Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan

Publikacja w serwisie: 22 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Piszą wezwanie dla Arabskiego » “I co, Polacy, nie uchroniliście prezydenta?” » Nie ma państwa, pozostali Polacy » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Polacy zbulwersowani nieobecnością “Brukseli” » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » Tablica połączy Polaków? » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Michnik skarży się Rosjanom na Polaków » Premier Tusk oszukuje Polaków » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Prawda należy do Rosjan » Czekają na zgodę Rosjan » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Zaskoczyła mnie służalczość Rosjan » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie? » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Eurodeputowany Geoffrey Van Orden – Winię Rosjan » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Rosjanie nie chcieli świadków » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Rosjanie wybielili kontrolerów » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
radiozet.pl

O pojednanie apelują polscy intelektualiści w liście do rosyjskich kolegów. A rosyjska agencja RIA Nowosti zachęca, by każdy korzystając z jej strony internetowej, napisał choć kilka słów do Polaków.

Na stronie agencji RIA Nowosti przybywa wpisów. I tak, Rimma z Tiumena wyciąga przyjazną rękę do Polski aż z dalekiej Syberii. Oleg z Chabarowska pisze, że płacze gdy w wiadomościach usłyszy o tragedii pod Smoleńskiem. Denis z Sankt Petersburga napisał: ”Polsko, cała Rosja płacze z Tobą”. A Ałła z Orenburga – ”Przykro nam, że to nasze niebo, nasza ziemia i nasz samolot”. Jurij z Moskwy apeluje: zacznijmy od nowa.

Z kolei polscy intelektualiści w liście do Rosjan proszą, by powstała instytucja, w której i Polacy i Rosjanie pracowaliby nad problemami z naszej wspólnej historii – mówi Radiu ZET były rektor KUL-u, ksiądz prof. Andrzej Szostek.

Szostek: Nie traćmy szansy, działajmy

Pod listem podpisali się m.in. prof. Karol Modzelewski i prof. Henryk Samsonowicz i Stanisław Mossakowski.. List ma trafić do Rosjan za pośrednictwem polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych.

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters