Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe

Publikacja w serwisie: 16 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Teorie spiskowe wokół tragedii » Teorie spiskowe to bzdura. Na filmie nikt nie dobija rannych, a postacie to w rzeczywistości gałęzie drzew. (wideo) » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Katastrofa samolotu prezydenta. Pierwsze komentarze po tragedii » Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” » Gratis za teorię winy polskich pilotów » Obliczenia specjalistów dyskredytują stenogram i teorie MAK » Kommiersant » Moscow Times » Identyfikacja trwa » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Przerwana rozmowa z wieżą » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji » USA Today – “Żaden pilot tego by nie zrobił” » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Zdjęcie kadłuba w k2k news – czy to zdjęcie jest autentyczne? » Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » Rosyjski serwis K2K news opublikował niezwykle realistyczną symulację katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. » “Nie możemy zbagatelizować tego filmu” » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » “Uspokój się …” » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Potwierdzenie hipotezy o zamachu elektronicznym » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Niedzielne wydania brytyjskich gazet poświęcają wiele miejsca katastrofie pod Smoleńskiem. Pojawiły się również pierwsze spekulacje na temat przyczyn wypadku.

“The Sunday Telegraph” pisze, że pojawiają się pytania, dlaczego tyle ważnych osobistości znalazło się na pokładzie jednego samolotu i dlaczego wykorzystano tak starego Tupolewa.

“The Observer” podkreśla, że polska delegacja była w drodze do Katynia, gdzie miała upamiętnić 70. rocznicę masakry Polaków podczas II wojny światowej, a czas i miejsce katastrofy może z łatwością stać się pożywką dla teorii spiskowych.

Publicysta brytyjskiego “Guardiana” Denis McShane zwraca uwagę, że nigdy wcześniej we współczesnej historii Europy nie doszło do tak nagłej śmierci elity jednego kraju. “Polacy będą musieli odpowiedzieć na pytanie dlaczego prezydent wraz z delegacją złożoną z najważniejszych osób w kraju lecieli na uroczystości 20-letnim tupolewem” – pisze McShane.

Niektóre gazety stawiają nawet pytanie, czy winy za wypadek nie ponosi sam prezydent, który mógł nalegać na pilota, by lądował mimo dużej mgły.

“Kaczyński (…) był antykomunistycznym aktywistą ze skłonnościami do obrażania Kremla. Miał jasne powody, by wierzyć, że nie jest w Rosji mile widziany. Polscy obserwatorzy twierdzą, że mógł zinterpretować polecenie zawrócenia do Moskwy jako próbę sabotażu jego wielkiego dnia w Katyniu, gdzie miał uczestniczyć w mszy i wygłosić przemówienie – pisze “The Sunday Times”.

Gazeta przypomina również incydent podczas wizyty w Gruzji, kiedy prezydent Kaczyński miał rzekomo zdenerwować się na pilota, który odmówił lądowania w Tbilisi z powodu złych warunków. “To samo mogło wydarzyć się nad Smoleńskiem, twierdzą eksperci lotnictwa. Sugerują, że mógł on naciskać na pilota, żeby podjął co najmniej dwie próby lądowania” – czytamy.

Niedzielne wydanie “Timesa” pisze również o tym, że na polskich forach internetowych zaroiło się od teorii spiskowych. “Niektorzy Polacy dostrzegają związek między śmiercią Kaczyńskiego i Władysława Sikorskiego, przywódcy, który poniósł smierć w tajemniczej katastrofie samolotu na Gibraltarze w 1943 roku, gdy zaczął zagłębiać się w wydarzenia w Katyniu” – dodaje gazeta.

Goniec.com

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters