KTO PROWADZI ŚLEDZTWO??

Publikacja w serwisie: 27 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Śledztwo we mgle » Rząd fałszował śledztwo » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Śledztwo na warunkach Moskwy » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Wnioski z eksperckiej analizy ostatniej fazy lotu prezydenckiego Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Deutsch version: Wer führt die Absturz-Ermittlungen?

W 2008 roku Prezydent Lech Kaczyński podpisał osiem nominacji generalskich.

Rzeczniczka prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Patrycja Hryniewicz przyznała, że prezydent podpisując nominacje chciał uhonorować przede wszystkim oficerów liniowych. Wśród nominowanych na stopień generała jest na przykład dwóch dowódców z misji w Iraku. Hryniewicz podkreśla jednak, że na liście są także nazwiska oficerów ze Sztabu Generalnego, na których bardzo zależało ministrowi obrony Bogdanowi Klichowi.

Jednak z awansami mogli się pożegnać:

 • dyrektor sekretariatu MON pułkownik Artur Kołosowski,
 • naczelny prokurator wojskowy pułkownik Krzysztof Parulski,
 • dyrektor Departamentu Sądów Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości pułkownik Zenon Stankiewicz oraz
 • dyrektor Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych generał brygady Romuald Ratajczak.

borsuk

Smolensk-2010.pl

Oceń artykuł:

tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • teen :

  Śledztwo prowadzi prokurator, któremu ś.p. Lech Kaczyński odmówił awansu generalskiego. Nie ma więc szans na obiektywne i rzetelne śledztwo. Ten prokurator może forsować wersję o naciskach Lecha Kaczyńskiego na pilota.
  Pułkownik Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej nie słyszy strzałów na filmie nagranym tuż po katastrofie. Nie wie też, kto jest autorem tego filmu. Nie wie też, kim są osoby widoczne na filmie.
  Mam wrażenie, że ci panowie nie robią nic by czegokolwiek się dowiedzieć.
  Ich postawa dla mnie jest hańbą dla polskiego munduru.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Premier Polski Donald Tusk - Kpi sobie z faktów i dowodów. :

  Zachowanie premiera Polski D. Tuska jest nie ocenione, potwierdza się że nic nie zrobił z zabezpieczeniem dowodów katastrofy w Smoleńsku z dnia 10.04.2010 samolotu prezydenckiego.

  1. Nie zabezpieczone czarne skrzynki (nie zabrano ich natychmiast do Polski)
  2. Nie zabezpieczono nośników elektronicznych person, które rządzili Polską i mieli najważniejszy wpływ na bezpieczeństwo Polski i NATO.
  3. Rodziny ofiar przesłuchiwane przez prokuraturę Rosji bez prawników ze strony polskiej.

  Jak przyznał się Pan premier Polski Donald Tusk publicznie, że z Rosją współpracuję mu się lepiej niż z naszym największym sojusznikiem, czyli USA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Premier Polski Donald Tusk - Gdańsk 2009 - premier Rosji Władimir Putin :

  O czym rozmawiał premier Polski Donald Tusk z premierem Rosji, rozmowa odbyła się 8 miesięcy temu w Gdańsku? (ugoda czy spisek?)

  Czy premier Polski Pan Donald Tusk zbliża Polskę do Rosji również ze starym systemem imperializmu komunistycznego pod kierownictwem Pana Putina?

  Pytanie zadaliśmy dlatego, że po jej odpowiedzi, której jeszcze nie znamy Pan premier Tusk raczył sobie nieco zwolnic medialnie (z oczernianiem prezydenta Polski Pana Lecha Kaczyński).

  Jak widać rządy Pana premiera Polski Donalda Tusk są niezadowalające także śmieszy nas to, że nie złożył rezygnacji jej pełnienia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Premier Polski Donald Tusk - 29.04.2010 :

  Gdzie są ofiary które przeżyły katastrofę we Smoleńsku dnia 10 kwiecień 2010 ? dotyczy Samolotu prezydenckiego, panie premierze tam znajdowali się Pańscy bliscy współpracownicy PO, czy obecnie w Pańskiej partii nie ma rozłamu wotum nieufności wobec Pańskiej osoby?

  Uzasadnienie:

  ponad 10 tysięcy Polaków posiada dowód w postaci krótkiego filmu, który został przeanalizowany u uzasadnia nasze pytanie. Do dnia dzisiejszego (29.04.2010) film został obejrzany przez około 18 mln osób na całym Świecie i jego statystyka się powiększa i pytania również.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Alicja :

  dołączam się do pytań
  GDAŃSK

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Czy monitorował Pan premierze od A-Z wylot Prezydenckiego samolotu, znajdowały się w nim najważniejsze persony świadka politycznego Polski? :

  Panie premierze Donaldzie Tusk – 30-04.2010
  ___________________________________

  Z tego co wiem wiekszośc służb operacyjnych podlega pod Pana?

  Czy monitorował Pan premierze od A-Z wylot Prezydenckiego samolotu, znajdowały się w nim najważniejsze persony świadka politycznego Polski?

  Jeśli wykonał Pan premierze swoją pracę tak jak należy na premiera to proszę przedstaqwić co się działo z naszym samolotem w dniu 10.04.2010 katastrofy?

  A na koniec my Polacy (grupka 3500 osób narodowości rdzennej Rzeczpospolitej Polskiej) prosimy nie zastraszać rządu polskiego jak to uczynił Pan w dniu 29-04-2010 na obradach specjalnych, które były przekazywane na cały świat przez TVN24, czy nie zaraził się Pan od premiera Władimira Putina, który jeśli nie zrobi się czegoś, to będzie poniżany ukarany (putiniadą)?

  -
  Z żalem
  Andrzej Kowalski (Polska Pn.)
  _________________________
  [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

  Prime Minister Donald Tusk – 30-04.2010
  ___________________________________

  From what I know most of the operational services shall be subject to the Lord?

  Do you monitor the release of the Presidential aircraft, AZ outlet, were placed in the most important Polish political persona of a witness?

  If you performed the premiere of his job as prime minister should please przedstaqwić what happened to our plane crash on 10/04/2010?

  And finally we Poles (3500 a group of indigenous people of the Republic of Polish nationality) please do not intimidate the Polish government as it did on the day of the LORD 29-04-2010 at special meetings, which were transmitted to the whole world by TVN24, whether or not you caught from the Prime Minister Vladimir Putin, which, if you do not do something, it will be insulted or punished (putiniadą)?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • tlumacz :

  Dla kogo jest ta wersja niby-angielska, przepuszczona przez automatycznego translatora? To jest jakiś bełkot. Już lepiej zostawcie wersję tylko polską, bo tej “angielskiej” wersji i tak nikt nie zrozumie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Kasia :

  Trzeba się zebrać i wyjść na ulice kłamstwo zakończyć!!!!!!! Nas już jest pewnie kilka milionów

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Kasia :

  Wreszcie normalna strona bez obłudy będę tu codziennie zaglądać

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • teen :

  “W czasie pokazów lotniczych Air Show w Radomiu 30
  sierpnia 2009 r. rozbił się białoruski samolot
  wojskowy SU-27. Obaj piloci zginęli. Czytam
  relację o postępowaniu po wypadku:
  Rejestratory lotu (tzw. czarne skrzynki)
  zostają natychmiast przejęte przez białoruskie
  służby specjalne i natychmiast też rozpoczyna
  pracę polsko-białoruska komisja. Czarna skrzynka
  zostaje rozplombowana przez białoruskich
  techników. Odczyt i wszelkie analizy zapisów w
  czarnej skrzynce wykonują tylko i wyłącznie
  technicy białoruscy. Polscy specjaliści mają tylko
  dostęp do wyników pracy specjalistów białoruskich
  i nie mają absolutnie żadnego wpływu na decyzje
  dotyczące śledztwa. Jest to oczywiste, gdyż polscy
  specjaliści zaraz po wypadku nie mogli się nawet
  zbliżyć do rozbitego samolotu. Wszystkie materiały
  natychmiast po katastrofie są w wyłącznej
  dyspozycji strony białoruskiej. Raport komisji, w
  którym stwierdzono przyczynę wypadku został
  utajniony przez stronę białoruską. Udział strony
  polskiej w pracach komisji śledczej powstałej po
  tym wypadku był udziałem wyłącznie formalnym.
  Przez cały czas decydującym dysponentem informacji
  była Białoruś.
  W katastrofie samolotu polskich sił powietrznych
  pod Smoleńskiem zginął prezydent RP i 95 osób, w
  tym wszyscy najwyżsi dowódcy wojskowi. Śledztwo
  prowadzą Rosjanie.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Jan :

  Pytam po dobroci-gdzie sa osoby, ktore przezyly zamach, mamy prawo wiedziec o ich prawdziwym losie! Zdrajcy! Co z nimi zrobiono matacze!??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Jan :

  Nie wierze w wypadek ani w blad zalogi-co sie stalo z osobami widocznymi na filmie-ktore zdolaly przezyc? Gdzie prawda? Dosyc klamstw-to nasz Prezydent, nasi obywatele,mamy prawo wiedziec!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Jan :

  Chcemy wiedziec , co rzeczywiscie sie stalo z Naszym Prezydentem, Nasza Pierwsza Dama, Naszym Prezesem IPN i Innymi Naszymi Obywatelami-jezeli rzad nie wie albo udaje ,ze nie wie -niech sie natychmiast poda do dymisji bo Polacy nie maja do niego zaufania!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters