“Słyszeliśmy nieludzkie krzyki przerażenia i bólu”

Publikacja w serwisie: 20 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Sikorski depcze po moim bólu » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » w ręce prywatnych osób trafiło wiele kawałków prezydenckiej maszyny » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Gdyby przyrządy w samolocie pracowały prawidłowo, pilot wiedziałby, że schodzi poniżej poziomu lotniska » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Prawda należy do Rosjan » “Samolot nie mógł rozpaść się na kawałki” » Wnioski z eksperckiej analizy ostatniej fazy lotu prezydenckiego Tu-154M » Niespotykana prośba rosyjskich śledczych » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Śledczym zginął rejestrator » PRAWDA O “DRUGIM KATYNIU” WYWOŁAŁABY TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » OFICER CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK » Miedwiediew: gotów jestem powiedzieć Polakom… » To był wyrok śmierci dla Tu-154 » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Smoleńskie kłamstwo WSI » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Krzyki przerażenia i bólu pasażerów usłyszeli prokuratorzy, odsłuchujący nagrania zarejestrowane przez tzw. czarne skrzynki prezydenckiego TU-154M – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na jednego z wojskowych śledczych.

Urządzenie rejestrujące rozmowy w kabinie pilotów, nagrało również dźwięki z pomieszczeń pasażerskich. Tuż za kokpitem znajdowało się pomieszczenie stewardess, a za nim trzy saloniki. W pierwszym podróżowała para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy, a w dwóch kolejnych m.in. prezydent Ryszard Kaczorowski, prezydenccy ministrowie, wojskowi dowódcy.

- W kilkudziesięciu ostatnich sekundach nagrania rejestrator z kokpitu nagrał rosnący szmer z przedziałów pasażerskich. Aż w końcu usłyszeliśmy nieludzki krzyk przerażenia i bólu, zrelacjonował “DGP” jeden z wojskowych prokuratorów.

Krzyki ofiar tragedii są – jak dowiaduje się gazeta – ważnym dowodem w śledztwie w sprawie przyczyn katastrofy. Bowiem eksperci i prokuratorzy muszą porównać rozmowy i sygnały o nadciągającym wypadku z zapisami urządzenia rejestrującego parametry lotu. Chodzi o takie zsynchronizowanie danych z urządzeń, by wyliczyć moment upadku samolotu.

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Janusz :

    to zdementowana później wiadomość .
    celowa dezinformacja czy pogoń za sensacją ?
    Pytanie do dziennikarzy DGP

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters