Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim”

Publikacja w serwisie: 16 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Wywiad z Prezydentem Kaczyńskim z 18.08.2008r. » Nieopublikowany wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim » Ponad 1200 km pociągiem z Moskwy do Warszawy. Rosjanie nie do zdarcia. » Krzyż niezgody? » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Nowa próba katyńska » Część pielgrzymów wróciła do Warszawy » Samolot z ciałami 30 ofiar wylądował na Okęciu – kondukt przejedzie ulicami Warszawy » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Katastrofa samolotu z Lechem Kaczyńskim na pokładzie » Pawlak chce być prezydentem » Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » Minister Kwiatkowski zostanie przesłuchany jeszcze w lutym » Miała lecieć z prezydentem. W ostatniej chwili zrezygnowała » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » ‘NOWY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ’ zostanie poddany analizie » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » 11 tomów z Moskwy » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Śledztwo na warunkach Moskwy » Coraz silniejsza propaganda z Moskwy » Miller z Klichem jadą do Moskwy » Polscy biegli wracają z Moskwy » Naciskano, żebyśmy nie jechali do Moskwy » 30 maja polscy biegli jadą do Moskwy » Kwiatkowski, Seremet i Parulski lecą do Moskwy » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Prokuratorzy nie przywieźli z Moskwy żadnych dokumentów ani protokołów » Konferencja polskich prokuratorów po powrocie z Moskwy [18.02.2011] » Rosyjska ruletka » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Rosyjska telewizja wyemitowała “Syndrom katyński” » Rosyjska Komisja Państwowa do wyjaśnienia przyczyn katastrofy zakończyła pracę » Rosyjska wersja katastrofy smoleńskiej jest sprzeczna z prawami fizyki ! » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej przekazanej przez stronę rosyjską » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Nieszczęście nas zbliżyło” – pisze “Wriemia Nowostiej”.

“Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” - wtóruje “Niezawisimaja Gazieta”.

Rosyjskie media szeroko opisują Polskę po katastrofie koło Smoleńska.

Rosyjska prasa przedstawia treść przemówienia, które prezydent Lech Kaczyński chciał wygłosić w sobotę w Lesie Katyńskim podczas uroczystości upamiętniającej polskich oficerów zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku.

“Zamierzał on zażądać ujawnienia wszystkich dokumentów dotyczących egzekucji i prawnego uznania niewinności rozstrzelanych oficerów. Kaczyński zamierzał też wskazać na wysiłki Rosji zmierzające do przywrócenia prawdy historycznej” – przekazują “Izwiestija”.

“Nowyje Izwiestija” informują, że “stolica Polski zaczyna powoli dochodzić do siebie, jednak atmosferę ogólnonarodowej tragedii wyczuwa się na każdym kroku”. Dziennik przekazuje, iż “sobotnia tragedia i reakcja narodu rosyjskiego na to nieszczęście poważnie zmieni opinie Polaków, zwłaszcza młodych, o swoim wschodnim sąsiedzie”.

Na to samo zwraca uwagę “Wriemia Nowostiej”: “O tym, że Rosjanie szczerze dzielą polski ból wie dzisiaj każdy Polak. Polskie gazety są pełne życzliwych materiałów z Rosji, telewizje nadają reportaże z Moskwy i Smoleńska. Ludzie byli wzruszeni, gdy tak lubiany przez Polaków zespół Aleksandrowa wykonał pieśń żałobną przed ambasadą RP w Moskwie”.

Gazeta podaje, że “Polacy przyjęli blisko do serca adresowane do nich odezwy Dmitrija Miedwiediewa i Władimira Putina”. “Nieszczęście nas zbliżyło. Tragedia pod Smoleńskiem wpłynie na rozwój polsko-rosyjskich stosunków. Staną się bardziej otwarte i szczere” – przytacza “Wriemia Nowostiej” opinię marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Z kolei “Niezawisimaja Gazieta” informuje o napływających do niej z Polski listach z wyrazami wdzięczności dla obywateli Rosji za wsparcie, okazane po smoleńskiej tragedii.

“Niezawisimaja Gazieta” publikuje również wywiad z polskim współprzewodniczącym Grupy do Spraw Trudnych, byłym szefem dyplomacji Polski Adamem D. Rotfeldem, który ocenił, że “po tej niewyobrażalnej katastrofie pojawiły się oznaki tego, że stosunki Polski i Rosji nabierają nowej jakości”.

Polski dyplomata dodał, że “straszny Las Katyński był kością niezgody między naszymi narodami”. “Ta kość zostanie pochowana razem z tymi, którzy zostali niewinnie zamordowani 70 lat temu i tymi, którzy ponieśli śmierć w katastrofie 10 kwietnia” – powiedział.

dziennik.pl

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters