KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24

Publikacja w serwisie: 27 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » [KOMUNIKAT] Pogrzeb zamordowanego Śp. Marka Rosiaka, czwartek, 28.10.10r.,godz. 12.00, Łódź » cenzura tvn24 » Naruszenia etyki dziennikarskiej przez TVN24 » [TVN24] – Załodze Jaka-40 może grozić wydalenie ze służby » Druga wersja stenogramu » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » Pozorowane działania prokuratury » MOJA SPISKOWA WERSJA » Dla prokuratury sprawa kaset nieistotna » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zaktualizowana wersja. » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej (grani.ru) [wersja polska] » “List z Polski” – polskie napisy – wersja online [YouTube] » Rosyjska wersja katastrofy smoleńskiej jest sprzeczna z prawami fizyki ! » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » MGŁA – Pierwszy Polski Film O Katastrofie w Smoleńsku – wersja online [YouTube] » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Rafał Rogalski: jedyny błąd polskiej prokuratury był taki, że zawierzyliśmy rosyjskiej dokumentacji » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Niewygodne śledztwa » Koniec śledztwa ws. BOR » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Remont w trakcie śledztwa » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

tvn24.pl

KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA

TVN24
- Godzina katastrofy pod Smoleńskiem wciąż nie jest znana. Wiadomo, że z paliwem wszystko było w porządku, a w całej sprawie przesłuchano już 60 świadków – to główne informacje jakie Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie podała w sprawie śledztwa, które prowadzi już od 10. kwietnia. Podkreślono, że jego istotnym elementem jest amatorski film, na którym ma być słychać strzały, nakręcony tuż po katastrofie i opublikowany w internecie. Jego badanie sprawia jednak śledczym sporo trudności.

Jak podała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, ma ona już opinię Biura Badań Kryminalistycznych ABW dotyczącą filmu amatorskiego z miejsca z katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku opublikowanego w Internecie. – Z opinii wynika, że w nagraniach znajdują się krótkie wypowiedzi mężczyzn i kobiety w języku rosyjskim oraz wypowiedzi mężczyzn w języku polskim. Niektórych słów nie zdołano odtworzyć ze względu na dużą ilość zakłóceń oraz mały odstęp sygnału od szumu. W trakcie badań nie znaleziono dowodów na dokonywanie ingerencji w ciągłość zapisu, stwierdzono jednak fakt modyfikacji formatu nagrania i powtórny zapis do pliku – podała prokuratura w komunikacie. Śledczy zwracają uwagę, że materiał przekazany do badań był bardzo złej jakości. – Zdaniem biegłych nie można wykluczyć, że nadesłane zapisy były wielokrotnie poddawane kompresji, co mogłoby spowodować zatarcie nawet bardzo widocznych śladów ingerencji w ich ciągłość – napisano.

Tuż po katastrofie – amatorski film
Filmy do przebadania

Odnośnie ewentualnych odgłosów wystrzałów, biegli stwierdzili, że z uwagi na występowanie silnych zakłóceń, w tym pochodzących prawdopodobnie od podmuchów powietrza, małym stosunkiem sygnału do szumu, podejrzeniem modyfikacji formatu nagrania, nie była możliwa jakakolwiek pomiarowa analiza odgłosów przypominających wystrzał. Kwestia ta będzie przedmiotem dalszych czynności procesowych.

Ponadto Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie dysponuje nagraniem filmowym obrazującym zmiany warunków meteorologicznych w bezpośredniej bliskości lotniska „Siewiernyj” w Smoleńsku z kierunku i w czasie planowanego podejścia do lądowania samolotu Tu-154M. Z ponadgodzinnego nagrania filmowego wynika wyraźnie, że warunki pogodowe pogarszają się z minuty na minutę, widać też wyraźnie pogłębiającą się mgłę. Na powyższe okoliczności przesłuchano w charakterze świadka autora filmu.

Godzina do ustalenia

Co do czasu katastrofy, to śledczy podają, że w chwili obecnej nie można jeszcze podać oficjalnie godziny, w której nastąpiło zderzenie samolotu z ziemią, gdyż nadal trwają prace przy odczytywaniu rejestratorów samolotu Tu-154.
- Niezależnie od tego informujemy, iż Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi czynności – przesłuchania świadków, analiza dokumentów związanych z lotem – w celu ustalenia dokładnego czasu zaistnienia katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku – napisali prokuratorzy.
Oceń artykuł:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Polak :

  dlaczego film ze smolenska w wydaniu tvn jest w tak makabrycznie zlej jakosci?!!!

  sledztwo to jedno wielkie matactwo !!!

  po 2 tygodniach udalo sie im ustalic ze nic nie ustalili !!! SKANDAL !!!
  ludzie potrzebujemy pomocy z zachodu! Tusk z Putinem nam ładny finał zaserwują !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Jurek :

  Jakiego zachodu ziom?!! Wiesz co ich Polska obchodzi?! To ci powiem-tyle samo co w 1939 roku !!!!! Te pier****one k***y z Unii i USA wyzyskuja nasz kraj jak chcą a nasz świetny premier tylko ułatwia im to zadanie !!! Pogrzeb Kaczynskich pokazał gdzie oni nas mają. Nie powinnismy byc w sojuszu z zachodem za wszelka cenę. Uwazam ze wraz z panstwami srodkowej europy powinnismy zacząc coś działac a jesli w Rosji sie zacznie cos sie zmieniać to również z nimi. Co do tej komisji to jest to pokazówka i polski rzad powinien rzadac samodzielnego zbadania sprawy!!!! O ile oczywiscie ruskie h***e nie zdazyły juz tego spreparować ;/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • teen :

  ABW słyszy głosy polskie i rosyjskie a nie słyszy strzałów? Może potrzebują wizyty u laryngologa?
  Ta sama ABW, która po dwóch godzinach od katastrofy wie, że do identyfikacji ciał potrzebne będzie DNA i wchodzi do pomieszczeń Szczygły, Kurtyki i Wassermanna.
  ABW jest służbą podległą bezpośrednio Donaldowi Tuskowi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • aga :

  To był zamach zaplanowany, to wiadomo ‘ ale dlaczego unia, ej tam, ale dlaczego świat nie potępia mordu dwudziestego pierwszego wieku wibytnych ludzi???????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mały88 :

  Komendy wydawane po ros.np”wsiech ubić” przeladowańia brońi i wystrzały i inne. To są szumy! LUDZIE OBUDZĆIE SIĘ!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Nice One :

  Nice One

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters