Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki”

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » PROTESTY W KRAKOWIE PRZECIW TVN » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Kaczyński wczoraj i dziś » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Kaczyński: akcja policji to fortel » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Oni na pewno nie przyjadą na pogrzeb » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki”  fot. PAP / Stanisław Rozpędzik

Nie ustają protesty. Kaczyński na Powązki

Około 200 przeciwników pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu zebrało przed krakowską kurią. Po drugiej stronie stanęło ok. 30 zwolenników uszanowania tej decyzji. Przeciwnicy pochówku na Wawelu przynieśli ze sobą transparenty: “Nie róbcie z ofiar bohaterów”, “Kaczyński na Powązki”

Skandowano “Kardynale dzielisz naród”, “Polityka precz z Wawelu”, “To nie pogrzeb, to kampania”, “Referendum” oraz zbierano podpisy pod petycją do metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza o wycofanie się z tej decyzji.

Po drugiej stronie ulicy Franciszkańskiej, przy budynku Kurii Metropolitalnej w milczeniu stała mniejsza grupa zwolenników pochówku prezydenta na Wawelu. Mieli ze sobą zdjęcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony oraz kilka flag narodowych przepasanym kirem.

Pod koniec trwania obu demonstracji doszło do incydentu. Jeden ze zwolenników pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu przeszedł na drugą stronę ulicy, aby po chwili porwać jeden z transparentów przeciwników. Chciał uciec z powrotem na “swoją stronę”, ale policja zatrzymała go na środku jezdni. Został odprowadzony na bok i po wylegitymowaniu zwolniony.

To już kolejna tego typu demonstracja pod krakowską kurią. Do podobnych doszło we wtorek, środę i czwartek.

W piątek grupa krakowskich naukowców skierowała do kardynała Stanisława Dziwisza list popierający pochowanie Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Na Wawelu.

“Ich ofiarna i realizowana w tak trudnych warunkach służba narodowi i prawdzie, zawierzenie Bogu i ojczyźnie, postawa moralna i okoliczności, w jakich zginęli są wystarczającym argumentem, by spoczęli w tym szczególnym miejscu” – można m.in. przeczytać w liście.

Wśród osób, które podpisały się pod tym pismem są m.in. prof. Mirosław Handke i prof. Tadeusz Ulewicz.

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters