Prokuratura ujawniła cztery badane wersje katastrofy

Publikacja w serwisie: 29 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Są już cztery ugody ze Skarbem Państwa ws. katastrofy smoleńskiej » W Krakowie staną cztery popiersia ofiar katastrofy? » Cztery miesiące po katastrofie… miejsce katastrofy zaczyna porastać trawą » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Dla MAK generał to trup numer cztery » Oficjalne wersje o katastrofie to bajki? » Sekcja potwierdzi wersję wybuchu? » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej przekazanej przez stronę rosyjską » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Prokuratura zbyt bierna » Prokuratura dopasuje się do wersji MAK? » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » Prokuratura nie wie, co zleciła Rosjanom » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Prokuratura nie sprawdziła, czy doszło do wybuchu? » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Prokuratura: brak dowodów na naciski » Prokuratura wojskowa ukrywa dowody » Prokuratura zajęła się Janickim. Wreszcie! » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prokuratura powoła zespół biegłych » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Prokuratura ustala plan z Kremlem » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rozbieżności w zeznaniach, prokuratura wezwie szefa BOR? » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Brytyjski wywiad bardziej zainteresowany niż prokuratura » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Prokuratura przesłucha pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Prokuratura wojskowa nadal nie ma kompletu materiałów sekcyjno-medycznych » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Cimoszewicz: prokuratura zachowuje się jakby chodziło o włamanie do garażu na Grochowie » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Usterki techniczne samolotu, zachowanie załogi, zła organizacja i zabezpieczenie lotu oraz “zachowania osób trzecich” (np. zamach terrorystyczny, sugestie i oczekiwania od załogi określonego postępowania) – takie wersje przyczyn tragedii pod Smoleńskiem bada prokuratura.

W czwartek Prokuratura Generalna i Naczelna Prokuratura Wojskowa po raz pierwszy oficjalnie podała, jakie wersje katastrofy bada.

I tak wersja pierwsza to: usterki techniczne samolotu, wśród nich: wady konstrukcyjne TU-154M, defekty sprzętu powstałe wskutek złej obsługi przez personel naziemny i defekty urządzeń zaistniałe w czasie lotu.

Wersja druga to zachowanie (działanie lub zaniechanie) załogi, w tym: błąd w technice pilotowania, niezdyscyplinowanie załogi w powietrzu (naruszenie przez załogę regulaminowych zasad lotu), niedoszkolenie załogi.

Wersja trzecia to zła organizacja i zabezpieczenie lotu, w tym: nieprawidłowości polskiego personelu naziemnego i nieprawidłowości rosyjskiego personelu naziemnego.

Wersja czwarta obejmuje “zachowanie osób trzecich (np. zamach terrorystyczny, sugestie i oczekiwania od załogi określonego postępowania).

gazeta.pl

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters