“Kłamstwo Smoleńskie”
ścigane z urzędu

Publikacja w serwisie: 25 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Smoleńskie kłamstwo WSI » Kłamstwo smoleńskie » Gigantyczne kłamstwo smoleńskie » Koalicja brnie w kłamstwo smoleńskie » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » Ekshumacja Anny Walentynowicz z urzędu » Konferencja prasowa w Rosji – ordynarne kłamstwo » Tomasz Turowski – w PRL jeden z najgroźniejszych komunistycznych szpiegów, w III RP oficer Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Jak spacyfikować rodziny smoleńskie » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » O jedno kłamstwo za daleko » Drugie kłamstwo katyńskie? » Szokujące kłamstwo Sikorskiego » Sowieckie kłamstwo premiera » Ryszard Rytel: Kłamstwo Wajdy » MANIFESTACJA: „11.09.2001 – 10.04.2010 DWIE TRAGEDIE – JEDNO KŁAMSTWO!” » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » Analiza krok po kroku, każda sekunda lotu. Czytaj:Polak nie polityk. » TVN 24 – Hieną roku 2010 » Dezinformacja – Kto i dlaczego?! » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Iwanow: Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje » W trosce o odpowiednie wnioski – Aleksander Ścios » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Spróbujmy sobie wyobrazić wpisanie do kodeksu karnego takiego oto zapisu:  “Sugerowanie hipotez innych niż przypadkowy zbieg okoliczności w sprawie Katastrofy pod Smoleńskiem lub zaprzeczanie powszechnie uznanej teorii, że przyczyną wypadku był splot niesprzyjających okoliczności i niezawiniony błąd pilotów, podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 5 lat.”

Wystarczy by zamknąć blogi o charakterze takim jak ten…? Zastanowiłbym się dziesięć razy, zanim napisałbym w Internecie coś innego niż chcą tego polscy śledczy, liczna grupa polityków polskich, strona rosyjska i reżymowe media. Czemu wpadłem na tak z pozoru szalony pomysł? Bo przeczytałem to:

Minister obrony narodowej Bogdan Klich powiedział w sobotę po spotkaniu w Moskwie z rosyjskim wicepremierem Siergiejem Iwanowem, że dla Polski i Rosji “nie ma ważniejszego zadania niż wyjaśnienie przyczyn” katastrofy pod Smoleńskiem (…)

Nie ma ważniejszego zadania przed rządami Polski i Rosji niż wyjaśnienie przyczyn tej tragedii. Jest to wspólna odpowiedzialność. Wymaga przyspieszenia prac, a także bezwzględnego stosowania zasady otwartości i przejrzystości – powiedział polski minister. “Rozmawialiśmy o tym, jak tę pełną otwartość osiągnąć” – zaznaczył.

Wcześniej Iwanow zapewnił, że “Rosja, podobnie jak Polska, jest zainteresowana jak najszybszym znalezieniem odpowiedzi na wszystkie pytania związane z katastrofą”. “Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje wokół tej tragedii” – oświadczył rosyjski wicepremier.” ( Wprost)

Ten komunikat prasowy zawiera w sobie jawną sprzeczność (przynajmniej moim zdaniem). Na obecną chwilę ponieważ nic nie zostało wyjaśnione – jest tylko uparcie forsowana teoria o przypadkowym wypadku, która z wyjaśnieniem nie ma nic wspólnego, jak można coś wyjaśnić ukrywając przed światem dowody? – nie można wykluczyć spekulacji, a tym bardziej doszukiwać się insynuacji. Insynuacje bowiem to słowa bądź działania wynikające ze złej woli i polegające na celowym podawaniu nieprawdy, prowadzące do oczernienia i zdyskredytowania danej osoby.

Natomiast większość ludzi zadając “niewygodne pytania” kieruje się dobrą wolą ustalenia faktów, więc  o żadnym podawaniu nieprawdy nie może być mowy. Na czym miałby się opierać zarzut celowego wprowadzania w błąd kogokolwiek? Na zdjęciach czarnych skrzynek, które i tak nie wiadomo czy choć leżały koło Tupolewa?!

Ale że niektórym to bardzo przeszkadza wiemy od 10 kwietnia. Zwłaszcza Rosjanom, którzy bronią by dowody nie ujrzały światła dziennego i zapraszają do Moskwy naszych ministrów, by ci ostatni ucięli w swoim kraju wszelkie spekulacje. Więc mój pomysł nie jest chyba aż tak szalony.

http://www.tu154.eu/index.php/archives/269

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters