Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem

Publikacja w serwisie: 16 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » PETYCJA DO KONGRESU USA WS. KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM » Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem [treść] » Moskwa: zakończyło się pożegnanie 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Metody śledcze pułkownika Putina » Węgry: Na uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nie było przedstawiciela ambasady, bo konsul wolała być na… wyścigach Formuły 1 » Na miejscu była potworna cisza… » Pierwszy świadek na miejscu zdarzenia » Co stało się pod Smoleńskiem? » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » W jakim stanie i miejscu znajdował się kokpit Tu-154 po katastrofie 10 kwietnia ub.r. na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj? » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » Czy Bóg był pod Smoleńskiem? » Mogli uniknąć katastrofy Tu-154 » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Posłowie, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Niebo nad Smolenskiem dzien po katastrofie prezydenckiego samolotu » Rządowa komisja badająca katastrofę pod Smoleńskiem działa nielegalnie – orzekło Biuro Analiz Sejmowych. » Moscow Times » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Przerwana rozmowa z wieżą » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Identyfikacja trwa » Kommiersant » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » Akta katastrofy NIE MUSZĄ być tajne » Satelitarne zdjęcie z miejsca katastrofy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Czynności dochodzeniowe bezpośrednio na miejscu katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem w zasadzie zostały zakończone – podał w piątek Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej Rosji.

O ich wynikach szef Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin poinformował przebywającego w Moskwie polskiego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Piotra Stachańczyka.

Bastrykin zakomunikował, że jak dotąd zidentyfikowano ciała 76 ofiar katastrofy. Trwają czynności mające na celu rozpoznanie i potwierdzenie tożsamości pozostałych 20 osób. Rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin przekazał, że strona polska oficjalnie zwróciła się o przeprowadzenie “kompleksu czynności dochodzeniowych”. - Obowiązkowo zostaną one przeprowadzone przez naszych śledczych – zapewnił rzecznik.

Według Markina, Stachańczyk podziękował stronie rosyjskiej za pomoc i współpracę, a także oświadczył, że Polska jest w pełni usatysfakcjonowana tym współdziałaniem. Rzecznik podał, że w spotkaniu uczestniczyli również m.in. przedstawiciel MSZ Polski Mirosław Gajewski i wiceprzewodniczący Komitetu Śledczego Wasilij Piskariow.

Wcześniej rzecznik Komitetu Śledczego zakomunikował, że z miejsca katastrofy wywieziono wszystkie fragmenty samolotu, rzeczy osobiste, dokumenty, kosztowności pasażerów, a także inne przedmioty mające znaczenie dla dochodzenia. Czynności śledcze – podał – kontynuowane są w Smoleńsku i Moskwie.

Markin poinformował też, że w celu identyfikacji ofiar tragedii przeprowadzono dotychczas 266 ekspertyz medycznych, w tym genetycznych. Przy udziale polskich i rosyjskich psychologów w charakterze świadków i poszkodowanych przesłuchano 84 osoby.

Identyfikacja genetyczna ofiar ma się zakończyć do środy. Minister zdrowia Ewa Kopacz podkreśliła jednak, że i ten termin może się zmienić, bo wszystkim zależy na bardzo dokładnych badaniach. Z kolei szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiana Anodina przekazała, że z przewiezionych na plac przy lotnisku w Smoleńsku fragmentów samolotu układa się kontury maszyny w realnej skali. – Pozwoli to określić trajektorię lotu, co jest bardzo ważne dla dalszych czynności – powiedziała.

Samolot z polską delegacją lecącą na uroczystości rocznicowe do Katynia rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters