Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie?

Publikacja w serwisie: 20 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Rosjanie nie chcieli świadków » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » ABW zaraz po katastrofie weszła do biur ofiar » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Niebo nad Smolenskiem dzien po katastrofie prezydenckiego samolotu » W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii » Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Mogli skonać po katastrofie » PAWEŁ KOWAL O KATASTROFIE » Zablokowana dyskusja o katastrofie » Zginęli w katastrofie Tu-154M » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie wybielili kontrolerów » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Co powiedział Bartoszewski na wieść o katastrofie? » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Warszawiacy: szok, żal i rozpacz po katastrofie » Janicki mógł zapobiec katastrofie » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Oficjalne wersje o katastrofie to bajki? » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Po katastrofie śledczy nie skorzystali z rosyjskiej oferty » Po katastrofie smoleńskiej wciąż nie odnaleziono 19 monet NBP » Telefon BOR-owca działał po katastrofie. Jak to możliwe? » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Rozbito tablicę poświęconą katastrofie samolotu » Spotkanie poświęcone katastrofie smoleńskiej w Monachium » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Rosjanie odpowiedzieli na 33 z 220 wniosków i pytań skierowanych do MAK » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeden z białoruskich dziennikarzy opublikował zdjęcia rosyjskich wojskowych i milicjantów naprawiających lampy, wskazujące położenie pasa startowego na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem w kilka godzin po katastrofie polskiego samolotu pasażerskiego TU 154.

Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie?Siergiej Serebro zamieścił zdjęcia na swoim blogu. Zdjęcia zrobił na miejscu katastrofy, w siedem godzin po tym, jak runął polski samolot. “Znajdowaliśmy się na pustej przestrzeni przed początkiem pasa startowego – powiedział Serebro dziennikarzowi portalu tvn24. – Szczątki samolotu były widoczne przez krzaki”. Serebro zwrócił uwagę na żółte lampy, wskazujące pilotowi położenie pasa startowego. Milicjanci stojący przy nich nie dopuszczali tam dziennikarzy. Dziennikarz jest pewien, że lampy nie miały żarówek. Widział, jak pracownicy lotniska przeciągają kabel i wymieniają żarówki. Na swoim blogu opublikował zdjęcia wojskowych i milicjantów, którzy naprawiają oświetlenie kilka godzin po katastrofie. Pytany przez TVN24 dowódca eskadry samolotowej Pułku Lotnictwa Specjalnego Bartosz Stroiński, który lądował w Smoleńsku 7 kwietnia stwierdził, że wówczas pogoda była bardzo dobra i nie jest w stanie powiedzieć, czy światła działały. Dodał jednak, że nie wyobraża sobie, by system oświetlenia nie działał przy lądowaniu w trudnych warunkach.


Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters