Chcieli zamknąć lotnisko w Smoleńsku, ale bali się skandalu

Publikacja w serwisie: 22 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » W Smoleńsku byli ludzie, którzy mogli zamknąć lotnisko » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » Rosjanie nie chcieli świadków » Oficer BOR: Nie ma pewności, że lotnisko było bezpieczne » “To współpracownicy Prezydenta nie chcieli Powązek” » Nie chcieli dać, teraz mówią, że jej nie ma – Rosjanom „wcięło” taśmę z Siewiernego? » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rozmowa telefoniczna między z-cą D-cy Bazy a oficerem operacyjnym po odesłaniu Iła-76 na lotnisko zapasowe » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Generał Marian Janicki, szef BOR, odmawia posłom spotkania z oficerami, którzy 10 kwietnia pracowali na lotnisku w Smoleńsku i w Katyniu » Luka po państwie » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » Multimedialna wystawa o Smoleńsku » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota? » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Śledczy pytają o sztucznę mgłę w Smoleńsku » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Kwadratowe jaja po Smoleńsku i brednie o sztucznej mgle » W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

wp.pl

Kontrolerzy lotniska pod Smoleńskiem zastanawiali się nad zamknięciem lądowiska, ale bali się, że jego zamknięcie zostanie źle odebrane – informuje “Rzeczpospolita”.

Załoga wieży kontroli lotów na lotnisku pod Smoleńskiem, gdzie10 kwietnia doszło do katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego, odbyła kilka rozmów ze swoimi przełożonymi w Moskwie – ustalili prokuratorzy prowadzący śledztwo w tej sprawie.

- W jednej z rozmów kontrolerzy ostrzegali, że warunki są fatalne i że zastanawiają się nad zamknięciem lotniska i wprowadzeniem zakazu lądowania – mówi informator “Rzeczpospolitej”. – Mieli jednak wątpliwość, czy ta decyzja nie zostanie przez polską stronę zinterpretowana jako celowa przeszkoda – dodaje.

Wątpliwości dotyczące tego, czy zamknąć lotnisko, mieli też przełożeni kontrolerów. W rozmowie zaznaczyli, że zostanie to odebrane jako skandal polityczny – pisze “Rz”.

Kontrolerzy dopytywali się, co mają robić. Mieli usłyszeć: lotnisko ma być otwarte, ale należy dać wyraźną sugestię polskiej załodze samolotu, że panujące warunki są ekstremalnie trudne. – Kontrolerzy mieli nadzieję, że gdy załoga zorientuje się, jak gęsta jest mgła, sama zrezygnuje z lądowania – mówi rozmówca “Rzeczpospolitej”.

meg

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Berezowsky-kalkił-Borsuczyn :

  Jako niezależny obserwator zauważyłe, że wasza Gazieta: ‘Rzeczpospolita’ to dużo wypowiada się na korzyść Rosyji coś w tym chyba jest? Narpierw dziennikach (‘Rzeczpospolitej’), który był na pokładzie samolotu transportowego usłyszał coś co pilot otrzymał w słuchawkach, czy aby ta wasza polska gazieta pisze prawde?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • Berezowsky-kalkił-Borsuczyn :

  My rojsjanie wiemy jedno, że osobiście przy putinie nikt nie może podnieść głosu po za jakiś czas zostaje przeniesiony i nikt o nim nieusłyszy. Jeśli wydaje ci sie że toze masz racje to putin po kilku latach zuci nożem w lustro z twoim odbiciem.

  W Polsce macie większe możliwości, położyliście z amerykańcami komunizm, wasze uznanie po stronie Rosjan są jako bohaterstwo, sokojnie my toże mamy uczucia nie wszyscy są tacy jak nasz premier putin.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters