Wszystko wskazuje na to że był to zamach.

Publikacja w serwisie: 26 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Inżynier Boeinga: wszystko wskazuje na eksplozję » Zamach – ale Putina czy przeciw Putinowi? » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zaktualizowana wersja. » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Wszystko zmienił telefon Putina? » Jeśli to nie był zamach, to co? » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Zamach w wykonaniu autopilota ? » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » EKSPERCI OD NAWIGACJI SATELITARNEJ: TO BYŁ ZAMACH » Andrzej Seremet: To mógł być zamach » “TOWARZYSZU GENERALE, WSZYSTKO WŁĄCZONE” » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » charta non erubescit (“papier wszystko wytrzyma”) » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » “Wykluczamy zamach przy użyciu broni konwencjonalnej” » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Albo zamach, albo awaria » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » Komu bije dzwon? » W kręgu podejrzeń » Katyń 2.0 » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wszystko wskazuje na to że był to zamach.

Oczywiście jest to hipoteza, ale hipotezy trzeba stawiać zgodnie z logiką wydarzeń przeszłych zarówno dawnych jak i świeżych. Napady terrorystyczne w Rosji to żadna nowość. Putin jest znany z bezwzględności. A przede wszystkim z szybkości działania. Mając w jednym samolocie niemal wszystkich których najbardziej nie darzył sympatią – i to jeszcze lecących na uroczystości które miały upamiętniać zbrodnię katyńską – (no, to już tego chyba za wiele) – mógł nie chcieć przegapić okazji. Aby jak zawsze postawić na swoim. Cel i miejsce przylotu dolały tylko oliwy do ognia. Który mógł tlić się już o wiele wcześniej, bo co oznaczało ukrywanie prawdy o Katyniu przez tak wiele lat? A gdy wyszła wreszcie na jaw to jak zachowują się zdemaskowani przywódcy Rosji wobec tego faktu? Normalnie, jak gdyby nigdy nic, choć wgłębi duszy mogą czuć wrogość. Jeżeli mnie ktoś raz oszuka, a ja gdy to wykryję i dalej udaję (przed nim i przed sobą) że nic się nie stało – to tym samym godzę się na dalsze traktowanie mnie w ten sam sposób. Mało tego, utwierdzam swojego przyjaciela w przekonaniu że oszukiwanie mnie przez niego nie jest niczym nagannym. I że może to dalej swobodnie czynić całkowicie bezkarnie. I że nic mu ode mnie nie grozi. No dobrze, ale przejdźmy do Smoleńska. Ale ja mimo wszystko nie rozumiem dlaczego doszło do podjęcia decyzji o locie na to paskudne lotnisko. Czy wcześniej nie wiedziano jako no wygląda? Jaki jest jego stan techniczny? Co drzewa robią na lotnisku? Czy kiedykolwiek jakieś samoloty tam ladowały? Kiedy zatem i jakie? Kiedy ostatni raz wylądawał tam jakiś samolot? Dlaczego zdecydowano się na lot w charakterze tzw. wizyty prywatnej? Która podobno nie jest zabezpieczana tak dobrze jak państwowe. Czy to niezbyt duże ryzyko dla najważniejszych osób w panstwie? Dlaczego wcześniej nie przewidziano że mogą wystapić złe warunki pogodowe? I że w tej sytuacji powinno się mieć wcześniej upatrzone inne lotnisko. No niestety, widać że nie powinno się niczego pomijać co nawet na oko nie jest warte zainteresowania. Lotnisko w smoleńsku podobno jest niewielkie. Czy sam ten fakt już nie powinien być brany pod uwagę? Przecież wszystkie te “braki” będą tylko utrudniać dojście do prawdy a nawet uniemożliwiać jej wykrycie. Oby się jednak tak nie stało.

Mieczysław

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Rozerward :

  a w scenariuszu-katastrofy wszystkie dowody mialy spłonoąć w ogniu palącego sie paliwa lotniczego-ale nie było tak i tu wszystko się komplikuje strasznie-a dlaczego scenariusz się nie ziścił-ano dlatego że Polski pilot mimo zblokowania sterów nadludzkim wysilkiem chcial maszyne podnieść i nawet mu sie to udało z 2.5m na 15m! Niestety przy tym zawadzil skrzydlem ze zbiornikiem paliwa i paliwo wyciekł na pole zanim samolot spadł. Tak więc to zdarzenie spowodowalo caly zbieg problemów-a mialo byc tak prosto-mgła-błąd pilota samobójcy-naciski Prezydenta-czarne skrzynki wyparowaly w plomieniach z paliwa lotniczego-1400stopni-a co nie mogly a jakw Pentagon uderzył samolot-to wszystko wyparowalo w ogniu taki żar był-to juz przeciwiczyli-mozna ludziom taki balah wcisnąć i juz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Bogdan O :

  Rzeczywiście. Coraz więcej wskazuje na to, że to mógł być zamach. A nasi władcy robią wszystko, aby tego nie dało się nigdy jednoznacznie ustalić. I mamy ich traktować jako tych, którzy mają prawo rządzić tym krajem ?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • andrew :

  Zamach jest prawdopodobny. Czytam wiele informacji na ten temat, ale chyba jeszcze nikt nie poruszył ważnej kwestii. Kilkanaście minut po katastrofie, na miejscu zdarzenia pojawiła się jedna karetka ( zarejestrowała to kamera “na żywo” TVP1). w międzyczasie pada informacja, że podobno 3 osoby przeżyły. Następnie po ok 30 min.karetka po cichu, bez sygnału odjeżdża z miejsca. W tym momencie Pan Kraśko komentuje, że skoro karetka odjeżdża bez sygnału, to zły znak, bo prawdopodobnie te osoby nie żyją. Ciekawe, czy karetka nie powinna pozostać do końca poszukiwań, przecież trwały one jeszcze kilka godzin…Co tak naprawdę wywiozła ta karetka z miejsca tragedii? Może rannych świadków?, laptopy? następnie podano informację, że nie było czego zbierac i dlatego karetka tak szybko odjechała. Dlaczego więc po godzinie zjawia sie 10 karetek..? po co, skoro rzekomo nie było czego zbierać? Po ta fikcyjna akcja ratuknowa? Szkoda, że nikt nie mógł( lub nie chciał) skontrolować tej pierwszej, tajemniczej karetki…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • goj :

  ZAMACH!!!! Cale PO to zakonspirowane PARCHY!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • iwona37 :

  To co się stało w Smoleńsku jest oczywiste! Tylko Rosja będzie cały czas kręcić i kłamać,ale dziwię się naszemu rządowi,że to olewają! Może w spotkaniach przedwyborczych trzeba im zadać pytanie: Co dalej ze Smoleńskim mordem?!!!

  Thumb up 1 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters