Szef NATO żałuje, że nie przyjechał na pogrzeb

Publikacja w serwisie: 20 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zagrożone kody NATO » Straciliśmy wiarygodność w NATO » Pogrzeb w niedzielę na Wawelu » Oni na pewno nie przyjadą na pogrzeb » Belarus “invaded by NATO from Ukraine” » Pogrzeb na Wawelu. “To nie był pomysł rodziny” » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO » Prezydent Francji przyjedzie na pogrzeb pary prezydenckiej » [KOMUNIKAT] Pogrzeb zamordowanego Śp. Marka Rosiaka, czwartek, 28.10.10r.,godz. 12.00, Łódź » Przestrzeń lotnicza nad Polską zamknięta, ale głowy państw mogą dolecieć na pogrzeb » Janusz Kurtyka, mój szef » A szef BOR wciąż czeka » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » Były szef ABW – Moskwa dogra własne oprogramowanie » ZGINĘŁA M.IN. PARA PREZYDENCKA, SZEF WOJSKA POLSKIEGO » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » NATO honoruje generała Błasika » Pogrzeb przewodniczącego Komitetu Katyńskiego » Saakaszwili dotarł na pogrzeb z Waszyngtonu » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor na Wikileaks » Pogrzeb R.Kaczorowskiego w poniedziałek w Świątyni Opatrzności Bożej » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Rotfeld: Gen.Gągor miał zostać Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych NATO » Były szef kontrwywiadu wojskowego chce „przeprowadzenia dowodu z kompletnych billingów z 10 i 11 kwietnia 2010 r.” » Szef kontrolerów wieży lotów na lotnisku Siewiernyj trzy dni po katastrofie polskiego Tu-154M przeszedł na emeryturę. » Szef BOR w urzędowym dokumencie: “przestrzeganie zasad nie może godzić w potrzeby, oczekiwania i interesy najwyżej usytuowanych” » Generał Marian Janicki, szef BOR, odmawia posłom spotkania z oficerami, którzy 10 kwietnia pracowali na lotnisku w Smoleńsku i w Katyniu » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wyraził żal z powodu nieobecności na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki w Krakowie.

- Z powodu problemów z komunikacją lotniczą nie mogłem wziąć udziału we wczorajszym pogrzebie. Głęboko tego żałuję, bo osobiście chciałem wyrazić współczucie rodzinie Kaczyńskich oraz wszystkim Polakom – powiedział szef NATO na konferencji prasowej w Brukseli.

Zaznaczył, że cieszy się z ocieplenia stosunków polsko-rosyjskich i współpracy w dochodzeniu przyczyn tragedii pod Smoleńskiem. – Widzę, że Rosja robi wszystko, by okazać Polsce przyjaźń w tych trudnych chwilach. To mocny sygnał, jak daleko Europa zaszła w leczeniu ran z przeszłości, i to w tak krótkim czasie. Mocno wierzę, że jest to także dowód, iż możemy budować lepszą, bardziej zjednoczoną przyszłość – podkreślił Rasmussen.

Sekretarz generalny Sojuszu pochwalił postawę Polaków w dniach po tragedii. – Utrata tylu istnień (…) była wielkim testem dla całego społeczeństwa, ale również dla systemu politycznego, młodej demokracji. Polska odpowiedź jest przykładem dla świata. Polacy gromadzili się razem w potężnym manifeście solidarności. W czasie próby wykazali wielką godność i odwagę. A polski rząd dowiódł, że nawet młody system polityczny może być w pełni dojrzały i zdolny do przeciwstawienia się nawet największym wstrząsom – zaznaczył.

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • ak :

    Żałuje – ale nie przyjedzie. Żałosne. Kto chciał – przyjechał.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters