Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota?

Publikacja w serwisie: 26 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Radiolatarnie na lotnisku miały awarię? » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Pochowano pilota Artura Ziętka » Apel w obronie dobrego imienia pilota TU-154 » W specpułku nie było lepszego pilota na tupolewach » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Czy pilota mógł zmylić wąwóz? Rekonstrukcja rosyjskiego dziennikarza » sejm.gov.pl – odznaczenie pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Multimedialna wystawa o Smoleńsku » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » Śledczy pytają o sztucznę mgłę w Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Chcieli zamknąć lotnisko w Smoleńsku, ale bali się skandalu » Kwadratowe jaja po Smoleńsku i brednie o sztucznej mgle » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » “Tragedia w Smoleńsku to nie wypadek, a rezultat błędnych decyzji”. Wałęsa w TOK FM » Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » W Smoleńsku byli ludzie, którzy mogli zamknąć lotnisko » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeśli pilot prezydenckiego samolotu nie wiedział o niestandardowym rozmieszczeniu radiolatarni, to mogło się przyczynić do katastrofy. Tak uważa były wojskowy pilot ze Smoleńska. Na tym rosyjskim lotnisku urządzenia są w zupełnie innej odległości, niż na innych.

dziennik.pl

Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota?

W standardzie bliższa radiolatarnia znajduje się 1 km od początku pasa startowego; dalsza – 4 km. Tymczasem w Smoleńsku, z tej strony z której nadlatywał prezydencki tupolew, ten drugi punkt orientacyjny jest umieszczony w odległości 6 km – pisze “Rzeczpospolita”, powołując się na byłego pilota wojskowego ze Smoleńska.

Jeśli pilot prezydenckiego samolotu o tym nie wiedział i orientował się na standardową odległość, a w konsekwencji wybrał standardową trajektorię podejścia do lądowania, mógł znaleźć się na wysokości kilku metrów nad ziemią już w odległości 1,5-2 km od lotniska.

Kilka dni wcześniej kpt. Arkadiusz Protasiuk, jako drugi pilot, leciał do Smoleńska z premierem Donaldem Tuskiem. Samolot mógł jednak wtedy podlatywać do lotniska z drugiej strony, a tam położenie radiolatarni jest standardowe: 4 i 1 km – pisze gazeta.

PAP

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters