Dezinformacja – Kto i dlaczego?!

Publikacja w serwisie: 26 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Reuters – “załoga żyje” – (dezinformacja?) » Prawa zachowania fizyki a oficjalna dezinformacja » Dezinformacja » Przeraża mnie to, co zrobiono w Samarze z Tu-154M [DEZINFORMACJA] » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Dezinformacja i dziwne reakcje mediów europejskich » Dlaczego Tu-154 lądował od wschodu? » Dlaczego tupolewy spadały? » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » Dlaczego pilot Tu-154 lądował » Nie wiemy, dlaczego nie zamknięto lotniska » Dlaczego sprawdzamy się w sytuacjach tragicznych ? » DLACZEGO ZAMILKŁ KOMPUTER POKŁADOWY » Dlaczego MON nie broni swojego generała? » Katastrofa: dlaczego nie zadziałał system ostrzegawczy? » Dlaczego w tupolewie zabrakło rosyjskiego nawigatora? » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Dlaczego ścieżka schodzenia nagle się załamała » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Musimy poznać prawdę, dlaczego doszło do katastrofy. » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Prezydencki Tupolew Tu – 154 wyposażony był w nowoczesny system ostrzegawczy TAWS – dlaczego nie zadziałał? » “Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS » RZECZNIK RZĄDU: “Dlaczego w zderzeniu z brzozą odpadło skrzydło Tu-154M? – Bo ktoś je nadpiłował.” » Rewelacyjny wywiad z Śp. prof. Pawłem Wieczorkiewiczem – Dlaczego Rzeczpospolita czekała 2 lata z publikacją? » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Rosyjska ruletka » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » Dziurawe domino “Wyborczej” » KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW » Aleksandr Aloszyn KŁAMAŁ w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Kolejna manipulacja mediów » Mariusz Błaszczak o manipulacji TVN » “Kłamstwo Smoleńskie”
ścigane z urzędu
» Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dezinformacja - najczęściej celowe przekazanie fałszywej informacji wprowadzającej w błąd odbiorcę.


Bardzo ważna w wojsku i dla obronności kraju. Często wykorzystywana w środkach masowego przekazu i polityce.

W reklamie nieetyczna, ale powszechna. Także w celach marketingowych zawyżanie parametrów technicznych albo podawanie wielkości bez podania jednostek lub podzespołów których dotyczą.


Np. moc kolumny głośnikowej do komputera – jest oznaczona symbolem 200 W, podczas gdy moc zasilacza Zasilacza wynosi kilka watów, a moc zastosowanego głośnika poniżej wata .  Firma może zawsze wybronić się, że nie jest to moc akustyczna, lecz np. maksymalna moc zasilacza przy obciążeniu impulsowym. Innym sposobem jest stwierdzenie, że 200W nie oznacza mocy 200 Watów, ale jedynie oznaczenie dzięki któremu można odczytać rzeczywistą moc w tabelach dostępnych u producenta.

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • arek :

  Społeczeństwo jest już tak ogłupione i znieczulone, że nawet nie jest w stanie dostrzec tego co się wydarzyło na ich oczach.
  A “najlepsze” to dopiero będzie … niestety :(

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Manipulacja informacją przez Media, ale jest Dowód niepodważalny: film :

  Fotografię znalaziono trochę z trudem, ale jest:
  http://kondolencje.polskatimes.pl/Community/ImageLarge.aspx?MediaId=557393


  powyższą fotografię podważano jej autentyczność, że niby nie ma tam osoby, człowieka tylko gałąź.

  Przeanalizowaliśmy oryginalny film wykonany przez przypadkowego świadka obecnego zaraz po kilku minutach z katastrofy samolotu prezydenckiego z dnia 10-04.2010.

  Fotografia jest autentyczna i film również, zbadano go przez znane osobistości ze świata grafiki i filmu (autorzy zastrzegli prawo do publikacji ich danych, uzasadniając, że nie chcą skończyć tak jak ci na filmie.)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters