Gdzie był Tupolew przez 30 minut?

Publikacja w serwisie: 26 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Katastrofa prezydenckiego samolotu 10 minut wcześniej niż przypuszczano? » Gdzie jest Wiktor Bater » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Tupolew wcale nie lądował » Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Smoleńsk: Dziewiętnaście minut po 8.41 » Funcjonariusz BOR: Przyjechaliśmy na miejsce kilka minut po katastrofie » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Gdzie zdrowy rozsądek?! » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie jest broń BOR-owców? » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Gdzie podział się kanał nr 1 z rejestratora MARS-BM ? » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Flagi z żałobą w kamienicy, gdzie mieszkał prezydent » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Czy tupolew był ślepy? » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tupolew lądował, czy spadał? » Tupolew wypracowuje ścieżkę odejścia » Rządowy Tupolew nie obrócił się na plecy » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Prezydencki tupolew w ogóle nie powinien startować » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Tupolew ściął brzozę bez utraty skrzydła » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Tu-204 runął przez GPS? » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Odpowiedzi przez kalkę » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Sprzeczności w rosyjskich protokołach: Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » Prezydencki Tupolew Tu – 154 wyposażony był w nowoczesny system ostrzegawczy TAWS – dlaczego nie zadziałał? » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Zdjęcie opublikowane przez serwis k2k news to .. » Naruszenia etyki dziennikarskiej przez TVN24 » Rekonstrukcja lotu wykonana przez MAK [film] » Precyzyjne Naprowadzanie – Płk Latkowskiego przez Monikę Olejnik » “Misja specjalna” i Wildstein znikają z TVP. Przez oglądalność » Pożegnanie z koncepcją zmylenia pilotów przez “jar” » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne? » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Stenogramy opublikowane przez MAK są co najmniej w kilku miejscach, moim zdaniem, sfałszowane, pocięte, niewiarygodne » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Oceń artykuł:
(4.56)
głosów: 52
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • matka :

  … zatem jeśli podchodził do lądowania 08:36 to nie było mowy o pośpiechu… A tak się składa, że właśnie obawę przed spóźnieniem lansuje się od dwoch tygodni, jako jeden z czynników tragedii…

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 30 Thumb down 0

 • Jedrek :

  Bez jaj!!!! Powiedzmy, że katastrofa była o 8.39 to czas potrzebny na przekazanie z lotniska służbom i dalej drogą oficjalną do nas to kilka-kilkanaście minut.
  Lotnisko pewnie było zabezpieczone też przez nasze służby bezpieczeństwa i w takim razie komunikat mógł być w kilkanaście sekund po katastrofie.
  Inna sprawa, że na lotnisku byli już dziennikarze i oczekiwali prezydenckiego samolotu. Jestem pewien, że nie jeden widział maszynę lub ją słyszał. Po katastrofie wystarczył telefon bezpośrednio do redakcji redaktora. Ale nawet po takim telefonie potrzeba kilku minut na zredagowanie newsa. Możliwe, że na serwerze czas jest regulowany ręcznie i np. dawno nie był aktualizowany. Zresztą zmiana czegokolwiek w serwisie dla biegłego w swej sztuce admina to pestka.
  Jest też taka możliwość, że ingerowali obcy. Wystarczy sprawdzić zegarki czy aby nie zatrzymały się kilka minut przed katastrofą lub nie pokazują godziny opóźnionej o kilka minut. Ciekawe w jakim stanie jest elektronika telefonów i laptopów.

  Masz swoje zdanie? Thumb up 9 Thumb down 6

 • zalb :

  Przeciez od początku wiemy, że nastąpiło czasowe zakłócenie telefonów komórkowych. Nie wiem, czy nie możez uwieżyć w to, że zdarzenie miało miejsce duzo wcześniej niż nam przez 2 tygodnie wmawiano? Przecież już oficjalnie w mediach podano (niestety nikt tego w mediach nie komentował), że było to wcześniej niż 8:56. /Cały czas podaje według czasu polskiego/ To tłumaczy, że załoga nie musiała działać pod presją czasu (też nam to sugerowano, a G. Wyborcza niemal wrzeszczała w tym temacie). Zgadzam sie, że świadków było trochę i w końcu temat z godziną musiał wyjść na wierzch.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 34 Thumb down 1

 • patriot :

  Uważam, że cała ta mistyfikacja była potrzebna służbom. Ich plan przewidywał, że w chwilę po katastrofie, wkroczy błyskawicznie grupa “do mokrej roboty” i zapewni, że nikt nie przeżył. Plan niestety nie wyszedł, bo samolot sprawdzający skuteczność fałszowania radiolokacji się spóźnił. Krążył on czterokrotnie nad lotniskiem i widzieli go zebrani na lotnisku ludzie z Polski czekający na przylot pielgrzymów z Prezydentem RP na czele. Podano więc, w nadziei, że to dobry pomysł, ze to był TU154 z Polski. Ponadto pilot w ostatniej chwili zauważył, że nie jest nad pasem startowym i poderwał jeszcze samolot. Nie udało mu się już podnieść maszyny i się rozbił w lasku obok lotniska. W lasku uderzenie o ziemię było złagodzone, co pozwoliło uratowanie części pasażerów. Ilu pasażerów przeżyło, chyb się nie dowiemy nigdy. Zamordować udało się wszystkich. Andriej Mendierej przypadkowo nakręcił filmik komórką, co bardzo pokrzyżowało plany. Na jego filmie widać, że co najmniej dwie osoby przeżyły i zostały zastrzelone. Teraz zmieniono czas “nieudanego lądowania” na rzeczywisty, Równolegle puszczono informację o rzekomym zerwaniu linii energetycznej, bowiem wyszło na jaw, że przestały działać telefony komórkowe. Tu też była plajta, bo ta blokada sieci komórkowych była zrobiona za późno. Zanim to nastąpiło, były telefony od ofiar. Stąd informacja w mediach pewnym momencie, że trzy osoby przeżyły. Najbardziej potwornym faktem w tym wszystkim jest, że nie było na miejscu wypadku służb ratowniczych, a jedynie wozy gaśnicze. Informacja, że nikt nie przeżył, była podana jako pierwsza. Tylko ten fakt świadczy o “wyreżyserowanym” przebiegu całego zdarzenia. Jak to zwykle w Rosji nie wyszło to tak dobrze, jak zakładano. Obecna dezinformacja ma na celu wprowadzić brak pewności do jakichkolwiek faktów.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 89 Thumb down 6

 • patriot :

  O tym, że jest to działanie “wojenne”, niech świadczy następujący filmik

  http://www.youtube.com/watch?v=ZAI7Yym9dvY

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Towarzysz :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 12

 • Ematylda :

  Nie chodzi o teorie zasłyszane czy wytworzone. Chodzi o to, ze jest stanowczo za dużo pytań, na które uporczywie sie nie odpowiada i za dużo zbiegów okoliczności.
  Jednym z pytań jest: dlaczego nie polecieli ci, co mieli lecieć, np. Klich i Komorowski, który wydał polecenie p. Bochenek dzień przed lotem, ze to ona ma lecieć? To nie jest fikcja, to pytanie bez odpowiedzi. Mam ich co najmniej kilkanaście. Śledzę całą sprawę w najróżniejszych mediach ( w tym anglo i rosyjsko- języcznych) i sprawa jest coraz bardziej zagmatwana

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 28 Thumb down 3

 • Aldona :

  Jakis czas temu znalazlam w onecie interesujaca informacje na temat czasu katastrofy w Smolensku – tlumaczenie forum Auto Smoleńsk – marco.kon.
  Ta informacja zmienia calkowicie optyke patrzenia i moze tlumaczyc niektore przypuszczenia. Poczytajcie sami.
  Cytat:
  “Tłumaczenie forum Auto Smoleńsk
  Pierwszy post był o godz. 10,25 czasu moskiewskiego,. czyli 8,25 czasu polskiego, o 8,59 zawyła syrena lotniskowa i w tym czasie nagrany został słynny filmik. Ile czasu mogło upłynąć od katastrofy do umieszczenia pierwszego postu ? 5 minut ? Czyli samolot rozbił się zaraz po rozmowie Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Jestem bardzo ciekaw treści tej rozmowy. Żegnaj, bracie ?
  http://tnij.org/gn08
  10.4.2010, 10:25
  Co się stało z polskim samolotem na naszym lotnisku…
  Stoi bez podwozia. cała straż pożarna tam pojechała. ( nie potwierdzona informacja, podobne do oficjalnych)
  10.4.2010, 10:27
  Dopiero co poinformowali że spadł polski samolot w Smoleńsku.
  10.4.2010, 10:34
  Według plotek, on spadł na północnym lotnisku, zahaczając o drzewo. 10.4.2010, 10:37
  Spadł w okolicy Centrum KIA, u nas naprzeciwko parking, tak że kawałek skrzydła przyleciał. Przyjeżdżali do nas klienci, mówili, przejeżdżaliśmy obok, tam już jest wszystko otoczone kordonem, czy są tam żywi ludzie czy nie, nie wiadomo.
  10.4.2010, 10:38
  Skąd to info ? Gdzie można zobaczyć czy to nie plotka?
  10.4.2010, 10:40
  na portalu Rosija 24 płynąca stopka z informacjami : samolot prezydenta Polski rozbił się (lądował awaryjnie) w województwie Smoleńskim.
  10.4.2010, 10:40
  Co to za samolot ? pasażerki czy awionetka ?
  10.4.2010, 10:41
  Informacja sprawdzona. Prezydent Polski był na pokładzie. Potwierdzono że było 87 ofiar.
  10.4.2010, 10:42
  Mówią że samolot premiera Polski, ja w to nie wierzę.
  10.4.2010, 10:44
  Czytaj wyżej. (inwektywa), co to za zaczepka.
  10.4.2010, 10:44
  a dlaczego / Co się stało z samolocikiem ?
  10.4.2010, 10:45
  Nie powiedzieli, nie wiadomo co z Prezydentem polski.
  10.4.2010, 10:45
  Koledzy, co nie wierzycie ?
  10.4.2010, 10:46
  Ja p ę, nie wiedzie się polakom na smoleńskiej ziemi.
  10.4.2010, 10:47
  Po drodze miał miejsce wypadek, ze względu na fakt, że lotnisko, lub którzy nie oglądają ….
  10.4.2010, 10:47
  Znajomy który wozi pasek ze żwirowni, mówił że samolot rozbił się koło zbiornika, nikogo nie wpuszczają, dużo sił szybkiego reagowania ..
  10.4.2010, 10:47
  Dopiero co na kanale Rosija 24 powiedzieli że na zachodzie podejścia do lotniska rozbił się samolot prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Zginęło 87 ludzi.
  Los samego prezydenta jest nie znany.
  10.4.2010, 10:48
  Czy ktoś to widział na własne oczy ? Oto ( wyrażenie gwarowe) zaczyna się.
  10.4.2010, 10:49
  tak, w pasku szybkich informacji to napisali a ja jestem wstrząśnięty.
  10.4.2010, 10:49
  Po ulicy Gagarina szybko przejechała straż pożarna i siły szybkiego reagowania.

  W tym samym czasie świadkowie czekający na przylot Prezydenta widzieli krążący nad lotniskiem samolot transportowy IŁ, widzieli też że ten samolot przeleciał nad lotniskiem w dużym przechyle, skrzydłem prawie zawadzając o płytę lotniska.”

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 18 Thumb down 2

 • Tomek :

  Zastanawiam się czy Rodziny poległych w Smoleńsku w katastrofie TU-154 juz otrząsneły się z żałoby i czy juz myślą o dążeniu do ujawnienia prawdy o katastrofie , czego są moralnie winni ofiarom ?????????????

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 2

 • optim :

  Patriot,ten filmik nagrany komórką w żaden sposób nie świadczy o tym,że ktoś przeżył.Na filmie nie widać niczego takiego co opisujesz.Kręci się sporo gapiów i to wszystko.Jak na filmie tak kiepskiej jakości “wzbogaconym” drganiami telefonu i dymem po katastrofie,Ty stwierdzasz fakt zabicia co najmniej dwóch osób?Gdzie to widzisz?

  Thumb up 2 Thumb down 3

 • xxqp :

  Optim – z calym szacunkiem, ale w takim wypadku jak wytlumaczysz te strzaly? Rozumiem, ze traktujesz to jako strzaly BORowcow? Niestety zostalo udowodnione pare razy, ze skoro byl wybuch to magazynki w odpowiedniej temperaturze wystrzelily by automatycznie w krotkich paro sekundowych odstepach.
  Filmik – bez obrazy, jestes slepy/a ? Czy masz problemy ze sluchem? Nie mowie tu o jakichs ekstremalnych rzeczach ktore niby tam slychac. Ale pomiedzy wrakiem podwozia a linia horyzontu widac idacych ludzi ubranych na czarno. I naprawde ciezko jest nie uslyszec slow w stylu: ‘odrazu zesmy tutaj przyszli’, ‘zmiana planow, kuzwa’ lub ‘uspokoj sie’. Nie znam jezyka rosyjskiego wiec sie nie wypowiadam, tak samo nie slysze tam nic w stylu ‘ubijaj tuda’ – bzdury.
  Chociaz warto jest sie pobawic programem do wzmacniania audio – nie dajmy sie zbzikowac.
  Odnosnie filmiku, ewidentnie widac postac ubrana na bialo (moze koszula?) machajaca do kamerzysty – hm, mysle, ze gapie nie robily by sobie idiotycznych zartow.
  Tym bardziej ze widac postac idaca w kierunku grupy ludzi – pada strzal – postac lapie sie za brzuch i upada.
  Nie trawie tego typu ignorancji, ze nic sie nie stalo, ze to byl tylko nieszczesliwy wypadek.
  Zbyt bardzo to smierdzi i nie trzyma sie przyslowiowej kupy! Ale skoro ty wierzysz w ‘katastrofe’ to znaczy, ze media spelniaja swoja role robiac ludziom wode z mozgu.
  Dodatkowo, pamietasz moze wspaniale oredzie pana Bronislawa K. do narodu po tragedi? Tekst tego oredzia blakal sie po internecie na 3 (!!!!) godziny przed owa tragedia.
  Nie daje ci to do myslenia? Pisac dalej? Prosze bardzo.
  Wrak samolotu, a wlasciwie jego brak. Gdzie jest samolot?! Jest to niemozliwe zeby bez duzej eksplozji samolot rozpadl sie na setki malych kawalkow.
  Ile swiadkow tyle teorii ale podobno jeden z nich slyszal dwa wybuchy i to na pokladzie samolotu – w takim przypadku gdyby samolot razpadl sie na drobny mak bylo by to logiczne ale przeciez ‘dolecial’ do ziemi.
  A ciala ofiar? Jesli byl wybuch to dlaczego ciala nie sa spalone? Dlaczego ich ubrania nie sa nawet osmolone?! Dlaczego ocalalo tyle przedmiotow skoro byl wybuch?! Od czego umarli ci ludzie? Od wybuchu ktory ocalil wieniec, firaneczki i fotele? A ludzie to co z wosku sa?! Nie trzyma sie to kupy az tak ciezko to zauwazyc?
  Kazde cialo bylo spuchniete z bialym nalotem – zatrucie gazem, moze rtecia. Katastrofa i przypadek tak?
  Ciekawe…

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 25 Thumb down 0

 • AMATOR :

  Na stronie http://zezorro.blogspot.com/ pojawiły się fonoskopie filmów ze Smoleńska: reportera tvp info Wiśniewskiego http://www.youtube.com/watch?v=cpvkXIXBX8M&feature=related (wersja na you tube jest wersją ocenzurowana, obcieto koncówkę filmu) i drugiego rosjanina http://www.youtube.com/watch?v=qqZ7jdUoubw. Są one szokujące. Są to kwestie mówione po polsku.
  fonoskopia filmu Wiśniewskiego
  00.03.00 – 00.03.40 druga wiązka juz poszła – nic nie mówili?
  00.02.50 – 00.03.60 nic nie mówili?
  00.02.80 – 00.04.50 przecież ich widziałeś?
  00.03.10 – 00.05.00 nie mówili i nie rozumiem ich
  00.03.20 – 00.05.10 ty ich nie widziałeś?
  00.04.60 – 00.06.60 jeszcze byli trochę za daleko
  00.05.00 – 00.07.20 radarami mnie oswiecili – kują
  00.05.20 – 00.06.80 przecież masz też na filmie
  00.05.60 – 00.07.90 dziewczyny, graf dzwoni do xxx (xxx – nie rozszyfrowane)
  00.07.60 – 00.10.20 graf dzwoni do ryby – NATO
  00.08.90 – 00.10.30 NATO mu się chce (z zewnątrz) – to było robione (wypowiedzi nałożone)
  00.09.00 – 00.10.30 słabo kujesz
  00.09.54 – 00.10.60 to było robione
  00.09.90 – 00.12.40 nie płacz Bożena – ja nie płaczę
  00.10.00 – 00.12.50 a ty co myślisz – podglądają nas
  00.10.00 – 00.14.80 w tym co robią – jest metoda mówisz?
  00.11.30 – 00.13.10 krew mi się leje z palca
  00.11.30 – 00.13.70 kiedy – pewnie w styczniu
  00.13.10 – 00.15.82 to jest na pewno ich metoda – ale jaja
  00.13.20 – 00.15.82 nie zgrywaj greka tam – ale jaja
  00.11.00 – 00.15.90 a tak wogóle – krew mi się z nosa leje
  00.15.85 – 00.17.78 czarna skrzyka samolotu który sie rozwalił (Wiśniewski z tvp info)
  00.18.50 – 00.25.00 się stararamy, on ci pomoże – nie – nie martw się
  00.19.20 – 00.26.40 och, uważaj – pomówimy na zewnątrz – jak cie nie pierd.lnę
  00.22.40 – 00.26.50 nie – nie martw się bos nie dorósł do tego
  00.24.56 – 00.31.50 tu nie ma… posłuchajcie coś słychać
  00.26.20 – 00.29.20 (odgłosy kucia)
  00.29.00 – 00.35.20 próbuje – trzeba coś żeby zabić – nie płacz – nie płaczę
  00.35.20 – 00.37.60 joystick
  00.37.60 – 00.40.90 włóż dobrze … tu go mam
  00.43.85 – 00.44.82 nie płacz (Wiśniewski usłyszał i powtarza do siebie)
  00.45.10 – 00.50.10 nie mogę wyleźć …
  00.50.10 – 00.53.10 teraz wyłaź – bo co – bo gówno
  00.52.65 – 00.56.70 o ku.wa, ale go łatnę ooooo-ooo-oooo
  01.12.50 – 01.16.00 ty gadatliwy …
  01.16.00 – 01.12.80 który … – dawaj, dawaj, dawaj (po rosyjku)
  01.20.70 – 01.22.32 teraz was zmiażdżymy…
  01.22.20 – 01.23.70 to polski samolot przecie (Wiśniewski z tvp info)
  01.23.54 – 01.28.74 tera was pozbierać – tak
  01.28.74 – 01.31.90 dawaj młotka, zabij jego
  01.31.90 – 01.35.00 chleba – tyn chlyb w puszce je ciotki – nie da rady
  01.34.50 – 01.37.00 sam go weź – słucham
  01.37.00 – 01.41.70 ty, ty ….
  01.41.70 – 01.44.10 nie wk.rwiaj chłopów
  01.44.10 – 01.47.80 co ja zrobiłem – głowa do góry
  01.47.70 – 01.50.20 nie wymówisz tego? – nie musi przecież
  01.50.30 – 01.56.20 drugiego chłopa mam na poważanie
  01.56.20 – 01.59.60 jak nie możesz poradzić to trzeba popuścić – O.K.
  02.11.50 – 02.17.20 czujesz – co mam czuć – nie…czujesz
  02.15.85 – 02.17.80 weź nie stój
  02.17.20 – 02.19.64 czerwoną sikawkę ma (śpiew)
  02.19.60 – 02.21.30 ja pi.rdolę – to nasz (Wiśniewski z tvp info)
  02.20.80 – 02.26.60 ot, głupek w spodniach – nie może więcej, ty … błaźnie jeden ty
  02.23.30 – 02.28.50 cieszysz się – no właśnie młody – i dlatego robota nie idzie – cieszę się
  02.25.90 – 02.31.80 i dlatego robota nie idzie – cieszę się nie idzie – nie wk.rwiaj nie wk.rwiaj k.rwa
  02.30.50 – 02.33.70 ach mołojce, do roboty by się nie dało, po przyjaźni
  02.33.50 – 02.35.70 ja pi.rdolę Józek
  02.35.70 – 02.40.20 nie wk.rwiaj dziewczyny – jakiej dziewczyny
  02.40.20 – 02.42.40 już nie zobaczy ch.ja żadnego
  02.42.40 – 02.47.80 może ich ugościmy – o k.rwa jego jeb.na
  02.47.80 – 02.50.80 zabij ja tam k.rwa i będziesz miał spokój
  DŹWIĘKOWCY W POLSCE POTWIERDŹCIE TO!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 6 Thumb down 1

 • ech :

  Pani Aldono, ma pani głowę nie od parady zapewne. Zerknie Pani na koniec cytowanej przez siebie strony, a zobaczy pani tam, że różnica czasu w stosunku do naszego czasu wynosi 1 godzinę. teraz od 10:25 odejmie ją pani, i dowie się, o której został napisany pierwszy post. Po drugie, autor pisze tam, iż cała straż pożarna miasta jest na nogach, więc to już był czas, gdzie wszyscy mogli wiedzieć, że coś się stało, tylko jeszcze dokładnie nie wiedzieli co! Pozdrawiam ludzi myślących.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 • Anonymous :

  Tak tylko dlaczego w Smoleńsku ma obowiązywać czas ze strefy białoruskiej a nie moskiewskiej.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • uwaga :

  Posłuchajcie jeszcze raz. Wiktor Bater mowi, ze otrzymal telefon od: “jednego z uczestnikow oficjalnej polskiej delegacji”!!!!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 3

 • ~halinek :

  A ja się tylko zastanawiam dlaczego nikt z rodzin nie zażądał tu w Polsce sekcji zwłok swojego bliskiego ? Czyżby było to zabronione odgórnie … w takim razie w jakim celu ? Przecież rodzina ma prawo mieć wątpliwości co zawiera trumna z ciałem niby swojej bliskiej osoby ?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 0

 • tra :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 8

 • ale jaja :

  @ uwaga!

  masz racjie koles mwi zeotrzymal info od uczestnika delegacji !!!! dziwne,przeciez nikt nie przezyl…..ojojojojoj

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • patriot :

  Kluczowym pytaniem jest, co się działo z IL-76? Kto wie coś o tym? Proszę o wpisy!

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • ro :

  @uwaga
  Też zastanawialem sie nad stwierdzeniem Batera, ze otrzymal informacje od uczestnika oficjalnej delegacji. To on musialby odpowiedziec na pytanie, czy to nie przypadkiem ktos z delegacji, ktora juz czekala w Smolensku, ktos z Jaka.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • ro :

  @AMATOR
  No to juz jakas sciema. Tak jak nie kwestionuje wielu podejrzen, hipotez, gdyz uznaje, ze wyjasniac trzeba wszystko od podstaw i hanba jest, ze oddalismy sledztwo potencjalnym winowajcom (w koncu jedno z zalozen, nawet oficjalnego sledztwa, to zamach), tak te rzekome fonoskopijne dane sa w moim przekonaniu bzdurna prowokacja. Juz sobie wyobrazam, jak rzekomo wyszkoleni do zabijania ludzie, ucinaja sobie pogawedki o “d…pie Maryni”, gdy liczy sie kazda sekunda. Daj spokoj człowieku – niczemu dobremu nie sluza takie wypociny, poza twoim ubawem. To uwlacza czlowiekowi.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • ro :

  @ AMATOR
  Odpusc sobie czlowieku, to zalosne. Masz fantazje, ale zdaje sie, ze Cie troche ponioslo, by wypisywac tu takie bzdury. Trzeba wyjasniac wszystko i hanba jest, ze polski rzad oddal sledztwo potencjalnym podejrzanym, ale twoje glupie prowokacje sa nie na miejscu.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • ro :

  Komentarz nie po mysli nie przejdzie?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • ro :

  rewelacja

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • ro :

  Przeszedl – ok!

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • kris :

  moje zdanie jest takie, strzały które słychać to strzały z naszej broni nasi się bronili, tamci jakby mieli dobijac to pocichu, a pośpiechu niemieli w dobijaniu bo mieli pewnie zaplanowaną całą akcje, więc niemusieli się martwić komplikacjami bo ich niemiało być, mam inne spostrzeżenie niewiem czy to ja tylko miałem ale u mnie w czasie gdy doszło do katastrofy niedziałała telewizja cyfrowa, a u siostry w innym wojewódzwie niedziałał internet i komórka i to dosłownie chwile po katastrofie to już jest podejrzane, mam inne pytanie czemu nasz rząd niepostawił w takim momencie wojska i innych słozb w stan gotowości, ani nie zaczął dochodzenia w strone potencjalnego zamachu tylko zaczął od całkowtej dezinformacji w strone winy maszyny lub pilota niebiorąc pod uwage aktu terrorystycznego, ja mam tylko jedną odpowiedz to był zamach zaplanowany przez nasz rząd wraz z ruską agenturą i prawda umarła już przed katastrofą

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 20 Thumb down 1

 • tomek :

  ludzie – trochę cierpliwości …
  chcecie na poszlakach palić na stosach?

  Thumb up 0 Thumb down 2

 • Majka :

  http://www.youtube.com/watch?v=jGcGUMCkbBI ……. Gazeta polska na końcu tego filmiku jest o katastrofie artykuł 1. godzina 8:36-8 jeszcze nawet o tej godzinie w tel.. nie mówili a W. Bater mówił o tel. z godziny 8:40????? To po co tak kłamią że spadł o 8:41 KŁAMCY!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • iwona :

  może to brzmi trochę jak z Agaty Christie ale wychodzi na to że “tutki ” były dwie: jedna prezydencka zniszczona w powietrzu o godz.8.41 a druga lecąca koszącym lotem nisko we mgle ok. 8.50. Na ziemi są szczątki oczywiście samolotu prezydenckiego. Drugi odleciał, Bóg jeden wie gdzie.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

 • k/k/k :

  Telefon Pana redaktora Wiktora Batera powinien byc dany do analizy !
  Mozna dojsc do zrodla: do rozmowcy (nr.komorki), godziny,itp.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • Obywatel AB :

  Skoro wypłynęła wersja z dwoma samolotami, spróbuję ją pociągnąć. Usłyszałem ją już w kilka dni po katastrofie i wtedy na jakimś forum pojawił się głos, że to koncepcja, która ma ośmieszyć teorie spiskowe. Wówczas nikt jej nie podjął. Ale dzisiaj zobaczyłem analizę filmu Wiśniewskiego i coraz więcej informacji składa mi się w taki właśnie wariant.
  - Przygotowano lekki, pusty duplikat Tupolewa, który miał się rozpaść kompletnie. Wyposażony w standardową aparaturę nawigacyjną w przeciwieństwe do samolotu rządowego. Być może w samolocie była zamontowana bomba aerozolowa.
  - Za sterami pustego samolotu siedziało 4 ludzi. Nie mieli pojęcia co ich czeka. Mieli wykonać lot do Smoleńska.
  - Nie potrafię jasno określić, co stało się z prawdziwym samolotem po 8.20. Mógł być skierowany na obszar słabo zaludniony i zestrzelony, sterroryzowany w powietrzu i posadzony na innym lotnisku, lub najzwyczajniej polecono mu lądować na innym lotnisku i ludzi uwięziono.
  - Duplikat krążył nad lotniskiem w oczekiwaniu na poprawę pogody i gdy nadszedł odpowiedni czas pozwolono lądować, ale sprowadzano go w taki sposób, aby się rozbił (może mobilne radiolatarnie widoczne na zdjęciu po katastrofie plus mgła zrobiły swoje)

  Na pierwszy rzut oka nie wygląda dobrze, ale przeanalizujmy fakty i ich interpretację:
  - Katastrofa niemal na lotnisku, na oczach obserwatorów. Coś co dzieje się na oczach ludzi jest bardzo wiarygodne, w opinii obserwatorów raczej nie było podejrzeń o zamach.
  - Błędnie podawana liczba ofiar. W chwili rozbicia pustego Tupolewa Rosjanie jeszcze mogli nie wiedzieć ile było osób w prawdziwym, stąd ta pomyłka.
  - Blokada sieci komórkoweych. Miała na celu “odcięcie pasażerów” od świata
  - Pierwszy komunikat: trzy osoby przeżyły. Bater stwierdza, że po katastrofie (duplikatu) mimo blokady sieci, chwilami udawało sie wybrać numer. Być może, jakieś strzepy rozmów lub sygnały potraktowano za oznaki życia.
  - Cztery kręgi nad lotniskiem. Fałszywy Tupolew krążył oczekując na zgodę na lądowanie do momentu, aż prawdziwy samolot zostanie “odseparowany” od świata.
  - Latający w okolicy lotniska Ił-76. Rola tego samolotu jest intrygująca. nie znamy jego mozliwości. Może załoga miała za zadanie dostarczać nieprawdziwe dane radarom śledzącym prawdziwego Tupolewa z terenu Białorusi.
  - Próba lądowania IŁa-76 po wylądowaniu Jaka-40. Być może załoga IŁa uznała, że z chwilą lądowania polskiego samolotu (Jak-40) zadanie zostało wykonane. Ale, dostali rozkaz kontynuacji zadania i natychmiast poderwali samolot będący już na pasie.
  - Analiza filmu Wiśniewskiego
  http://www.youtube.com/watch?v=yifz6Se52kE
  Z anlizy wynika, że facet przeszedł cały obszar katastrofy i nie widział krwi, ofiar, foteli, garderoby, niczego co należałoby do wyposażenia samolotu lub pasażerów. Potwierdza wersję o spreparowanym fikcyjnym samolocie.
  - Nienaruszone przedmioty osobiste: bilety lotnicze Pana Wassermana, paszporty, garderoba, telefony komórkowe, godło z salonki, wieniec. Prawdopodobnie były odebrane może nawet żyjącym osobom i wyjęte z kompletnego samolotu.
  - Nieuszkodzone telefony komórkowe długo po katastrofie były widoczne w sieci i odbierały SMSy. Powód j.w.
  - “Nieprawdopodomne” urazy i stan ciał ofiar biorąc pod uwagę, że zginęły w upadku samolotu z kilkunastu metrów. Trudno zrozumieć co zrobiono z tymi osobami. Czy mamy pewność, że wróciły ciała ofiar?
  - Absurdalnie mała liczba fragmentów samolotu. Zupełny brak sztywnych elementów jak podłużnice kratownicowe, które powinny przetrwać przy upadku z tak małej wysokości. Chodziło o kompletne zmiszczenie samolotu dla uwiarygodnienia zgonu wszystkich na miejscu.
  - Filmik Rosjanina. Słyszane strzały to być może ekzekucja na rannych pilotach duplikatu Tupolewa (4 strzały).
  - Zatrzymywanie Pana Jarosława Kaczyńskiego w drodze do Smoleńska. Niespodziewany przyjazd Pana Jarosława wymagał “przygotowania” i przetransportowania ciała brata z innego miejsca.
  - Zamknięcie strefy dla polskich dziennikarzy i śledczych. Uniemożliwienie dotarcia do fikcyjnego Tupolewa celem identyfikacji częsci.
  - Z tego co pamiętam, Rosjanie podali chyba trzeciego dnia, że własnie znaleźli czarne skrzynki (a Wiśniewski znalazł ją natychmiast). Trzeba było wymontować (i ewentualnie lekko zdemolować) te prawdziwe oraz zapoznać się z treścią trzeciej polskiej i ją ewentualnie spreparować.
  - Niespodziewane otwarcie nieuprzątniętego rejonu katastrofy dla zbieraczy mimo protestów strony polskiej. Przez trzy tygodnie zbierano fikcyjnego Tupolewa i podrzucano fragmenty prawdziwego. Również przedmioty osobiste i wyposażenie co ma uwiarygodnić miejsce tragedii.
  - Powrót polskiej czarnej skrzynki do Rosji. Wobec niepokojącego przebiegu wydarzeń w Polsce lepiej na wszelki wypadek zabrać ją do Rosji.
  - Słyszałem jeszcze jeden argument, którego nie potrafie potwierdzić. Podobno oryginalny Tupolew miał chromowane felgi, a na zdjęciach z katastrofy są malowane farbą. Czy może ktoś to sprawdzić?

  To tylko kolejne domniemanie. Zakłada znacznie bardziej rozbudowany spisek niż wersja z normalną katastrofą. Może ktoś spytać po co takie przedstawienie. Jeśli komuś zależało na żywych ludziach, ich tajemnicach oraz ewentualnych urządzeniach. Są też ludzie, którzy szczególnie cenią pojmanie żywego wroga. Dodatkowo prawdziwa katastrofa na lotnisku mogła wymknąć się kontroli, ludzie mogli przeżyć. Tak było dużo prościej i pewniej. Teoria nie tłumaczy polskich głosów na filmiku, chyba że pilotami byli polacy.

  Dzisiaj słyszałem, że 19 rodzin apeluje o wyciszenie rozważań na temat katastrofy. 17 z nich, to rodziny wojskowych. To potwierdza moją wątpliwość. Trudno mi uwierzyć, aby same rodziny nie życzyły sobie wyjanienia przyczyn tragedii. Jeśli kogoś uraziłem bardzo przepraszam. Rozumiem, że przede wszystkim cierpią rodziny bliskich. Ale ta tragednia jest ciosem dla każdego z nas. Jesteśmy winni prawdę tym ludziom. Każdy dąży do niej jak potrafi. Dzisiaj rzecznik prokuratury wojskowej powiedział, że przeanalizują filmik ze strzałami. To co oni robili przez miesiąc? Zostawienie dochodzenia prokuratorom spowoduje zatarcie na siedemdziesiąt lat.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 28 Thumb down 1

 • phi :

  @Obywatel AB
  Akurat rodzinom nie ma co się dziwić – jak by mi umarł ojciec / matka / syn / córka to też nie miałbym ochoty co chwila o tym słuchać – przecież to tylko wciąż przypomina o tragedii która się wydarzyła.
  A jeszcze dodatkowo istnieję szansa ,że akurat ktoś sobie wymyśli ,że to ta osoba z mojej rodziny była winna – i przygnębienie większe.

  Niektóre rzeczy w tej katastrofie są rzeczywiście podejrzane ale trudno tak amatorsko powiedzieć co naprawdę jest prawdą ,a co nie.

  Ił-76 – no trudno cokolwiek powiedzieć – faktem jest co można przeczytać z Wikipedii o tym samolocie ,że tworzono go aby był : “zdolnym do startu na krótkich pasach startowych oraz móc pracować w niesprzyjających warunkach pogodowych”. A więc to ,że akurat samolot transportowy sobie tam leciał – i to jeszcze na lotnisku wojskowym nie byłoby aż tak bardzo podejrzane.
  Z czego w przypadku Ił-76 należy wyeliminować jedną teorię która już się przejawiała – że uderzył w Tupoleva – no bez przesady , ale jakby w niego uderzył to by sam spadł , to jednak nie jest latający czołg.
  Broń magnetyczna – spowodowałaby gwałtowy spadek , a nie sunięcie – to już bliżej temu do zestrzelenia – tyle ,że byłoby to zbyt widoczne , a i huk z trafionego samolotu jest dość charakterystyczny (kiedyś co było na ten temat na Discovery i pamiętam ,że to dość inne było – ale jeśli się mylę to przepraszam z góry).
  Z tym krążeniem – to już mówiono ,że związane to jest z tym ,że najpierw słuchano różnych świadków ,a dopiero ktoś na końcu wpadł ,że przecież wszystkie zeznania trzeba połączyć w jedno -było więc jedno okrążenie – a jeśli tam było tyle samolotów to mogło sprawić wrażenie większej ilości.
  Ehh teraz zgłupiałem jak obejrzałem ten film na yt – bo pamiętam ,że na TVP właśnie mówił ktoś kto tam był ,że było widać ciała , i to w okropnym stanie , a tu tylko ,że coś tam widział – ale kurczę albo ktoś to wycina bo nie pasuje , albo nie wiem – widać wszystko trzeba by nagrywać bo to już nikomu nie można ufać.
  Te czarne skrzynki – to ja zawsze uważam ,że jak mieli zmienić to już zmienili przed katastrofą.
  Heh z tymi chromowanymi felgami – co to samochód – czy samolot? To akurat ktoś był za bardzo pomysłowy.

  Ale OK jest jeszcze dużo rzeczy do analizy – nie wiadomo co tam z tego wyjdzie – ale i tak zmienić nic nie zmienimy – co najwyżej można tam coś odkryć …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Adam :

  Kris z tym nie działającym internetem i sieciami komórkowymi w Polsce to akurat prosta historia. Przeciążenie serwerów było ogromne. Każdy dzwonił w tym czasie do rodziny, najbliższych znajomych zapytać się “czy już wiedzą”. Żadna sieć nie wytrzyma takiej ilości telefonów i sms-ów jednocześnie, tak samo było z internetem. Dlaczego nie działały telefony w Smoleńsku? Być może z tego samego powodu. Dla mieszkańców Smoleńska i okolic była to sensacyjna wiadomość, więc zapewne dzwonili do siebie na potęgę. Tego typu historie już się wcześniej zdarzały. Chociażby, w sylwestrowe noce 1999/2000, czy 2000/2001, wtedy też nie można się było nigdzie dodzwonić z powodu przeciążenia.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 • Jan :

  Oficjalnie powiedzieli,że Autopilot został wyłączony na 5 sekund przed uderzeniem w pierwsze drzewo.Czyli to urządzenia,którymi kieruje się autopilot doprowadziły samolot do tego miejsca,5 sekund od uderzenia,miejsca “drogi bez powrotu”
  Wszyscy piloci podkreślają,że wtedy jest już za późno.Pilot próbował poderwać maszynę.Na próżno.Gdzie tu jest błąd pilota? Chyba taki,że ufał urządzeniom.
  Ale który samolot wystartowałby,gdyby wszystkie urządzenia w samolocie,na lotniskach miałby traktować,jak głupie zabawki?
  Jak-40,który lądował wcześniej również w trudnych warunkach też kierował się urządzeniami( nie wiem,czy również na autopilocie i kiedy go wyłączył) a po wyjściu z mgły,
  zobaczył pas i wylądował.Nie wiem,czy bada ktoś czarne skrzynki Jaka i Iła,by porównać całość podchodzenia do lądowania tych 3 samolotów.Porównanie
  tych parametrów wiele mogłoby wyjaśnić.
  Jestem laikiem,ale domyślam się ,że 5 sekund po wyłączeniu autopilota pilot spodziewał się wyjść z mgły,zobaczyć pas startowy i lądować,lub nie zobaczyć pasa ,
  podnieść maszynę i bezpiecznie próbować drugi raz,lub odlecieć na inne lotnisko.Nie zobaczył pasa,lecz lasek i to nie w osi lotniska,mimo prób ratunku,runął na bagna.
  Błąd urządzeń (nadajników lotniska,czy też w samolocie),celowy (zamach),lub nieświadomy (wypadek) – to przyczyna dla mnie laika oczywista.
  Jak myślicie?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • jola :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 3

 • renegat :

  Najprawdopodobniej Mogła to byc tutka prezydencka która jets reperowana w Samarze.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Minelo mnostwo czasu, odkad ten temat byl tu omawiany. Mam pytanie do ndb2010 – czy mozesz cos powiedziec o fonoskopiach obydwu filmikow, zwlaszcza Wisniewskiego? Czy jakis dzwiekowiec sie wypowiedzial? Wyzej jest zapis fonoskopii uznanej przez uzytkownikow za nieprawdopodobny. @ndb2010, masz jakies uwagi na temat tych “rozmow” ?
  (po lekturze Twojego tekstu…)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters