Rodzina pary prezydenckiej dziękuje Polakom “z całego Serca”

Publikacja w serwisie: 23 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Dziś na łamach gazet, m.in. “Gazety Wyborczej”, ukazało się specjalne ogłoszenie, w którym Jarosław Kaczyński, jego matka Jadwiga i córka pary prezydenckiej Marta, dziękują rodakom “za solidarność, obecność i bliskość”.

Podziękowania rodziny Lecha i Marii Kaczyńskich

“Szanowni Państwo, pragniemy podziękować wszystkim, którzy poprzez hołd oddany Lechowi i Marii Kaczyńskim, naszemu Tacie, Bratu, Synowi, naszej Mamie, Bratowej, Synowi oraz wszystkim Osobom, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, pomogli nam przetrwać te najtrudniejsze dla nas dni. Dziękujemy z całego Serca za Waszą Solidarność, Obecność i Bliskość”

czytamy w ogłoszeniu.

Podziękowania podpisano: Jadwiga Kaczyńska, Marta Kaczyńska-Dubieniecka, Jarosław Kaczyński.

Tłumy oddawały cześć tragicznie zmarłej parze prezydenckiej

Gdy tylko kraj obiegła wiadomość o katastrofie prezydenckiego Tu-154, pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie pojawiły się pierwsze osoby z kwiatami i zniczami. W ciągu kilku godzin zebrał się wielotysięczny tłum.

Kondukt żałobny z ciałem tragicznie zmarłego prezydenta witały na ulicach rzesze Polaków. Karawana, która kolejnego dnia przywiozła do Pałacu Prezydenckiego ciało Pierwszej Damy, była przykryta kwiatami, rzucanymi przez zebranych na poboczach dróg.

Przez tydzień żałoby narodowej Krakowskie Przedmieście było oblegane – Polacy zapalali znicze, składali kwiaty i wieńce, przynosili zdjęcia pary prezydenckiej i czekali nawet kilkanaście godzin w kolejce by oddać jej hołd w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Tłumy zgromadziły się też by uczestniczyć w pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu.

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters