“Nie możemy zbagatelizować tego filmu”

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Uspokój się …” » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Rosjanie nie przekazali stronie polskiej oryginału filmu » USA Today – “Żaden pilot tego by nie zrobił” » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Nie możemy pozwolić, aby oceny dotyczące historii, polityki i kultury narzucali nam spadkobiercy komunizmu » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Teraz muszą udowodnić, że tego nie zrobili » Tego chłopaka nie można było wyciągnąć z symulatora » Rosyjscy eksperci: Załoga samolotu Tu-154 nie zrobiła tego, co należało » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » W Siłach Powietrznych do CASY jest nadal wyłącznie angielska instrukcja. I nikt z tego nie robi problemu » Prof. Andrzej Nowak: Tylko całkowite odrzucenie tego raportu, bez żadnej z nim polemiki, jest jedynym sensownym i właściwym działaniem » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Kommiersant » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Moscow Times » Identyfikacja trwa » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Przerwana rozmowa z wieżą » Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wyjąca syrena, krzyki po rosyjsku, wreszcie odgłosy przypominające… strzały. Śledczy z prokuratury wojskowej zbadają film nakręcony przez świadka katastrofy pod Smoleńskiem jeszcze przed przybyciem na miejsce straży pożarnej i milicji. Sprawdzą, czy rzeczywiście ktoś tam strzelał.

Jak donosi Radio ZET, sprawą filmu zajmie się naczelna Prokuratura Wojskowa.

“Nie możemy zbagatelizować tego filmu” – mówi Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak.

Jak ustalił “DGP”, pod uwagę brane są dwie wersje. Pierwsza mówi o tym, że rosyjscy milicjanci strzelali w powietrze, by zmusić do rozejścia się zebranych w miejscu katastrofy gapiów. Druga – że magazynki broni, którą mieli ze sobą oficerowie BOR, eksplodowały w wyniku pożaru.

Nagranie zostanie zbadane przez biegłych, którzy mają ustalić pochodzenie, zawartość i ewentualnie potwierdzić autentyczność nagrania. Dokładnie zbadane zostanie także tło dźwiękowe, by ustalić, czy rzeczywiście słychać tam odgłos wystrzałów. Wyniki mają być znane za dwa dni.

Wideo zostało nakręcone tuż po katastrofie w sobotni poranek. Widać jeszcze płonące części wraku. Po chwili pojawiają się rosyjscy ratownicy. Rozlega się dźwięk syreny. Potem z daleka dochodzą dźwięki przypominające wystrzały. Film trwa niespełna półtorej minuty.

Maciej Duda

Radio ZET, tvn24.pl

Tłumaczenie w komentarzach na youtube.com:

 • gregory70uk PL 00:12 uspokój się (calm downd)
  PL 00:17 patrz mu w oczy (look into his eyes)
  PL 00:21 uspokój się (calm down)
  PL 00:21 kurwa (fuck)
  PL 00:21 tam (there)
  RU 00:22 zjob (tits up) – about a men
  PL 00:23 o boże (oh God!)
  PL 00:25 już po (it’s after) 21 minutes ago
 • gregory70uk PL 00:27 zostaniesz tu i zginiesz? (will you stay here and die?)
  PL 00:28 ta pani tu jeszcze żyje (this women here is still alive)
  PL 00:28 wielki Jezu (Jesus Christ)
  PL 00:29 idziesz (go)
  RU 00:30 ubija ciebie (I will kill you)
  RU 00:31 graj (play) about alarm
  RU 00:31 uwijajcie sia (hury up)
  PL 00:32 święty Józefie, jak tak można (Jesus Christ, how can they do this?)
  RU 00:43 nikagda uchoda (you won’t escape)
 • gregory70uk RU 00:47 dawaj tuda paskuda (come here here is a yuck)
  RU 00:50 nie ubijajtie nas (don’t kill us)
  PL 00:51 boże mój boże (oh God, my God)
  PL 00:53 kurwa, co jest (whata fuck)
  PL 00:53 żyje (I’am alive)
  RU 00:53 strielaj (shoot it)
  PL 00:55 kurde (shit)
  RU: 01:12 wsie nazada poniał (move it! understand?)
  PL 01:19 a gdzie uchodzisz kola (where are you going Kola?)
  PL 01:21 nie chuja siebia (they don’t get me)
Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • imie :

  “Jak ustalił “DGP”, pod uwagę brane są dwie wersje. Pierwsza mówi o tym, że rosyjscy milicjanci strzelali w powietrze, by zmusić do rozejścia się zebranych w miejscu katastrofy gapiów. Druga – że magazynki broni, którą mieli ze sobą oficerowie BOR, eksplodowały w wyniku pożaru.”

  HAHAHA a gdzie wersja żołnierzy strzelających do tych którzy przeżyli katastrofę? milicjanci z karabinami? Kadłub nie płonie wszystkie ciala ponoc zostaly w kadlubie jakie wybuchajace magazynki?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • wB :

  jakby ekslodował magazynek to byłby wybuch a nie strzał…poza tym przed pierwszym strzałem wyraźnie słychać przeładowanie broni!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Człowieku strzały tu chodzi o tych co przezyli :

  ‘wB’ tu chodzi nie o strzały, nie można sę upierać i zmieniać temat, który jest wążniejszy. Strzały tak jak rosyjska milicja się tłumaczy.; no wiecie ludie strelali my bo tu zlodieje ‘ itp. tu chodzi o tych co przeżyli katastrofę we Smoleńsk 2010.04.10, a było ich kilku gdzie ukryli Ruskie i mamy nadzieje że żyją i spcial service to odnajdzie.

  Jeśli kilka uczestików tej katastrofy (z TY-154M) nie znajdzie się żywych to będzie przyznanie się Pana Putin’a do zamorodowania ich. A przecież chyba nie chce Rusja widiet na obrazu jako Morderce?

  W Rosji wszystko odbywa się za zgodą premiera Putin’a.

  Mam już ponad 55 lat i przeżyłem Ruskich coś o nich wiem.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Biala Rus - pomozemy polakom wydatc putina :

  My z Bialej Rusi trochu pomozemy polakom, my znaju putina i jego gre w zabitje, takowo mu niet ujdiet na sluho.

  podzziemie moskivskiej

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Anna :

  Proszę zróbmy coś aby została powołana Międzynarodowa komisja do zbadania przyczyny tej katastrofy! Zbierane są podpisy na Jacektrznadel.pl Tylko taka komisja może obiektywnie zbadać zarówno przyczynę katastrofy jak i amatorskie nagranie z youtube.com

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • JOLANTA :

  To musi byc zbadane przez komisje miedzynarodowa , dosyc tych klamstw

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Anna :

  Niestety strona Jacka Trznadel została zablokowana :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Adam :

  Dlaczego strona Jacka Trznadela została zablokowna ? Za dużo podpisów pod prośbą do Tuska o powołanie komisji ? Dziękujemy Panie Premierze za sprawiedliwość w naszym kraju.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Anonymous :

  zbadajcie to

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • sylwia :

  Strona z apelem pana Jacka Trznadla zablokowana. Przecież to się wszystko zgrywa w jedną spójną całość. Dlaczego jest tak wielu ludzi, którzy tego nie widzą ! Dlaczego artykuły z nagłówkami sugerującymi, w ogóle pytającymi o to czy katastrofa to nie był przypadkeim zamach pokazują się tylko w zagranicznej prasie. Gdzie są polscy dziennikarze ! Czy ktoś widział choć jeden tytuł prasowy w polskich gazetach (oprócz tych niszowych , niezależych) z pytaniem – CZY SPRAWDZANA JEST HIPOTEZA O ZAMACHU ? – standardowo taka hiopoteza jest stawiana z automatu w sytuacji gdy w wypadku samolotowym ginie tyle ważnych osób w kraji, tym bardziej, że są to osoby pilnujące polskej a nie rosyjskiej racji stanu a wypadek miał miejsce w Rosji właśnie.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • sylwia :

  “Nie możemy zbagatelizować tego filmu” – mówi Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak (chodzi o amatorskie nagranie tuż po katastrofie na którym słychać strzały i dialogi mogące sugerować dobijanie ludzi). ALE JAKOŚ FILM JEST BAGATELIZOWANY !!!! CZY KTOŚ WIDZIAŁ INFORMACJĘ O TYM FILMIE NA NABARDZIEJ OGLĄDANYCH PORTALACH, W NAJBARDZIEJ POCZYTNYCH GAZETACH ? poza drobnymi wzmiankami gdzieś tam między linikjami , oczywiście od razu z sugestią, że są tacy wariaci co snują teorie spiskowe

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Konrad :

  Strona Pana Jacka Trznadela działa, ale czasami trzeba długo czekać aby na nią się dostać.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters