Międzynarodowa pomoc ws. tragedii Tu-154

Publikacja w serwisie: 30 April 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Apel: wzywamy społeczność międzynarodową do dokładnego zbadania okoliczności katastrofy w Smoleńsku » Prosimy o pomoc w tłumaczeniu strony na języki obce » Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Hipoteza, którą może podjąć międzynarodowa komisja śledcza ds. katastrofy (jeżeli powstanie) » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Minął tydzień od tragedii » 8 MIESIĘCY PO TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » Teorie spiskowe wokół tragedii » Zobacz, jak doszło do tragedii Tu-154 [ANIMACJA] » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Przyczyny powołania zespołu ds. Tragedii Smoleńskiej. » Katastrofa samolotu prezydenta. Pierwsze komentarze po tragedii » Tak wyglądały ostatnie minuty lotu Prezydenta – Inscenizacja Tragedii » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Wokół tragedii smoleńskiej [1/8]- Wykład prof. Piotra Jaroszyńskiego » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » “List z Polski” – szokujący dokument holenderskiej telewizji o tragedii smoleńskiej i jej politycznych następstwach » Niechęć polskiego rządu i prezydenta do podjęcia stosownych działań które mogłyby wyjaśnić przyczyny tragedii smoleńskiej.. » MARSZ SOLIDARNOŚCI Z OFIARAMI TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ 10 KWIETNIA 2010 [Ottawa, Kanada, 9 kwietnia 2011] » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
onet.pl
W ciągu kilku dni w skład polskiej komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy 10 kwietnia wejdą międzynarodowi eksperci – ustaliło radio RMF FM.

W środę na czele polskiej komisji, powołanej przez ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, stanął szef MSWiA Jerzy Miller. W jej składzie znalazło się kilkunastu ekspertów, wojskowych i cywilnych. W ciągu następnych kilku dni dołączą do nich specjaliści z innych krajów.

Jednocześnie Rosja prowadzi osobne śledztwo. Wszelkie poczynania strony rosyjskiej monitoruje tzw. polski akredytowany, Edmund Klich, który wcześniej stał na czele polskiej komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy.

Rosyjscy śledczy zebrali już wszystkie dowody i przekazali je międzynarodowej, czyli polsko-rosyjskiej komisji, a nasi śledczy po zebraniu wszelkich materiałów w Polsce, czekają na przekazanie tych zabezpieczonych w Rosji – informuje RMF FM.

Obecnie śledczy opuścili już miejsce katastrofy. Wrak prezydenckiego samolotu ochraniają oddziały OMON z psami.

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • oiram :

    Komisje, komisje, mija prawie miesiac a wynikow jak nie ma tak nie ma… Mam wrazeie ze ich nigdy nie bedzie.

    Moze MY powinnismy powolac KOMISJE, wziac sprawe w swoje rece i ujawnic PRAWDE?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters