Teorie spiskowe to bzdura. Na filmie nikt nie dobija rannych, a postacie to w rzeczywistości gałęzie drzew. (wideo)

Publikacja w serwisie: 20 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Teorie spiskowe wokół tragedii » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » Prasa w UK: pierwsze teorie spiskowe » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » 46 rannych po lądowaniu Tu-154 » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » Skandal! Telewizja w Niemczech wulgarnie kpi ze śmierci Lecha Kaczyńskiego w dniu pogrzebu prezydenta (wideo) » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » Nikt nie ukryje przyczyn katastrofy smoleńskiej » Gratis za teorię winy polskich pilotów » Obliczenia specjalistów dyskredytują stenogram i teorie MAK » “cała sztuka polega na tym, aby uczynić to w taki sposób, że powstanie ogólne przeświadczenie o rzeczywistości danego faktu lub danego zdarzenia” » Okęcie (WIDEO) » Ci, którzy zginęli (Wideo) » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Przyczyny katastrofy Tu-154: Komentarz eksperta [wideo] » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » NIKT NIE PRZEŻYŁ » Nikt ich nie ratował » Nie podpisali? Nikt się nie zorientuje » Nikt nie zapytał o certyfikaty » Nikt nie widział zagrożenia » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Przemysław Marzec: Nikt nas o niczym nie poinformował, “czekamy na lepsze czasy” » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Skąd wiadomo, czego dotyczyła rozmowa, skoro nikt jej nie słyszał? » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » W Siłach Powietrznych do CASY jest nadal wyłącznie angielska instrukcja. I nikt z tego nie robi problemu » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Po katastrofie w Smoleńsku w internecie pojawiły się filmy sugerujące, że tuż po upadku prezydenckiego samolotu na miejscu zdarzenia pojawiły się jakieś osoby, słychać było strzały, a z wraku wychodzili ranni.

Źródłem dla większości teorii spiskowych był film nakręcony tuż po tym, jak prezydencki tupolew uderzył w ziemię kilkaset metrów przed początkiem pasa startowego lotniska Siewiernyj pod Smoleńskiem. Rosjanin na miejscu tragedii nakręcił płonące jeszcze szczątki prezydenckiego samolotu. Dopiero w trakcie kręcenia filmu zawyły na alarm syreny.

Film, mimo że jest słabej jakości, od razu stał się w internecie źródłem domysłów prowadzących do tworzenia kolejnych teorii spiskowych na temat przyczyn i przebiegu katastrofy. Najpoważniejsze, a zarazem najbardziej absurdalne domysły internautów to dobijanie rannych przez agentów rosyjskich służb specjalnych. Skąd ten pomysł? Na filmie słychać kilka trzasków mogących przypominać strzały z pistoletu. W rzeczywistości są to odgłosy wydawane przez palącą się maszynę. Ale sprawne ucho jest w stanie ponoć usłyszeć także krzyki “nie ubivaj”, co ma oznaczać “nie dobijajcie”. W rzeczywistości słowa takie nie padają dowodzą teraz inni intgernauci.

Teorii spiskowych jest więcej. Ktoś zauważył snajpera na samolocie, a w rzeczywistości to zwykła gałąź. Równie nietrafione jest gdybanie na temat pojawienia się nad miejscem katastrofy niezidentyfikowanego obiektu latającego.

Całkiem racjonalne wytłumaczenia teorii spiskowych znajdziecie w filmie przy artykule.

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Wspomnienie po Litwinience :

  Teorią spiskową jest to, co było w Katyniu przed 70 laty?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • ptak :

  Wczoraj widzialem reportaz w ktorym policjant stal kolo rozbitego doszczetnie samochodu i mowil o piractwie drogowym oraz nierozsadnych kierowcach. W samochodzie obok ktorego stal zginelo czworo ludzi. Zaden z nich nie zostal bohaterem. Wrecz przeciwnie – nazwano ich bezmyslnymi piratami i pokazano w telewizjii jako przestroge. Takich Tragedii dziennie rozgrywa sie niestety duzo.
  Politycy obojetnie z jakiej partii nie sa dla mnie lepsi od szarych kierowcow ktorzy nieszczesliwie gina. To ryzyko bierze na siebie kazdy kto wychodzi rano do pracy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters