Smoleńsk to morderstwo z premedytacją?

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Upodleni z premedytacją » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » Smoleńsk w wersji niedociekliwej » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Smoleńsk w Kongresie USA » Smoleńsk – tło długofalowej strategii (1) » Co ma Smoleńsk do wyborów prezydenckich? » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » GAZPROM – wybory – Smoleńsk » Turowski – Jakimiszyn – Smoleńsk » Facebook vs. Smolensk-2010.pl » Smoleńsk: Dziewiętnaście minut po 8.41 » Smoleńsk – zaniedbania i przyczyny » Smoleńsk – nowe fakty » Smoleńsk. La teoria di un complotto » Hiszpania w nagrodę za Smoleńsk » Questions regarding Smolensk air crash » Smoleńsk: niewygodne fakty » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » Smoleńsk: wawelska tablica gotowa » “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » Smoleńsk: ekspertyzy “obiektów biologicznych” » Smoleńsk: Pasażerowie Tu-154 powinni przeżyć » Smoleńsk, Krakowskie Przedmieście, Łódź » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » Tęsknimy! Ku pamięci Załogi TU-154 – Smolensk 10.04.2010 » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Di nuovo le manipolazioni intorno alla catastrofe di Smoleńsk. » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » An amateur video from Smoleńsk – an analysis and audio transcription » Smoleńsk: Hipoteza nr 4. / Nigdy nie uwierzę, że to zrobili Rosjanie. » SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR » [ENGLISH] Smolensk 2010 – PLANE CRASH RESUME » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » APEL ANDRZEJA MELAKA KATASTROFA SMOLEŃSK 2010 » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przedstawiamy Państwu poniżej tekst, który jest tłumaczeniem tego co napisały zagraniczne media o katastrofie prezydenckiej „tutki”. Dzisiaj oficjalnie pożegnaliśmy kwiat polskiej polityki i inteligencji na Placu Piłsudskiego, ale wątpliwości w sprawie „Tragedii Narodowej” jest coraz więcej. W dodatku piszą o tym coraz głośniej zagraniczne media, a u nas cisza „grobowa”, bo nikt nie bierze na poważnie hipotezy, że 10 kwietnia br. mogło dojść do zamachu na polską delegację udającą się do Katynia, aby oddać hołd pomordowanym przez Rosjan w 1940 roku. Bowiem jak mówią rodziny Katyńskie

„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie…”

– i my o tym nie możemy zapomnieć co się stało! Nam po prostu nie wolno przejść nad tym tak po prostu bez dokładnych wyjaśnień do dnia codziennego. Ponieważ Polska już nigdy nie będzie taka sama, bo to nie tak miało być….

Rumuński Global News był jedynym z pierwszych rumuńskich mediów, który poinformował jak napisano “o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana”. Agencja cytuje przedstawicieli rumuńskich w strukturach bezpieczeństwa NATO pisząc – “Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale co raz więcej świadczyć o tym, że Rosjanie dokonali eliminacji najwyższych władz Polski w najbardziej brutalnej zbrodni stulecia“.

Następnie czytamy – “Ten lot do Smoleńska to była unikalna szansa dla Rosji. Rosja nigdy nie miała tak wielu przeciwników w jednym miejscu na pokładzie samolotu na swoim terytorium w pobliżu bazy wojskowej wyposażonej w broń do niszczenia systemów elektronicznych przy pomocy systemów elektromagnetycznych. Była to okazja, a więc były agent KGB Władimir Putin nie mógł jej przegapić. Zabójstwo wrogów to ABC i filozofii dla służb bezpieczeństwa w carskiej Rosji, które pozostaje w mocy do chwili obecnej. Dla FSB, GRU, SVR i dla wszystkich innych rosyjskich tajnych służb, są to tylko rutynowe działania, które nazywają względem technicznym “zagłady antyrosyjski przywódców politycznych i wojskowych z kraju wroga”. Rosyjskie wyjaśnienia, że był to ” błąd ludzki “oraz kampania dezinformacji nie może ukryć faktu nagłego i całkowitego odcięcia wszystkich urządzenia na pokładzie samolotu, a to nie może być wolne od podejrzeń, że Rosjanie zniszczyli instrumenty pokładowe samolotu w ataku terrorystycznym”.

Agencja podkreśla – “Jest to zbrodnią i Moskwa będzie musiała płacić za ten czyn przez wiele lat. Państwowi rosyjscy terroryści początkowo chcieli wyeliminować prezydenta i jego brata, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Nie wszedł on jednak na pokład samolotu tylko przez przypadek i dzięki temu uniknął śmierci, bo jego matka jest chora. Jarosław Kaczyński prawdopodobnie będzie następnym prezydentem Polski”.

Faktycznie ludzie nie mogą się dać zwieść rosyjskiej kampanii dezinformacji rozpoczętej po tragedii, co pośrednio potwierdza podejrzenia ujawnione przez rumuńską Global News. Rosyjska wersja wydarzeń jest sprzeczne z informacjami otrzymanymi przez rumuński Global News.

Rumuni piszą – “Z kolei w polskich mediach są teraz informacje bardziej związane z pogrzebem polityków zlikwidowanych przez Rosjan w katastrofie lotniczej, a nikt nie zaczyna zadawać pytania by nie wywoływać niepokoju”.

Wstępna analiza rozmów z czarnych skrzynek wskazują, że samolot był w dobrym stanie, pisze news.pl.

Początkowo różne media spekulowały, że tragedia mogła być spowodowana złym stanem polskiego samolotu, media przypominają, że w ciągu ostatnich 40 lat, 60 takich samolotów się rozbiło. Sześć z nich rozbiło się w ciągu ostatnich pięciu lat. Szef zespołu produkcji w zakładzie Gusiew powiedział Aleksiej Tupolew samolot został niedawno wyremontowany i wszystkie podzespoły zostały naprawione.

Dziennikarze twierdzą, że – “Katastrofa samolotu polskiego Prezydenta, który spowodował śmierć Wszystkich 96 osób jest absolutnie niewytłumaczalna z powodu skomplikowanego sprzętu elektronicznego na pokładzie i doświadczonych pilotów. Źródła w polskim Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie poinformowały Rumuński Global News, że wojsko rosyjskie eksperymentowały w przeszłości z bronią elektromagnetyczną w bazie wojskowej w obrębie lotniska wojskowego gdzie miał wylądować polski prezydent. W 2008 roku Moskwa poinformowała, że stworzyła najpotężniejsze elektromagnetyczną broń wszech czasów, znaną jako EMP (impulsu elektromagnetycznego), co ogłosił rosyjska “Prawda” w papierowym wydaniu gazety.”

Następnie tłumaczą – “Ogromna siła miliardy watów jest generowany, a broń ma bardzo mały rozmiar. Innowacyjne jest to, że impulsy elektromagnetyczne emitowane przez nową broń są znacznie krótsze, ale niezwykle potężne”, powiedział Giennadij Mesyats, Wiceprezes Rosyjskiej Akademii Nauk i dyrektor Instytutu Fizyki Lebiediewa. “Taka mała broń nigdy nie została stworzona w przeszłości, a jednocześnie jest bardzo mocna. Były podobne urządzenia, wykonane w okresie zimnej wojny, ale ich rozmiar był ogromny. Nasze urządzenie jest co najmniej 10 razy silniejsze niż jakakolwiek broń stworzona za granicą, “powiedział Mikhail Yaladin, naukowiec zaangażowany w rozwój super broni elektromagnetycznej.

Wszelkie urządzenia elektroniczne nie działają w pobliżu impulsu elektromagnetycznego, w przypadku gdy generator jest uruchomiony. Urządzenie zostało przedstawione w Jekaterynburgu. Według rosyjskich wojskowych naukowców, to daje rezultaty podobne do uderzenia pioruna lub wybuchu jądrowego. Broń została nazwana „Nika”, po greckiej bogini zwycięstwa. Bronią tego typu, można zakłócać pracę urządzeń elektronicznych i silników wszystkich samolotów, jak dowiedział się z polski źródeł wojskowych o czym poinformował rumuński Global News. To jest bardzo trudne do wykrycia ze względu na to, że tylko w krótkim okresie używa się wiązki elektromagnetycznej. Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno w stosunku do Moskwy i do Niemiec oraz Brukseli”.

Po czym dodają – “Pod ich przywództwem, jedna z największych sieci rosyjskich szpiegów została zniszczona przez polski kontrwywiad wojskowy. Jest to jedno z największych uderzeń, a Moskwa dzięki temu nie zainstalowała swojej siatki wywiadowczej na obszarze NATO.” Rumuńska agencja informacyjna nie jest jedyną, która nie ufa Rosji. “Izraelskie” media też nie mają zaufania do oficjalnych wersji rosyjskich na temat przyczyn katastrofy samolotu w pobliżu Smoleńska, o czym informuje rumuński Global News. Niektóre z nich są skłonne to widzieć jak zabójstwo w stylu Kremla w tym wypadku, raporty izrus.co.il. Jak piszą na portalu – “Wielu analityków uważa, że tragedia został zorganizowana przez Kreml, który nienawidził Kaczyńskiego, ze względu na jego postawę anty-rosyjską”.

Natomiast 10 kwietnia, pierwszy Kanał TV “Izraela”, jak również drugi wymieniały możliwy udział Putina w śmierci polskiego prezydenta. Następnego dnia, 11 kwietnia, wątpliwości zostały wyrażone w mediach drukowanych. “Polacy nie mogą uwierzyć, że wszyscy najważsi rangą przywódcy polityczni i wojskowi zginęli w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zbieg okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki “, pisze gazeta Ahronot Yediot. gazeta Ha’aretz dodaje:” W pierwszych godzinach po awarii, możliwość zaangażowania Rosji panowała w polskich mediach z powodu napiętych stosunków pomiędzy Kaczyńskim i Putinem.

Maariv poszedł dalej i jego artykuł został zatytułowany “zapach likwidacji”. “Moskwa zobowiązała się do zbadania, a Putin stanął na czele komitetu badania, ale nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie możliwość poznania prawdy,” – pisze w artykule. Portal NRG w swojej witrynie pisze, że “oskarżenia kierowane w stylu zamach Kremla będzie towarzyszyć opowieść w nadchodzącym roku” powiedział analityk polityczny, Attila Somfalvi i napisał w “Facebook”, że “Rosjanie są teraz wśród głównym podejrzanych”.

12 kwietnia, gazeta Ha’aretz zauważyła, że z Polską solidaryzuje się Rosja w tragedii niedaleko Smoleńska, a służy to jedynie temu by wprowadzić w błąd cały świata.

Oprac. Wajcha na podst. Romanian Global News

newsweek.pl

Oceń artykuł:
(4.43)
głosów: 14
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Pawel :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 3 Thumb down 6

 • daro :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 6

 • Czesc PILOTOM! :

  Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło?

  Lista pasażerów nie została ułożona przez Prezydenta, ale została mu przedstawiona przez ABW – oprócz Prezydenta, szafa IPN-u, szefa NBP, parlamentarzystów, Prezydenta Kaczorowskiego CAŁA GENERALICJA – 7 naszych GENERAŁÓW, w tym jeden będący kandydatem na szefa NATO… I wszyscy giną za jednym zamachem.

  Kabina pilotów praktycznie nie ucierpiała w tym niewiarygodnym rozprysku samolotu na obszar 1 km z wysokości kilku metrów. To potwierdzają fachowcy (są tez w tym kraju spece od lotnictwa). Właśnie ciała pilotów powinny być w najlepszym stanie, jeśli mieliby naprawdę zginąć natychmiast. Z początku nie przyjechała ani jedna karetka ratunkowa (5 minut jazdy samochodem z centrum Smoleńska), nikomu nie pozwolono wejść i potwierdzić, czy wszyscy zginęli. Osobliwie jednak nigdzie nie było widać ciał.

  Teraz dowiadujemy się o uszkodzonych żarówkach, poodwracanych latarniach, choć oczywiście przez tydzień wmawiano nam “winę pilota”! Najlepszy pilot, najlepiej znający Smoleńsk, nie mówiąc już o rosyjskim i wszelkich procedurach – czy ktoś przeprosi rodzinę Arka Protasiuka za te oszczerstwa? O nim i pozostałych pilotach mówiło się, ze potrafią wylądować wszędzie. Rosyjscy świadkowie twierdzili, ze byli ranni, potem, ze ciała pilotów były w najlepszym stanie , a teraz od ponad tygodnia nie można się doczekać ich identyfikacji. Ludzie, otrzeźwiejcie.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 16 Thumb down 2

 • patriot :

  Czy agresja na Gruzję to też teoria spisku? Przecież Rosja prowadzi politykę odzyskiwania wpływów w swojej strefie. Polska jest bardzo ważnym celem tej polityki. W stylu prowadzenia wojny z wrogami wymordowano elitę sceptyków metod politycznych Rosji. Czy ktoś trzeźwy na umyśle ma tu wątpliwości i wierzy w cudowny los sprzyjający Putinowi bez jego w tym udziału?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • patriot :

  Ciekawe, że są ludzie, którzy spędzają całe dnie w internecie i bronią interpretacji władz Rosji. PO traci na wiarygodności przez ten mord. Dlatego wielu jej członków i zwolenników stara się podważać zdrowy rozsądek i dyskredytować “teorię spisku”. Ile to ma wspólnego z interesami Polski?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • ania :

  ja osobiście nie wierze w to ze to był przypadek….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 1

 • szejk :

  no to teraz tylko czekać jak rosjanie pod błachym pretekstem będą chcieli wejść do polski. stan wojenny już był może historia sie powtarza???? czas na zmiany a może na wojnę. dobrze że mieszkam w irlandi

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 1

 • lukasz :

  to spodziewajmy sie wojny.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • lukasz :

  moze byc nawet tak ze to nasi jeszcze rosjanom
  pomagali.to juz by byly naprawde jaja jakby z czasem cos takiego wyszlo na jaw

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 1

 • lukasz :

  co tu sie dziwic?ludzie od poczatku istnienia byli p********….

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • Ant :

  Muszę przyznać, że przed katastrofą miałem zagłosować na Komorowskiego ale obecnie najbardziej interesuje mnie wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy. Z kroków jakie czyni ten rząd widzę, że z Prezydentem z PO, nie ma na to szans.
  Myślę, że każdy komu zależy na wyjaśnieniu tego wypadku powinien zagłosować na kandydata PIS. Tylko tej partii będzie na tym zależeć.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 6 Thumb down 1

 • dk :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 4

 • Adam Rzodkiewka student :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 4

 • Adam wózki widłowe :

  aha , mgła w smolensku była prawdziwa. Wystarczy sprawdzić na Eumsat.

  Thumb up 1 Thumb down 3

 • Patrze i widzę, znam się na tym, autentyczne! :

  Mgłę można zrobić naturalną: Działem Argonowym i też jest naturalna.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • admin :

  Witam serdecznie,

  Czy ktoś ma jakies informacje o dziale argonowym ??

  http://smolensk-2010.pl/2010-04-25-apel-do-internautow.html#czytaj

 • iol :

  Nie wierzę w winę pilotów. Nie wierzę w “wyjaśnienia” Rosjan. Zbyt wiele niejasności i niedomówień.
  A polityka miłości PO kwitnie…

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

 • Jak KGB przesłuchuje świadków :

  Jak KGB przesłuchuje świadków: KGB aby zmylić wroga rosyjscy żołnierze odcinają nogi, ręce, ucho, czasmi ramie, zazwyczaj ofiara w kliniece przeżywa podczymując go adrealinie jeśli jest osoba młoda biorą do odpowiedzi najpierw ją, także mają czas na to co chcą usłyszeć. Mogą spokojnie przesłuchwiać kogo chcą, a ty myślisz że ona nie żyje że wypadku ciało spaliło się, a część nóg pozostała bo ugaszono lub uratowano część jego kończyn i jest świadom do końca, ale prawda jest inna nie dajcie się zwieść rosjanom, żadi tam mafia ludzie którzy nienawidzą przyjezdnych i wszystkich kolorowych.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Monika :

  dk,sam otrzeżwiej i przestań powielać kłamliwe informacje,że ktoś wywierał nacisk na pilotów!Nawet eksprezydent Litwy,który leciał z prez.Kaczyńskim w 2008 roku do Gruzji twierdzi,że nie zmuszał on wtedy pilotów do lądowania!

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • bobo :

  Rzeczywiście nawet exprezydent Litwy powiedział, nie było żadnego wywierania wpływu ze względu na złe warunki atmosferyczne, jednak coś musiało być skoro p. Gosiewski w pytaniu do ministra MON pyta:
  1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP?
  2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami?
  3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?
  7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu?

  całść
  http://smolensk-2010.pl/2010-04-26-sejm-gov-pl-odznaczenie-pilota-prezydenckiego-samolotu-kpt-grzegorza-pietruczuka-srebrnym-krzyzem-za-zaslugi-dla-obronnosci.html#czytaj

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • patriota :

  Jeśli coś się stało z winy innych krajów(Rosji itp.) to my już się o tym niedowiemy

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Jerzy :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 4

 • Widać że ty może komunista sowicki?? :

  Re: 23. Jerzy
  27/04/2010 09:04 pm


  Widać że ty może komunista sowicki??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • lexluthor :

  do daro:
  ty jesteś smieszny ruski agencie

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Katarzyna :

  Duży zbiór materiałów w sprawie “wypadku” prezydenckiego samolotu:
  http://24l.eu/4m

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Kinia :

  sugestia ze strony kontrolera lotów aby lądować na innym lotnisku z powodu mgły – to czyszczenie rąk w razie wuuuu jak opisy na metkach na ubraniach zupełnie irracjonalne w stylu nie prasować podczas noszenia…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • ktos :

  istnieje w akustyce rodzaj fal akustycznych, ktore gdy je sie wlaczy zabijaja.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Kacper :

  Nie wierzę w taki przypadek, zbyt wiele niejasności i jak już widać celowej dezinformacji i utrudniania ze strony Rosji. A wyssane z palca bezpodstawne insynuacje, że prezydent kazał lądować i to jego wina są tak obrzydliwe, że nawet nie da się skomentować. Nawet po śmierci go skopią , oplują i wmówią rzeczy, których nie zrobił.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • basia-czakel. :

  Te tłumaczenia od ruskich trzeba włożyć między bajki.Czy nasz naród jest taki głupi,żeby nie odróżnić wypadku nieszczęśliwego od zamachu? Gdyby rzeczywiście nie mieli krwi na swoich rękach to zaraz po wypadku powinni współpracować z naszą ekipą specjalistów.Nikt by im nic nie zarzucił a wręcz odwrotnie zmieniłaby się mentalność ludzi do nich. A tak te matactwa które nastąpiły póżniej dały nam Polakom dużo do myślenia.Prawda musi zwyciężyć.Ale nikogo to nie obchodzi poza ludzmi którzy jeszcze mają w sercu miłość do OJCZYZNY do swojego ukochanego kraju.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • *Wojsko przyjmie tylko kilkaset tysięcy ochotników :

  Rząd obniża wymagania dla kandydatów do armii, mimo że jest ich więcej niż wolnych etatów. Nie będzie chętnych do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, a nabór do nich odbędzie się dopiero pod koniec 2010 roku. Jednostki wojskowe mają wolne etaty, ale nie mają pieniędzy na uposażenia dla nowych żołnierzy

  Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiadało, że poszukuje ponad 40 tys. osób do służby w zawodowej armii. Aby ich przyciągnąć, MON obniżył wymagania dla kandydatów i podwyższył uposażenia żołnierzom. Najwięcej dla rozpoczynających służbę. Prowadzono też kampanie reklamowe zachęcające do wstąpienia do armii. Jak sprawdziliśmy, wszystkie te zachęty przyciągnęły tylko w pierwszych miesiącach tego roku do wojskowych komend uzupełnień (WKU) kilkanaście tysięcy ochotników. Chętni wciąż się zgłaszają. Jednak jednostki wojskowe, nawet jeśli mają wolne etaty, nie przyjmują ochotników, bo nie mają pieniędzy na uposażenia dla żołnierzy.

  Taka sytuacja to efekt trudnej sytuacji finansowej w resorcie obrony. Zmusiła ona rząd do zweryfikowania zapowiadanych planów. Armia przyjmie więc zaledwie 7 tys. żołnierzy.

  - Od 2010 roku armia będzie liczyć 100 tys., a nie jak planowaliśmy pierwotnie 120 tys. żołnierzy zawodowych – mówi płk Stanisław Ruman, szef Zespołu do spraw Profesjonalizacji Sił Zbrojnych.

  >>> Czytaj też: “Brakuje lekarzy kształconych specjalnie na potrzeby armii”

  Dodaje, że najprawdopodobniej dopiero w 2012 roku armia zawodowa będzie liczyć 120 tys. żołnierzy. Eksperci wskazują, że uzawodowienie armii powinno przebiegać zgodnie z planem, bez względu na sytuację finansową. Dodają, że kryzys jest najlepszym okresem do rekrutacji kandydatów do służby w armii.

  Mniej zawodowych
  - Nikt z nas nie przewidywał, że Ministerstwo Finansów zmniejszy wydatki na wojsko – mówi gen. Andrzej Wasilewski, szef Zarządu Organizacji i Uzupełnień Sztabu Generalnego WP.

  Dodaje, że oszczędności w wojsku nie rujnują procesu profesjonalizacji, ale wymuszają jego spowolnienie. Tłumaczy, że dopiero po tym, jak poprawi się sytuacja finansowa, będzie on kontynuowany.

  - To, że ciągle jest modyfikowany rządowy program dotyczący profesjonalizacji armii, spowodowane jest niewłaściwym planowaniem Sztabu Generalnego WP – wskazuje gen. Stanisław Koziej.

  Tłumaczy, że korekta liczby żołnierzy zawodowych zmierza w dobrym kierunku, ale niedobrze, że jest wymuszana przez sytuację ekonomiczną, a nie jest efektem przemyślanych założeń. Jego zdaniem resort obrony będzie redukował liczebność armii zawodowej, nawet do 80 tys., bo obecny budżet pozwala na utworzenie dobrze wyszkolonej armii, która liczy tylu żołnierzy. Zdaniem gen. Stanisława Kozieja w armii zawodowej powinno służyć 80-90 tys. żołnierzy zawodowych i 10-30 tys. żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych (NSR).

  Autor: Artur Radwan
  Artykuły z: GP/forsal.pl

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • marek :

  młodzi z PO nie ośmieszajcie sie, wszyscy wiedzą o waszych działaniach na forach!!! lepiej przejrzyjcie na oczy!!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Damian :

  A co jeżeli nie dostali pozwolenia na lądowanie a i tak zostało wykorzystane urządzenie elektromagnetyczne EMG gdzie opisano w gazecie rumuńskiej to mimo zakazu wieży kontrolnej z wykorzystaniem tego urządzenia i tak doszłoby do tragedii. Zastanówcie się nad tym i poczytajcie co pisały zagraniczne brukowce.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DTR :

  Ohydne i bezpodstawne jest zrzucanie winy na zaloge. To nie byl wypadek tylko zbrodnia! Sprawe prowadzi ten sam prokurator ,ktory zamazywal zamach na red.Politkowska i pulkownika Litwinienke-moze to tez byly wypadki? ! Kto nie widzi analogii jest slepy albo cyniczny,a rzad Tuska i Komorowski ,ktorzy moze maja w tym udzial-rechocza z Narodu Polskiego!Bede glosowac na Pana Jaroslawa Kaczynskieg

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • LOLO :

  Ja tez . I tez tak sadze! To byl Nasz Prezydent, Nasza Pierwsza Dama, Nasi Generalowie , Nasz Prezes IPN I Nasza Delegacja! Nawet nie wiemy czy ktos nie przezyl-dzwoniono do Wiktora Batera po katastrofie…Chcemy i mamy prawo wiedziec -co sie NAPRAWDE z Nimi stalo?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • STach :

  Pilot byl bardzo dobry ale celowo Go zmylono , nie dajcie sie zmanipulowac i zwalic wine na pilotow i pasazerow bo nie moga sie bronic, niech rzad Tuska przestanie klamac i podkladac Rosji ,jestesmy suwerennym panstwem i chcemy prawdy ,a nie banialukow opowiadanych przez Klicha i Komorowskiego!

  Thumb up 2 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters