Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji

Publikacja w serwisie: 17 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Krewni ofiar już w Rosji » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » W ROSJI RZĄDZĄ PRZESTĘPCY » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » “Wriemia Nowostiej”: punkt zwrotny w polityce Rosji » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Broń BOR utknęła w Rosji » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » UK: protest ws hołdu dla ofiar katastrofy » “WOBEC ROSJI JESTEŚMY PETENTEM” » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » ABW zaraz po katastrofie weszła do biur ofiar » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Konferencja prasowa w Rosji – ordynarne kłamstwo » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Czesi wątpią w dobrą wolę Rosji » Jacek Świat – Jesteśmy klientami Rosji » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » W poniedziałek komplet tłumaczeń akt otrzymanych od Rosji w kwietniu » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Rosjanie przeprowadzili sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy » Iwanow: Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje » Kwiatkowski zabiegał w Rosji o szybkie przekazanie akt dot. katastrofy smoleńskiej » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Polscy prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej znów lecą do Rosji » Polityka obecnego rządu wobec Rosji przypomina bardziej postawę zbłąkanego ślepca » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Polonia: Nie tak traktuje się rodziny ofiar » 96 ofiar katastrofy, 320 protokołów sekcji » POMNIK OFIAR SMOLEŃSKA… NA WĘGRZECH » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Udokumentowali identyfikację tylko 76 ofiar » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Śledczy rozwiewają wątpliwości rodzin ofiar » Rodziny ofiar chcą poznać prawdę » Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » UK: koncert ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Ciała ofiar stalinowskich czystek znaleziono w masowym grobie w czasie budowy drogi w pobliżu Władywostoku.

W tym rejonie znajduje się cmentarz wojskowy Białej Gwardii (przeciwników bolszewików w czasie wojny domowej w latach 1917-1923 – red.). Ofiary, do których należą odnalezione ciała, prawdopodobnie zostały zagłodzone lub umarły z wycieńczenia katorżniczą pracą.

Rosyjska Cerkiew, lokalne władze i przedsiębiorstwo budowlane powołały wspólną komisję w sprawie ponownego pochówku ofiar.

- Został zakłócony los tysięcy dusz. Musimy sprawić, aby ich pośmiertny los spotkał godny koniec – powiedział agencji RIA Novosti jeden z członków komisji.

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters