Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich

Publikacja w serwisie: 20 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Prezentacja sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Podpisy zebrane. Co zrobi Obama? » Rosyjski lobbysta: Jeden z braci Kaczyńskich wciąż żyje » Na spotkanie z Obamą zaproszono tylko tych, którzy nie zadają kłopotliwych pytań » 62. rocznica urodzin braci Kaczyńskich » Skandal! Telewizja w Niemczech wulgarnie kpi ze śmierci Lecha Kaczyńskiego w dniu pogrzebu prezydenta (wideo) » Romanian Global News: miało zginąć dwóch braci Kaczyńskich » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego » Lecha Kaczyńskiego identyfikowano w obskurnej budzie » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Fałszywe dane w protokole identyfikacji Lecha Kaczyńskiego? » Życiorys Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego » Tytuł Narodowego Bohatera Gruzji dla Lecha Kaczyńskiego » “Warto być Polakiem. Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego” » Wałęsa cofnął pozew wobec Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » “Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Takie informacje podaje “The Washington Post”. Amerykański prezydent odwołał swoją wizytę w Polsce z powodu wulkanicznego pyłu, który unosi się nad Europą i zagraża bezpieczeństwu lotów.

Jak informuje amerykański dziennik, prezydent Obama po odwołaniu swojego lotu do Krakowa spędził niedzielne przedpołudnie na grze w golfa. “The Washington Post” zwraca też uwagę, że amerykański przywódca ani razu nie odwiedził polskiej ambasady w Waszyngtonie i nie wpisał się do wystawionej tam księgi kondolencyjnej.

Co ciekawe, wulkaniczny pył nie przeszkodził prezydentowi Gruzji. Micheil Saakaszwili leciał do Polski właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Jego samolot utknął co prawda na lotnisku w Rzymie, ale ostatecznie Saakaszwili z niewielkim opóźnieniem pojawił się w Krakowie.

Barrack Obama nie był jedynym politykiem, który odwołał swoją wizytę w Krakowie. Unoszący się w powietrzu wulkaniczny pył był też oficjalnym powodem odwołania wizyty m. in. przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozyego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Chmura wulkanicznego pyłu nie przeszkodziła natomiast delegacji rosyjskiej. Na wczorajszych uroczystościach pojawił się prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Inni przywódcy spędzili wiele godzin w samochodach i pociągach, żeby pomimo złych warunków atmosferycznych dotrzeć na krakowskie uroczystości. Tak zrobiły między innymi delegacje ze Słowenii, Rumunii, Czech, Estonii czy Ukrainy.

Na niedzielnych uroczystościach związanych z pogrzebem prezydenckiej pary pojawiło się zaledwie 18 z zapowiadanych 90 delegacji. Powodem odwołania tak dużej liczby gości był właśnie pył, który zagrażał bezpieczeństwu lotów.

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • apple :

  wyluzowany koles, a co tam…schowalby sie chociaz i zagral w szachy – tak dla przyzwoitosci :p

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • L. :

  Hehe w końcu ile można płakać nad rozlanym mlekiem, nikt im już życia nie zwróci, trzeba się podnieść i iść dalej przez życie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • spostrzegawczy :

  Z relacji Wiktora Batera i z filmiku Andrieja Mendireja widać bez wątpliwości, że byli tacy, którzy tę katasrofę przeżyli i zostali wymordowani. Nikt ich nie chciał ratować, a wręcz ich zastrzelono. Dlaczego nikt nie robił sekcji zwłok np. pilota, który zeskoczył z samolotu i został zastrzelony? Tego się nie da zamieść pod dywan!!!

  Ponadto kadłub samolotu wskazuje, że wewnątrz mogli być żywi ludzie. Dlaczego tego zdjęcia w Polsce nie pokazano?

  http://www.k2kapital.com/news/193036/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • ja :

  Kierowca polskiego TIRa mówił że był ok. 2 km od smoleńska kiedy zatrzymała go ruska milicja i mówili mu że rozbił się samolot i Nasz Prezydent nie żyje. Kierowca pomyślał – “co ty k***a p*****lisz”. Ale potem chciał podjechać i sprawdzić bo było niedaleko, niestety kiedy ruscy niedaleko lotniska zobaczyli polskie tablice- kazali się wracać i nie pozwolili podjechać bliżej i nic nie zobaczył. Mówił jednak że kiedy zatrzymała go kontrol drogowa to była godzina ok 8,30 – 8,35 i oni już wiedzieli. Mówił też że w nocy rzeczywiście była okropna mgła ale rano to już o wiele mniejsza. A więc katastrofa nie była o 8,56 jak podawali na początku ani nawet 15 minut wcześniej jak podają te k***y teraz -tylko jeszcze wcześniej- czyli kolejne mataczenie i niezbity dowód na zamach. – to pewnie był czas na zatarcie niektórych grubszych śladów i sprawdzenie czy “wczystkim jest już dobrze”. Start był o 7,23 a lot trwa godzinę więc mógł lądować przed 8,30

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • dd :

  @spotrzegawczy
  Przecież to zdjęcie innego samolotu – już wiele o tym pisano ;)

  @ja
  Akurat katastrofa była o 8:30 co można wyczytać na rosyjskim forum , ale piszą też zarazem ,że było pogotowie itd. (co likwiduje twierdzenia ,że nie było karetek) – może po prostu sprawdzono ,że nikt nie żyje i podano takie informacje – trudno powiedzieć.
  (http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Chciałabym zobaczyć zdjęcia sateliterne z dnia 10.04.2010 pomiedzy godz. 6.oo AM ,a 12.oo PM :

  Chciałabym zobaczyć zdjęcia sateliterne z dnia 10.04.2010 pomiedzy godz. 6.oo AM ,a 12.oo PM. Wkońcu zleceniodawca je otrzymał od naszego sojusznika USA, czy Polacy też będą mieli wgląd.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • polak :

  tak tak…. polski prezydent to był najważniejszy wróg rosjan, a miś uszatek był największym komunistą. Na pewno zamach był łatwiejszy do zrealizowania niż sfałszowanie mających się odbyć lada moment wyborów prezydenckich. Dlatego zabito kogoś kto lada moment już by był zwykłym politykiem, a nie głowa państwa. Tak.. no chyba, ze chciano zabić kandydata SLD a reszta to tylko ofiary “przy okazji”…. A może rosjanie zrobili co im kazały ufoludki, które od lat nimi kierują?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Lech Kaczynski mial pelne szanse na reelekcje wbrew oficjalnym “sondazom”, ktorych (nie)wiarygodnosc mielismy wlasnie okazje sprawdzic. Poza tym w samolocie byly kluczowe postaci w Panstwie (szef BBN, szef NBP), postaci-symbole polskiej Niepodleglosci: Prezydent Kaczorowski Anna Walentynowicz, ale i nie dajacy sie skorumpowac szef IPN Janusz Kurtyka, Zbigniew Wasserman (komisja ds afery hazardowej zupelnie zamilkla – Zgraja kolesiow z PO moze sobie pooddychac), a oprocz szczegolnie istotnych parlamentarzystow SIEDMIU GENERALOW – zwierzchnicy WSZYSTKICH rodzajow Polskich Sil Zbrojnych – generalow NATO – chyba nie trzeba przypominac, ze gen. Gagor mial byc szefem sojuszu NATO… Nie wymienie pozostalych waznych dla Polski osob, bo jest ich zbyt wiele.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters