Mogli uniknąć katastrofy Tu-154

Publikacja w serwisie: 16 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Mogli skonać po katastrofie » „Piloci mogli być wprowadzeni w błąd” » W Smoleńsku byli ludzie, którzy mogli zamknąć lotnisko » Michał Fiszer: Błąd pilotów nie jest przesądzony, mogli nie mieć wpływu na tor lotu » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Bez czarnych skrzynek nie wyjaśnimy tej katastrofy » Akta katastrofy NIE MUSZĄ być tajne » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » Satelitarne zdjęcie z miejsca katastrofy » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Przyczyny katastrofy Tu-154: Komentarz eksperta [wideo] » Eksperyment wyjaśni zagadkę katastrofy 10 kwietnia » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Rosjanie przeprowadzili sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Rosyjski serwis K2K news opublikował niezwykle realistyczną symulację katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. » Rosja: przekazujemy dokumenty katastrofy “z dobrej woli”. Przepisy międzynarodowe mówią: to jest obowiązek » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Moscow Times » Czy piloci wiedzieli, że się rozbiją? (trzecia czarna skrzynka) » Kommiersant » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Zdjęcia z katastrofy » Mapa katastrofy Tu-154 » Satelitarne zdjęcie katastrofy Tu-154 » Zdjęcia z miejsca katastrofy Tu-154 » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Przyczyny katastrofy samolotu tu-154 » Kolejna rocznica katastrofy » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » CZY KTOŚ PRZEŻYŁ MOMENT KATASTROFY? » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » UK: protest ws hołdu dla ofiar katastrofy » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » “Nie ma jedynej przyczyny katastrofy smoleńskiej” » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rian.ru podaje przybliżoną hipotezę przyczyny wypadku samolotu prezydenckiego Tu-154. Według ich informacji pilot do ostatniej chwili miał szansę, by uniknąć tragedii. – Rekonstrukcja podchodzenia samolotu do lądowania, a także rezultaty odczytania czarnej skrzynki pokazały, że piloci do ostatniej sekundy mieli szansę, aby uniknąć katastrofy – powiedział rozmówca agencji RIA Nowosti, zbliżony do wysokich instancji prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy Tu-154.

Piloci Tu-154M, na pokładzie którego znajdował się m.in. prezydent Lech Kaczyński, do ostatniego momentu mogli uniknąć katastrofy – tak po czterech dniach śledztwa twierdzą eksperci. To on mimo ostrzeżenia o złej widoczności w rejonie miejsca katastrofy, zdecydował się posadzić maszynę. Wiadomo już, iż podczas podchodzenia do lądowania piloci pomimo gęstej mgły, skierowali samolot prawidłowo na pas lotniska. To przy zbliżaniu się do pasa “załoga zorientowała się, że samolot może nie trafić w pas” powiedział ekspert.
Prawdopodobnie to w tym momencie kapitan popełnił fatalną pomyłkę, włączył bowiem “system zwiększenia ciągu silników i z nieznanej na razie przyczyny skierował samolot na prawo i jednocześnie próbował nabrać wysokości”. Efektem tego było zahaczenie skrzydłem samolotu o korony drzew. Samolot stracił sterowność. “Gdyby pilot, po włączeniu systemu zwiększenia ciągu silników, zaczął nabierać wysokości bez wykonywania zwrotów, miałby zapewne wszelkie szanse, aby uniknąć zderzenia z ziemią” stwierdził ekspert.
Jaka jest prawda? Poczekajmy z osądami na ostateczną analizę. Powyższa analiza ekspercka strony rosyjskiej jest tylko jedną z hipotez.

JW / onet / rian.ru

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters