“Adrij Mendierej ZOSTAŁ ZAMORDOWANY”

Publikacja w serwisie: 21 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Internetowe grupy dyskusyjne obiega informacja o smierci autora tego filmu

ZOSTAŁ

Oto niektóre z wypowiedzi:

Autorem filmu, dokumentem dotyczacym masakry, filmu, ktory zostal nakrecony z narazeniem zycia jest / byl rosjanin Andriej Mendierej. To on nakrecil film, na którym słychać strzały z broni palnej. Pragnę, by nasza pamięć o nim pozostała w naszych sercach.

Autorem tego filmu był Andriej Mendierej, któremu nieznani sprawcy zadali kilka ciosów nożem. Zamordowano go w okolicach Kijowa 15 kwietnia 2010. Został przywieziony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie, gdzie odłączono aparaturę!
(wiadomość nie jest w pełni potwierdzona, ale boję się, że już nie zdołamy jej lepiej potwierdzić.)

Marek

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9174.html

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicząca Oddziału Katowice i Komitetu Wykonawczego “Solidarnosci Walczącej”

Adrij Mendierej , któremu wbito noż w
okolicach Kijowa 15 Kw.2010 roku został
przewieżony w tragicznym stanie do szpitala w
Kijowie , gdzie 16 kwietnia dwóch nieznanych ludzi
odłączyło mu respirator. J po raz kolejny wbito mu
3 razy nóż. Andrij zmarł po południu o15.03 czasu
Moskiewskiego 16 kwietnia 2010 roku. Ale
oczywiście jest to przypadek wg ROSYJSKIEGO RZĄDU

(http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6078703)

Rozeszła się bardzo niepotwierdzona informacja, że podobno zdarzony już został wypadek, w którym ów człowiek ugodził się nożem w plecy.

(http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3404986#p3405049)

wedlug niektorych wersji zasztyletowano go w
Minsku:-) :-)
ale z tym odlaczeniem respiratora i trzykrotnym
dodatkowym wsadzeniem mu noza w szpitalu to juz
jest wersja rozwojowa tej historii…. niedlugo

pewnie uslyszymy o wymordowaniu calej jego rodziny

(http://fakty.interia.pl/polska/news/dwie-czarne-skrzynki-juz-rozszyfrowane/komentarze,1467054,1,29902693,3,)

w Rosji nic nie dzieje sie z przydadku … Putin i
Komorowski współpracują sprawnie …

(http://fakty.interia.pl/polska/news/dwie-czarne-skrzynki-juz-rozszyfrowane/komentarze,1467054,1,29900556,3,)

Ta informacje ze Adrij Mendierej zostal zabity nozem znalazlem na wiarygodnym portalu Pluszaczek i do tego bylo wklejone z Demotywatorow wiec sam nie wiem :)

(http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,oid,16513374,title,Materialy-rosyjskiego-sledztwa-beda-trafiac-do-Polski,wid,12181613,opinie.html)

Autentyczność tych doniesień pozostawia wiele do życzenia, niemniej jednak odnalezienie autora filmu okazuje się niemożliwe.

Oceń artykuł:
(4.57)
głosów: 14
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Wolne-Media-To-Iluzja :

  przerazajace ….

  LUDZIE!!!!!!
  skupmy sie na jakichs KOLEJNYCH igrzyskach…

  Oto sa naglowki GODNE UWAGI:

  Trzy ciosy Interu. “The Special One” rozpracował Barcę
  LIGA MISTRZÓW: INTER MEDIOLAN – FC BARCELONA 3:1

  Thumb up 2 Thumb down 4

 • bobo :

  Jeżeli rzeczywiście autor filmu został zamordowany – to straszne, ale niestety potwierdziłaby się wersja zamachu, a nie wypadku.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 0

 • Smoleńsk 2010.04 - to zamach na NATO :

  Rosja naruszyła traktaty, śledztwo trwa nawet w Chinskiej Republice Ludowej, jeśli okaże się że ROSJA naruszyła swoje kompetencje, Chiny rozważą rozwiązanie umów gospodarczych z Rosja.

  Li Chun – Pekin

  Russia had violated the treaties, the investigation continues, even in China, if it turns out that Russia had violated its powers, China will consider the solution of economic agreements with Russia.

  Chun Li – Beijing

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Wojtek :

  To wszystko jest już tak podejrzane, że trudno mi uwierzyć w zwykłą katastrofę przez mgłę. Już nawet nie patrząc na “teorie spiskowe” chodzące po internecie można zauważyć wiele zadziwiających faktów i przy każdym elemencie tej sytuacji postawić znak zapytania. Mimo że wszyscy się cieszą z “nawiązania bliższej współpracy z Rosjanami” to ja sądze że to wszystko jest bardzo podejrzane. Samolot rozbija się przed lotniskiem na którym nie ma aparatury, a która była tam 2 dni wcześniej w czasie lądowania samolotu z Putinem. Oświetlenie pasa startowego nie działa a ruski wymieniają już kilkanaście godzin po katastrofie żarówki (lub je wogóle wkręcają, gdyż wcześniej mogło ich tam nie być). Nastepnie nie wpuszczają nikogo! I sami zbieraja główne materiały dowodowe i to Polacy musza się łaskawie prosić o przyznanie im czarnych skrzynek, które są własnością Polski, leciały w samolocie należącym do Polski, a na pokładzie znajdowali się wyłącznie Polacy. Nie została wezwana nawet jedna karetka gdyż Rosjanie zaraz po otrzymaniu wiadomości stwierdzili że nikt nie przeżył. Widocznie mieli zaufanie do swoich żołnierzy, którzy wykonali robotę i sprzątnęli tych, którzy przeżyli. Przepraszam za kolokwializm, ale nie wierzę już w ani jedno słowo Rosjan. I teraz dochodzą kolejne dramatyczne i zastraszające dowody. Kula w głowie funkcjonariusza BOR-u (oczywiście Rosjanie stwierdzili, że sam się zastrzelił – gdyby to nie była taka dramatyczna katastrofa i przłożyć to na inną płaszczyznę rozumowania to przepraszam, ale “koń by się uśmiał”), następnie słynny już filmik, który zaraz po wrzuceniu do internetu został przez władze orsyjskie usunięty!!! na szczęście ktoś zdołał go już skopiować i rozpowszechnić… a teraz dochodzi jeszcze zabicie autora filmu… W filmie lub w książce układanka pasuje jak ulał i jasno stwierdza fakty bez żadnych śledztw trwających ponad rok. Ty powinny być zrobione z inicjatywy Polaków natychmiastowe eksperyzy każdego z ciał i to w Polsce, a nie w Rosji, dodatkowo badania wykluczające lub potwierdzające obecność bomby czy to chemicznej czy też eksplozyjnej na pokładzie, a wiem że są takie i jest to możliwe do ustalenia an podstawie tkanek ludzkich i analizy i badania części samolotu. Dodatkowo powinno się zrobić analizę filmu i stwierdzić czy są to faktycznie strzały (a na jakieś 90% są), Jeżeli tak to już sprawa się wyjaśnia. Do tego należałoby dokładnie przesłuchać świadków i pokazać ich rozbierzność faktów co potwierdza ich manipulację ze strony rosyjskiej.
  I na koniec dodam odpowiadając na pytanie niektórych: “… i nawet jeśliby to było prawdą to po co to komu było potrzebne…?”
  - a no po to, że w tym samolocie znajdowała się elita, taka elita, której nie można było przekupić. Byli z pewnością niewygodni i dla niektórych wyżej postawionych polityków Polaków (nie chce nikogo posądzać, ale nasuwa się kilka postaci z polityki) i dla Rosji (tu każdy wie dlaczego, a jak nie to niech prześledzi dążenia i działalność Kaczyńskiego dążącą do prawdy na wszystkich filarach i rozwoju państwa).

  Niechaj to będzie pewną iskierką i zapali chęć poznania prawdy. Nie dajmy oszukiwać się znowu przez 50 lat!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 27 Thumb down 1

 • hipoteza - jak wrak bedzie na miejscu - obiecuje :

  Jesli ulegne wypadkowi?, tak na wszelki wypadek, mieszkam pod granicą Rosyjską także blisko śmierci. Hipoteza zostanie automatycznie upubliczniona w Internecie. Wazna hipoteza.

  Thumb up 1 Thumb down 3

 • Eloiza :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 5

 • Kruczy :

  Wojtek, zgadzam się w stu procentach, to że to nie był wypadek jest tak samo pewne jak fakt, że za 11 wrzesnia stał rząd usa a nie żaden Bin Laden. n********ę tego fałszywego narodu ruskiego

  Thumb up 5 Thumb down 2

 • były agent KGB :

  “Pan z teczką” jest z całą pewnością najważniejszym obiektem organizatorów “nieudanego lądowania” w Smoleńsku. Po zamordowaniu w Kijowie autora filmiku z telefonu komórkowego jest on oczywistym naocznym świadkiem. Ciekawe, czy w Rosji znajdą się odważni ludzie, którzy ten temat będą śledzić. Na pewno Ci, którzy zabiegają o dezinformację w tym temacie zadbają, aby i tego świadka usunąć. A może udałoby się go ukryć i sprowadzić innego kraju? Jego głowa może być warta kilkaset milionów dolarów dla władz Rosji. Napewno dobrze wiedzieć, jaki los go spotkał.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 0

 • były agent KGB :

  Ciekawy materiał opracował Putin w czasie swojego pobytu jako rezydent KGB w Dreźnie. Na kilka tygodni przed zamachem na JP II napisał on szczegółową instrukcję o dezinformacji medialnej na “wypadek śmierci JP II w wyniku zamachu”. Byłoby naiwnością wierzyć, że “zawodowcy rosyjscy” nie wiedzą nic o dezinformacji. W Polsce działa cała armia “internautów” zajmujących się dezinformacją. Fałszywe skojarzenia i absurdalne tezy stawiane przez “niezależnych” komentatorów są podstawowymi elementami tej metodyki. Media też stosują tę metodę, ale tam blokada niewygodnych tematów (TVN, POLSAT, prasa etc) to zasada podstawowa.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 0

 • Kontrwywiad :P :

  Hmm ciekawe ,że nic nie pisze ,że to była jednak plotka – czyżby psuło teorie spiskowe?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • T :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 4

 • Sablik :

  Rosja nie robi spisków? A synowie pana pułkownika Kuklińskiego to sami się pozabijali. Po co Prezydent leciał do Rosji co go zaćmiło.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 • 3 krzaki do zaspokojenia putina :

  Premier P (Russia) : 1. ‘Założymy Niemcom nitkę gazu pod Bałtykiem’, ok. (Niemcy nie lubią polaków spoko). 2. Izraelowi damy Diamenty (w części Izrael rządzi Ameryką, będą cicho). 3 W Polsce jest tak źle że sami nie wiedzą czego chcą poklepiemy P. T (premier Polski) po plecach i wsio.’ równanie jest proste, że aż nie możliwe, ale Bóg potrafi słuchać i modlitwę premiera Putina wysłuchał.

  (I proste Izrael zamknie gębę bo wiadomo, że diamenty to ich źródło utrzymania, Niemcy też i mocuj się!? Nie trzeba Ruskich się bać zawsze dzikusy krzyczeli głośno. Polska Węgry, Czechosłowacja, Litwa, Łotwa, to oni mają największe zasługi w upadku komunizmu.)

  Polacy mają doświadczenie z Rosją i to spore i zna sposoby manipulacji, Polacy wiedzą o tym co robił premier Rosji w danej minucie i jak mu źrenica pracowała w trakcie pewnych rozmów.
  Polska oficjalnie oczekuję wzajemnej pomocy Sojuszu sił NATO (kontrakt).

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Anonymous :

  Dlatego zawsze głosowałem na PIS i na Kaczyńskiego bo on robił porządek a teraz oni zrobili porządek z nim. Teraz też będę glosować na Kaczyńskiego.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • Madzia :

  Też tak myślę jak większość POLAKÓW , że do tej katastrofy przyczynił się P z Rosji w nim płynie Stalinowska krew przez mord do władzy i to samo zaszczepił Władzom Polskim po trupach do celu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 0

 • wierny-poddańczy :

  Bardzo znamienne są włamania już 4 godziny po katastrofir do mieszkań Szczygły i Wassermana oraz do pokoi w hotelu sejmowym (za zgodą Komorowskiego). Trudno tu przypuszczać, że to też przypadek. Może nasz Rząd kryje te dziwne “sprawki” i mataczy, aby utrzymać się u władzy?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 0

 • Mickey :

  1. Możliwości zasadniczo są dwie: atak elektroniczny z zewnątrz bądź
  dywersja na pokładzie samego samolotu.
  2. Meaconing nie zostawia śladów. Zmanipulowany sygnał można wysłać
  z satelity ustawionego horyzontalnie lub z ziemi, z dowolnego miejsca.
  3. Aby zapewnić bezpieczeństwo lotów, Unia Europejska rozwija strategię Navigation Warfare, która ma chronić przed meaconingiem.
  4. Nośniki elektromagnetyczne w czarnych skrzynkach można skutecznie zmanipulować – jako dowód w śledztwie z punktu widzenia interesów suwerennego państwa polskiego są one już niewiarygodne.
  5. Dotychczasowy przebieg śledztwa budzi obawy, że na większość pytań postawionych przez komisję nie otrzymamy już odpowiedzi.
  Rozmowa z ekspertem od systemów nawigacji satelitarnej – w dziale Myśl jest bronią.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 0

 • pawel :

  Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

  Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 14 Thumb down 0

 • RoyalPath :

  Jako pilot z uprawnieniami do lotu przy niskiej widoczności atmosferycznej uważam że w artykule pt. “Piloci mogli być wprowadzeni w błąd.” ukazało się najbardziej prawdopodobne wyjasnienie powodów katastrofy pod Smoleńskiem.

  Cytuję pierwszy paragraf:

  “Prezydencki samolot Tu-154M wyposażony w system TAWS mógł bezpiecznie wylądować na lotnisku pod Katyniem – uważa Marek Strassenburg-Kleciak odpowiedzialny za analizy strategiczne i rozwój sytemów trójwymiarowej nawigacji w koncernie Harman Becker. Jego zdaniem, urządzenia pokładowe są tak dokładne, że piloci bez trudu powinni byli wykonać ten manewr – chyba że wskazania nie były prawdziwe. Znane są bowiem techniki umożliwiające fałszowanie ich danych, często w sposób niemożliwy do zweryfikowania przez pilotów. Wówczas tragedia jest nieunikniona.”

  W reszcie artykułu autor wyjaśnia dlaczego przypuszcza ze wskazania urządzen systemu TAWS (Terrain Awareness and Warning System) zostały przekłamane, a także wyjaśnia w jaki sposób mogło to być wykonane.

  Pozdrawiam serdecznie

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 16 Thumb down 0

 • Piotr Korycki :

  Mnie zastanawia cos innego. Samolot ponoć lądował na plecach. Koła są, jak widać, do góry. Czemu jednak wgniecenie na dziobie jest od dołu????

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • Kazimierz :

  To nie jest dziób, ale tył samolotu. Zagnieciona dziura z tyłu to wylot spalin trzeciego, górnego silnika, a prostokatny otwór na górze to przestrzeń po wyrwanym stateczniku pionowym. Dziób z kabina pilotów uległ całkowitemu zniszczeniu i nie ma go na żadnym zdjęciu. Jak się nie wie o co chodzi, to lepiej się nie odzywać.

  Thumb up 3 Thumb down 4

 • Piotr Korycki :

  a może jest tak, że aby wiedzieć, trzeba zapytać?
  Czy może prawo głosu mają tylko ci od GW-no prawdy?
  No i oczywiście Szanowny Pan pozwoli, że popytam jeszcze dalej, bo śmiem mieć wątpliwości. Moherowi zawsze tak mają, nigdy im dośc pytań.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 1

 • Piotr Korycki :

  Przeanalizował dziesiątki zdjęć. Doszedłem do wniosku, że mówimy o czyms innym, Pan o d… ja o głowie.
  Jak się nie wie o co chodzi, to lepiej się nie odzywać. Dziób jednak nie roztrzaskał się.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 1

 • kpharck :

  Zakłady Aviator w Samarze, w których był remontowany rządowy Tupolew, są holdingiem Russian Machines, kontrolowanym przez Basic Element, należący do Olega Deripaski. Ten miliarder ma bliskie związki z Putinem i kłopoty w USA z powodu podejrzeń o powiązania mafijne.
  Już to powinno wystarczyć by domagać się powołania międzynarodowej komisji – jak pod przewodnictwem Putina ma wyglądać wyjaśnianie ew. niesprawności maszyny remontowanej przez kamrata?
  Więcej:
  http://analystbluepapers.squarespace.com/

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • piotru :

  Zebrałem trochę zdjęć do porównania. Chyba jednak nie kokpit.
  http://picasaweb.google.com/piotru/ToNieKokpit#
  Z uszanowaniem,
  piotru

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Rezerwista :

  Wystarczył przekupiony agent BOR PRZEZ kreml który zabił pilota przed wypadkiem i samolot runoł a tamci dobili i tyle.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • patriot :

  Tu jest odpowiedź na pytanie “kto i poco”

  http://www.youtube.com/watch?v=ZAI7Yym9dvY

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • dwiruk :

  Nawet w gorszych warunkach można wylądować samolotem.Po prostu wprowadzono ten samolot w glebę przez satelite zmieniając parametry lotu…. zero swiadków i dowodów…..

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 0

 • Krzysztof :

  Na 100% byl to zaplanowany zamach.Wystarczy powiazac wszystkie fakty – niewygodny Kaczynski zarowno dla tuska jak i putina,gaz lupkowy , Polski general na czele NATO, Kurtyka broniący byłym konfidentom dostępu do akt IPN. Jednym słowem samolot naszpikowany obozem przeciwników tuska i całej PO. I wszyscy razem w jednym samolocie. Takiej okazji nie można było zmarnować.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • mich :

  skad wiecie ze to Andrij Medierej? ten policjant który mówi do tego człowieka wydaje sie miły dla niego i mówi Kola do niego

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • tomek :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 3 Thumb down 6

 • Prawda :

  Tomek!Proponuje abyś sam się puknąl, może pomóc Tobie na rozum, bo tak naprawdę nie wiesz gdzie żyjesz, poszukaj zródel sam i zacznij myśleć to nie grzech. Wiara i rozum to jedność!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 2

 • goj :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 5

 • mały88 :

  Adrij Mendierej powińien być pierwszym świadkiem ws. ZAMACHU .Za dużo widział i dlatego został zamordowany przez FSB z rozkazu Putina .Nie tylko On Politkowska,Litwinienko około 100 dziennikarzy w całej Rosji,ok70 000 Czeczeńców,tyś.Grużinów.W całej Rosji tyśiące opozycjońistów.Stalin jest dumny ze swojego następcy!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 1

 • MDR :

  NIEPRZEWIDZIANIE UTRWALONY FRAGMENT PRAWDY – Skoro niektórzy zaprzeczają twierdząc, że na pierwszym filmie z miejsca tragedii nie ma żadnych strzałów, lecz jakieś wybuchy natomiast my strzały jednoznacznie identyfikujemy i słyszymy – znaczy to tylko tyle, że ktoś chce zafałszować sam fakt użycia broni na miejscu katastrofy. Trudno jednak udawać, że strzałów na miejscu tragedii nie było i że strzały nie dotyczyły Polaków, gdy w 48 sekundzie pierwszego nagrania świadka słyszymy rozpaczliwe: NIE ZABIJAJCIE NAS!!!, w 50 sekundzie słyszymy wyraźnie: UBIWAJ SJUDA!- Zabijaj tu, w 54 sekundzie słyszymy: STRIELJAJ! W trzy sekundy potem pierwszy strzał. I to są czyste fakty a nie jakakolwiek interpretacja. Oddanie wszelkich dowodów i całego śledztwa na fikcyjnej podstawie prawnej głównym podejrzanym w sprawie, to choćby w powyższym kontekście, mówiąc najdelikatniej za słowami jednego z najważniejszych w sprawie polskich prokuratorów: DZIAŁANIE NA SZKODĘ POLSKI. /// TŁUMACZENIE – DOKŁADNIEJSZA TRANSKRYPCJA FONETYCZNA POLSKICH I ROSYJSKICH ODGŁOSÓW Z MIEJSCA KATASTROFY TU 154M POD SMOLEŃSKIEM Z PIERWSZEGO NAGRANIA AUDIO-VIDEO: 0:13s – USPOKÓJ SIĘ!, 0:17s – PATRZ MU W OCZY!, 0:22s – USPOKÓJ SIĘ!!,0:27s – O BOŻE!, 0:28s -( DALSZE TŁO) – TEJ PANI PODZWIGNIESZ DRZWI!, 0:29s – TAM KTOŚ JEST?!, 0:30s – „RJEBJAT”(?), 0:35s – ( URUCHOMIENIE SYRENY ALARMOWEJ LOTNISKA; GODZ. 08:56 – 15 MINUT PO UPADKU SAMOLOTU..), 0:44s – „BUKWAL’NO NAM TUT UCHODJAT!!” – Dosłownie nam tu uciekają!! Lub tłumacząc mniej dosłownie: Nie do wiary, ale nam uciekają!!, 0:48s – NIE ZABIJAJCIE NAS!!!, 0:49s – „DAWAJ SJUDA PASKUDA!” – Dawaj go tu! , 0:50s – „UBIWAJ SJUDA!” – Zabijaj tutaj! , 0:52s – BOŻE, NIE MAMY /RATUNKU/…, 0:54s – „STRJELJAJ!” – Strzelaj!, 0:54s-55s – /JA / SIĘ WSTYDZĘ…-( GŁOS KOBIECY – BLIŻEJ ), 0:58s – STRZAŁ 1, GWAR , 01:01s – „NI CH… SJEBJE”- Przekleństwo wycofującego się w popłochu operatora kamery tel. komórkowego wypowiadane z niedowierzaniem wobec tego, czego jest świadkiem. , 01:07s – STRZAŁ 2, ( Dostrzegalne, że został oddany w poziomie ) 01:10s -GREMIALNY ŚMIECH ROSJAN , 01:12s – „WSJE NAZAT! – /Kuźwa/,!” – Wszyscy z powrotem!, 01:14 – STRZAŁ 3, 01:17 – STRZAŁ 4, 01:19 – „ATJEC UCHODIM!” – WSJO!, – Ojcze uciekamy!, Dosyć!(Koniec!) – głos trzeciego rosyjskiego świadka – syna lub znajomego widocznego starszego mężczyzny przybyłego wraz z nim i operatorem tel. komórkowego na miejsce akcji wojskowych, 01:20 – „UCHODJA!” – Uciekamy!, 01:21 – „NI CH… SJEBJE” – Przekleństwo podkreślające niedowierzanie operatora komórki. /// Zarejestrowane głosy – słowa Polaków są bez wątpienia do zidentyfikowania i ustalenia kto dokładnie je wypowiedział nawet bez przeprowadzania analizy widmowej dźwięku. Tłumaczący w przeciwieństwie do wielu śledczych i dezinformujących fałszywymi “tłumaczeniami” zna język polski i język rosyjski. Symptomatyczne jest, że polskie media milczą już na temat filmu a tym bardziej na temat jego alarmującej zawartości i znaczenia dla odbywających się wyborów prezydenckich w Polsce.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters