Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Politycy cały czas myślą o wyborach prezydenckich » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Międzynarodowa pomoc ws. tragedii Tu-154 » Dla polityków to czas próby » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Prosimy o pomoc w tłumaczeniu strony na języki obce » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Czas na zegarku generała Błasika zatrzymał się na godz. 8:38 » Zbigniew Mikołejko: 10 kwietnia 2010 – czas apokalipsy » Były rzecznik MSWiA – “czas tej formacji o sowieckim rodowodzie minął” » Dowody matactwa – Najwyższy czas – Leszek Szymowski – dziennikarz śledczy » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Rzeczy wrócą do rodzin » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Branka smoleńskich rodzin na zeznania » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Obecność prezydenta decyzją rodzin » Nie może być rodzin lepszych i gorszych » Śledczy rozwiewają wątpliwości rodzin ofiar » Zakończyło się spotkanie rodzin smoleńskich z prezydentową » Konfrontowanie rodzin częścią kampanii dezinformacyjnej » APEL STOWARZYSZENIA RODZIN KATYŃ 2010 » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Ciężka sytuacja finansowa niektórych rodzin ofiar » ABW rozpoczęła pobieranie próbek DNA od rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej » Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 – apelujemy o prawdę i pamięć » Tylko ból rodzin nie był na pokaz – świat usłyszy tylko to, co powinien. » Kto to jest oszołom? » Co było a nie jest… » Kim jest Generał Cieniuch ? » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Tu jest kokpit, a tu salonka » Czy Putin jest idiotą? » Jeszcze nie jest za późno » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie jest Wiktor Bater » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kolejne rodziny zmarłych w katastrofie smoleńskiej otrzymują pomoc finansową z budżetu państwa. Koordynatorzy w województwach są w stałym kontakcie z bliskimi ofiar. Dziś do godz. 17.00 wojewodowie wypłacili zasiłki 64 osobom.


Pomoc finansowa jest na bieżąco udzielana pozostałym rodzinom. Każda z nich otrzymuje 40 tys. złotych. Bliscy ofiar sami określają kiedy i w jaki sposób pieniądze mają być przekazane – na konto bankowe czy do rąk własnych. Numery kont do wypłaty zasiłków są stopniowo podawane przez rodziny.

Pomoc finansowa została przyznana na podstawie uchwały Rady Ministrów przyjętej 12 kwietnia br. W sumie na zasiłki dla osób, które straciły swoich najbliższych w katastrofie pod Smoleńskiem rząd przyznał ponad 3,8 mln złotych.

Rząd pokryje również koszty uroczystości żałobnych oraz koszty związane z pogrzebem osób, które zginęły w katastrofie samolotu. Zgodnie z uchwałą z 13 kwietnia br. Rada Ministrów przeznaczyła na ten cel 20 mln złotych. Rząd będzie również rozpatrywał wnioski o przyznanie rent specjalnych. W pierwszej kolejności otrzymają je uczące się dzieci i młodzież oraz niepracujący małżonkowie ofiar katastrofy.

Oprócz wyżej wymienionej pomocy dodatkowe świadczenia otrzymają rodziny m.in. pracowników cywilnych, żołnierzy. Osobne świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa są wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters