Kommiersant

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Moscow Times » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Identyfikacja trwa » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Przerwana rozmowa z wieżą » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Mogli uniknąć katastrofy Tu-154 » “Nie możemy zbagatelizować tego filmu” » Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » USA Today – “Żaden pilot tego by nie zrobił” » Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Potwierdzenie hipotezy o zamachu elektronicznym » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » “Uspokój się …” » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Warunki atmosferyczne na lotnisku w Smoleńsku, gdy lądował tam polski samolot prezydencki Tu-154M, były nie trudne, lecz ekstremalne – donosi rosyjski dziennik „Kommiersant”, powołując się na źródło w komisji badającej przyczyny katastrofy.

– Prawdopodobieństwo katastrofy przy takim lądowaniu było bardzo wysokie. Pilot prezydenckiej maszyny dobrze o tym wiedział. Niemniej poszedł na nieuzasadnione z punktu widzenia wszystkich instrukcji latania i elementarnego zdrowego rozsądku ryzyko – cytuje rosyjska gazeta swojego anonimowego eksperta.

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters