LIST OTWARTY – Do Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska

Publikacja w serwisie: 23 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » List otwarty Matki » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » Drugi list Rogalskiego do Tuska ws. konwencji chicagowskiej » Uchwała Rady Programowej TVP » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Zdumiewające oświadczenia Rady Etyki Mediów ws. konfliktu wokół krzyża. » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » List bez odpowiedzi » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » LIST Z POLSKI – spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem » “List z Polski” – FILM z POLSKIMI NAPISAMI do pobrania » “List z Polski” – polskie napisy – wersja online [YouTube] » STRACH TUSKA » Empatia Premiera Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Haniebne sugestie Tuska » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » “List z Polski” – szokujący dokument holenderskiej telewizji o tragedii smoleńskiej i jej politycznych następstwach » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Bierność czyni z Tuska wspólnika Anodiny » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » “List z Polski” – Holendrzy usłyszeli pytania, których nie jest w stanie wyartykułować większość polskich dziennikarzy » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone skandalicznymi słowami Grasia i Tuska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

LIST OTWARTY

Do Prezesa Rady Ministrów RP
Donalda Tuska

Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa –

zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.

prof. dr hab. Jacek Trznadel
Przewodniczący Rady
Polskiej Fundacji Katyńskiej

Warszawa, 19 kwietnia 2010

Popierających wniosek o powołanie Międzynarodowej Komisji proszę o skladanie podpisów poniżej

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • 3 krzaki do zaspokojenia putina :

  Manipulacja Listą nazwisk i skojarzeniem bycia w jednym samolocie jest to procedura nie dopuszczalna, mamy nadzieje że polskie Spec Służby kontynuują śledztwo w tej sprawie, chcemy aby ten co zdradził odpowiedział za to był to pokazowy osąd.

  - konta bankowe
  - rozmowy telefoniczne
  - internet
  - korespondencja
  - rozmowy osobiste itp

  wiecie jak to się robi, Polacy zapłacą za prawdę, nie będą żałować ani złotówki.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • elzbieta :

  Dzień dobry,
  czyżby wróciły lata 80 -te i mamy c e n z u r ę b i s ?!

  Jedno jest pewne nikt poza Polakami nie ma prawa decydować o sposobie śledztwa i zawłaszczać polskich srodków dowodowych
  tzw. wypadku. Tak jak w sytuacji śmierci kogoś bliskiego, to rodzina i najbliżsi sa proszeni o identyfikację i im zwraca się rzeczy zmarłych, tak Polska nie może p r o s i ć o dopuszczenie do PAŃSTWOWYCH RZECZY POLSKI.

  Pozdrawiam i nie patrzmy biernie na totalne bzdury niekompetentnych urzędasów wygłaszane za nasze ciężko zarobione pieniądze….

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters