W samolocie nie było wybuchu ani pożaru

Publikacja w serwisie: 18 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokuratura nie sprawdziła, czy doszło do wybuchu? » Sekcja potwierdzi wersję wybuchu? » Gdyby przyrządy w samolocie pracowały prawidłowo, pilot wiedziałby, że schodzi poniżej poziomu lotniska » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Miejsce w samolocie oddał koledze » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Co było a nie jest… » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Oficer BOR: Nie ma pewności, że lotnisko było bezpieczne » Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Moscow Times » Identyfikacja trwa » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Kommiersant » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Kłótni nie było – na pewno » To było wzorcowe lądowanie » Jak to z krzyżem było? [kalendarium] » 10 kwietnia nie było drugiego Katynia » 19 telefonów było aktywnych na pokładzie Tu-154 » Mistyfikacja MAK: Generała nie było w kokpicie » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » W specpułku nie było lepszego pilota na tupolewach » Mec. Kownacki: Gen. Błasika nie było w momencie katastrofy w kokpicie Tu-154 » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Przy starcie z Okęcia nie było problemów z pogodą » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Jakie było wyposażenie elektroniczne maszyny prezydenkiej ? » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Tego chłopaka nie można było wyciągnąć z symulatora » Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne? » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » “Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa” – PO czuje się obrażone » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Przerwana rozmowa z wieżą » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » “Nie możemy zbagatelizować tego filmu” » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W samolocie nie było wybuchu ani pożaru

W samolocie nie było wybuchu ani pożaru
  fot. PAP/ITAR-TASS / Photo ITAR-TASS


Na pokładzie samolotu nie doszło ani do wybuchu, ani do pożaru, a silniki pracowały do końca – poowiedział rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow. Zaczęto podnosić już szczątki polskiego samolotu rządowego Tu-154M. Ich przenosznie na specjalnie strzeżone miejsce rozpocznie się wieczorem.

Posiedzenie komisji rządowej badającej przyczyny sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęła polska delegacja na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, odbyło się w Moskwie, w siedzibie rządu, pod przewodnictwem premiera Rosji Władimira Putina.

Iwanow powiedział, że zaczęto podnosić szczątki polskiego samolotu rządowego Tu-154M. Przekazał, że wykonano bardzo dokładne szkice miejsca katastrofy. Wyjaśnił, że wykonano z powietrza zdjęcia lotniska i okolic. Zapewnił, że wszystkie czynności prowadzone są w ścisłej współpracy z Polską.

Według rosyjskiego wicepremiera ze stroną polską ustalono, iż przenoszenie szczątków samolotu na specjalnie strzeżone miejsce rozpocznie się wieczorem.

Rosyjska minister zdrowia Tatiana Golikowa poinformowała, że do tej pory zidentyfikowano 48 ciał ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Wyjaśniła, że obecnie trwa wydawanie aktów zgonów i w środę rozpocznie się transport trumien z ciałami do Polski.

Dodała, że czynności identyfikacyjne mogą przeciągnąć się do połowy przyszłego tygodnia.

Z kolei szef komisji śledczej przy prokuraturze generalnej Aleksandr Bastrykin poinformował, że we wtorek na miejscu katastrofy znaleziono ponad 20 fragmentów ciał, a także siedem pistoletów – zapewne broń funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Przekazał, że zakończono oględziny wraku samolotu i przystąpiono do sprawdzania terenu. Według niego będzie na to potrzeba 3-4 dni. Jak powiedział Bastrykin, szczątki ciał są wbite w ziemię.

Ze strony polskiej, oprócz Ewy Kopacz, w posiedzeniu komisji uczestniczyli: szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder i ambasador RP w Moskwie Jerzy Bahr. Minister Kopacz bardzo serdecznie podziękowała za współpracę przy identyfikacji ciał. “Wiemy, jak wyglądają ofiary takich katastrof. Potwierdzenie ich tożsamości to wielka sztuka” – powiedziała.

Spotkanie komisji rządowej badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem odbywało się pod przewodnictwem premiera Putina w centrum sytuacyjnym w siedzibie rosyjskiego rządu. Putin powiedział na spotkaniu, że podpisał we wtorek rozporządzenie w sprawie zrefundowania władzom Moskwy i Smoleńska kosztów ponoszonych w związku z katastrofą.

W sobotniej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną.

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters