gałęzie drzew. (wideo) » APEL ANDRZEJA MELAKA KATASTROFA SMOLEŃSK 2010 » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Katastrofa prezydenckiego samolotu 10 minut wcześniej niż przypuszczano? » Gratis za teorię winy polskich pilotów » Obliczenia specjalistów dyskredytują stenogram i teorie MAK » “Arcyboleśnie prosta sprawa” – część 1 » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1) » Część pielgrzymów wróciła do Warszawy » Kommiersant » Moscow Times » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Identyfikacja trwa » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Misja Specjalna 21.09.2010 – Katastrofa Polskiego Tu-154m [1/2] » Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób. » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Katastrofa 10 kwietnia: Dramatyczne zdjęcia, analiza ostatnich chwil prezydenckiego Tu-154 » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Smoleńsk w Kongresie USA » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » Zbawcy i amatorzy Część I – Zbawcy » Zbawcy i amatorzy Część II – Amatorzy » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Przerwana rozmowa z wieżą » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Katastrofa posmoleńska » MGŁA NAD KATASTROFĄ » Katastrofa minuta po minucie » Katastrofa w jednym stenogramie » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przeczytaj kolejne domysły internautów na temat katastrofy pod Smoleńskiem.

Dlaczego nie bierze się pod uwagę tego, że katastrofa pod Smoleńskiem mogła być spowodowana przez zamach? Dlaczego media milczą na ten temat?

Już na początku prokuratura Federacji Rosyjskiej przyjęła tylko trzy hipotezy dotyczące katastrofy: błąd załogi, problemy techniczne oraz złe warunki pogodowe. Dlaczego nie bierze się pod uwagę zamachu? – zastanawiają się internauci. Niektórzy z nich porównują tragedię w Smoleńsku do katastrofy w Gibraltarze. W lipcu 1943 roku zginął w niej premier Polski, Władysław Sikorski. Rzekomy zamach miały wtedy zorganizować służby specjalne jednego z aliantów, obawiającego się, że nagłaśnianie sprawy zbrodni katyńskiej może doprowadzić do rozpadu koalicji antyhitlerowskiej.

Kto odniósłby korzyści?

Nie ma spiskowej teorii dziejów, jest natomiast spiskowa praktyka służb rosyjskich słynących z bezwzględności (np. próba otrucia Juszczenki – ówcześnie prozachodniego kandydata na prezydenta Ukrainy) oraz mistrzostwa w dezinformacji i propagandzie – można przeczytać na jednym z blogów. Jego autor cytuje przy okazji łacińską maksymę: is fecit cui prodest, czyli ten uczynił, kto odniósł korzyść. “Czy nie macie wrażenia, że odwraca się teraz naszą uwagę fundując narodowi uduchowione i makabryczne w istocie “igrzyska”? Przepraszam, szczerze mówiąc umieram teraz ze zgrozy. Tak bardzo chciałbym mieć pewność, że się mylę” – kończy swój wpis na blogu internauta.

Rosja ratuje swoje dobre imię poprzez ocieplenie stosunków

Po katastrofie władze rosyjskie znalazły się w trudnej sytuacji. Jak powiedział PAP profesor Włodzimierz Marciniak, politolog, członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych, “władze rosyjskie dramatycznie w ostatnich dniach walczą, chcąc uratować swoją opinię w kraju i za granicą.”

Z czego mógłby gwałtowny wynikać zwrot w rosyjskiej polityce w odniesieniu do Polski? Czy należy odróżnić przyjazne zachowanie zwykłych Rosjan od zachowania władzy? Według politologa “sympatia zwykłych Rosjan w stosunku do Polski zawsze była. Ona teraz się po prostu ujawniła, znalazła możliwość ku temu i to jest wspaniałe, ale pomiędzy empatią ludzi, a polityką nie ma bezpośredniego związku.”

Tymczasem – zdaniem niektórych internautów – gesty ze strony władz Federacji Rosyjskiej, które są nam bardzo przychylne, nie muszą być wcale bezinteresowne. Jak powiedział prof. Włodzimierz Marciniak, władze rosyjskie robią wszystko by odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia: “Panicznie się boją, że na świecie ukształtuje się obraz Rosji jako kraju, w którym można kupować gaz i ropę naftową, ale lepiej tam nie jeździć i nie mieć z nim nic do czynienia. Takie sygnały już są: wycofywane są z ruchu samoloty TU-154. Rosjanie staną na głowie, żeby temu zapobiec.”

Przed przylotem prezydenta usunięto nawigację

Jak podały rosyjskie media, dodatkowa nawigacja, która została specjalnie sprowadzona na przylot samolotów z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem do Smoleńska 7 kwietnia, przed przylotem samolotu z polskim prezydentem prawdopodobnie została usunięta. Takie wnioski wyciągnęła dziennikarka “Moscow Times” Julia Łatynina: “Ponieważ nie było śladu takich urządzeń, gdy przylatywał Kaczyński, to oznacza, że je zabrano. Ta sprawa wydaje mi się bardzo ważna dla śledztwa.”

Winny jest polski rząd

Z ust dziennikarza Gazety Wyborczej Wacława Radziwinowicza padły słowa, “że do katastrofy doszło poprzez zaniedbania polskiego rządu, który nawet po wypadku lotniczym Leszka Millera nie zakupił nowego sprzętu lotniczego, nie chcąc narażać się wyborcom na zarzut nadmiernych wydatków.”

Na pewne pytania nigdy zapewne nie uzyskamy odpowiedzi. Powiązania, które tworzą internauci są jedynie domysłami, czasami absurdalnymi, a przedstawione hipotezy to tylko spekulacje. Najbardziej zasadne wydaje się więc oczekiwanie na raport międzynarodowej komisji śledczej.

wspolczesna.pl

Oceń artykuł:
(3.75)
głosów: 4
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Jolka :

  Czy myślicie że międzynarodowa komisja śledcze po zbadaniu sprawy wniesie jakieś nowe dowody??? Wątpię…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • -+RaF+- (dawniej -=RaF=-) :

  Komisja międzynarodowa – to byłby milowy krok w sprawie ale to marzenie ściętej głowy (czy może przestrzelonej a potem spalonej i ściętej głowy…) USA mające doświadczenie i technologię aby to zbadać nigdy nie odważą się narazić Rosji (nie teraz gdy premier Rosji i prezydent USA mają więcej ze sobą wspólnego niż Polska z NATO). Wasalski rząd panujący w RP na czele ze sprzedajnym wnukiem członka Wermachtu, nie kiwnie palcem w bucie aby zbadać przyczynę zejścia swoich najzacieklejszych wrogów – Polaków. Jeśli NARÓD solidarnie nie tupnie na tych podstępnych zaprzańców (t.j. PO – Polskę Olać) to nie ma szans na inny obrót sprawy i teatr z padaniem na kolana nic tu nie znaczy. Inne narody zamiast nas stawiają pytania o prawdę a u nas samo pytanie nazywa się już ‘teorią spiskową’. Poczytajcie tylko na http://www.kavkazcenter.com/eng/

  Sovieci już się bronią przed odpowiedzialnością bo rozpuszczają kolejne plotki – najpierw o winie pilotów, potem naciskach Ś.P. Prezydenta a teraz o Czeczeńskich terrorystach… FARSA!

  Ludzie! Plują WAM (i mnie) w mordę, mordują naszych (lub pozwalają na to) a potem rechoczą nam w pysk a my mówimy że to ożywczy deszcz i wyraz poparcia w żałobie !!! Niech nas jasny GROM zjara jeśli pozwolimy zabijać naszych patriotów bezkarnie!!!

  SŁAWA BOHATEROM!
  Zginęli za nas i pamięć naszych OJCÓW

  + + + + + +
  K A T Y Ń II
  + + + + + +

  Ludzie, siła NAS, niech NASZ ŻAL zamieni się w *****

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Adam :

  Doobra ludzie dla mnie jest tu wszystko jasne. Jeżeli chodzi o katastrofę to oczywiste jest ze to wina wieży naziemnej i Rosji.. (pilot jest po to żeby sterować samolotem, a wieże ??po to żeby sterować pilotem) Według mnie wszystkie te brednie ze nie zrozumieliśmy języka (a dokładniej Liczb O_O parametrów lądowania??)to wszystko bzdury.. Wczoraj Tusk powiedział w tv coś co mnie troszkę przeraziło “mogliśmy katastrofę w Smoleńsku zamienić w piekło ale do tej pory udało nam się temu zapobiec..” – nie chciałbym wprowadzać paniki ale tu wieje wojną ! z Rosją.. była to prowokacja z ich strony..do wojny daleko bo zastanówmy się – nie mamy prezydenta, generałów wojsk i dużo dużo więcej ważnych osobistości..wiec kto ma podjąć decyzje o tak ważnych działaniach ?? Dlaczego Państwo ukrywa prawdę, przeciąż skrzynki były nie ruszone po tej katastrofie??a według mnie tam jest prawda – po to byśmy nie panikowali.. Nie chcę prorokować -_- bo to byłoby najstraszniejsze co mogłoby się wo gole komuś przyśnić ale 2012 to nie będzie koniec świata tylko początek wojny

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Adam :

  -+RaF+- (dawniej -=RaF=-) bardzo dobry link kolegi z gory http://www.kavkazcenter.com/eng/ teraz zjedzcie na dół i oddajcie głos na dole po prawej – wyniki szokujące

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Adam :

  Czy dane były prawidłowe?
  Ale to nie koniec ustaleń. Prokuratorzy i eksperci zapewniają, że chcą dokładnie sprawdzić, w jaki sposób wieża kontrolna przekazywała załodze dane o odległości samolotu od pasa startowego. – Nie możemy wykluczyć hipotezy, że piloci zostali wprowadzeni w błąd (WŁASNIE) lub po prostu źle usłyszeli kolejne liczby od naprowadzającego ich kontrolera (BZDURA) – mówi nam jeden z oskarżycieli nadzorujący polskie śledztwo. Lotnisko Siewiernyj korzysta z radarowego systemu naprowadzania rodem jeszcze z czasów Układu Warszawskiego. – To kontroler lotu naprowadza załogę samolotu na pas startowy, podając przez radio odległość (WŁAŚNIE) – tłumaczy Tomasz Hypki, ekspert „Skrzydlatej Polski”.
  Nie milkną spekulacje, czy dowódca Tu-154M kpt. Arkadiusz Protasiuk nie został zmuszony do lądowania na lotnisku. Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział badania fonoskopijne nagrań z czarnych skrzynek. – Obecnie nie ma danych, z których wynikałoby, że na pilotów była wywierana presja. Jednak eksperci będą próbowali wychwycić tło rozmów z kabiny i przedziału pasażerskiego, tak by ustalić, czy padały jakieś sugestie wobec pilotów – mówił wczoraj.

  Wieza kontrolna zle naprowadzila 2 x nasz samolot na pas startowy dlatego zrobilismy jedno kółko a za drugim razem juz zaryzykjowalismy ladowanie i katastrofa

  wszystko to bzdura tego kontrolera lotów – wina jest wlasnie jego bo zle podal parametry lądowania

  ktoś musiał mu kazać żle podać te parametry – prezydent albo generał rosyjskiej armii STRASZNE

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters