PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM

Publikacja w serwisie: 25 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Prezydent zna prawdę » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Prezydent nie rozumie narodowych interesów » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » Bogdan Borusewicz – prezydent naciskał na załogę » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » Prezydent Francji przyjedzie na pogrzeb pary prezydenckiej » “Przeraża mnie Pan, jako prezydent mojego kraju” » Flagi z żałobą w kamienicy, gdzie mieszkał prezydent » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » Kaczyński: akcja policji to fortel » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

kavkazcenter.com

Były prezydent Litwy Valdas Adamkus zaprzeczył, jakoby prezydent Polski Lech Kaczyński kazał dwa lata temu swojemu pilotowi lądować w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Adamkus powiedział, że w sierpniu 2008 r., gdy leciał do Gruzji z Kaczyńskim, a pilot stwierdził, że z powodu pogody lądowanie odbędzie się nie w Tbilisi, lecz na lotnisku w Azerbejdżanie, prezydent RP po prostu zapytał, czy do stolicy Gruzji będzie można dotrzeć jakimś innym środkiem komunikacji. Po otrzymaniu informacji, że transport z Azerbejdżanu do Tbilisi został już zorganizowany, Lech Kaczyński nie zadawał żadnych innych pytań ani tym bardziej nie wydawał pilotowi poleceń – twierdzi Adamkus. Prezydent RP nie komentował też postępowania załogi samolotu.
O sprawie napisał litewski publicysta Ramunas Bogdanasu, któremu Adamkus osobiście zrelacjonował przebieg zdarzeń w samolocie prezydenta Polski.

Oceń artykuł:
(4.75)
głosów: 16
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • bobo :

  Z odpowiedzi na zapytanie śp posła Gąsiewskiego wynika, że przyczyny lądowania w Ganji, zamiast w Tibilisi były inne niż złe warunki atmosferyczne:
  link

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • BB :

  Dla mnie cała ta nagonka na pilota byla tylko przykrywka dla czyichs dzialan.

  Wydaje mi sie ze zamach byl przygotowany juz od dawna, komus z otoczenia prezydenta bardzo zalezalo zeby wlasnie leciec do gruzji do tbilisi… moze go tam mieli zestrzelic? pytanie? kto najbartdziej opowiadal sie zeby lecieli do gruzji i kto wyciagal konsekwencje wobec pilotow? Kto w koncu zorganizowal lot do smolenska tak ze samolot NIE MOGL ladowac gdziekolwiek indziej??? Dlaczego nie przekazano zalodze informacji o zlej pogodzie?

  W Kancelarii musiał być KRET!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters