Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w USA:

Publikacja w serwisie: 01 May 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2010 roku » Radosław Sikorski – Raport o przyczynach katastrofy musi przekonać opinię publiczną » Informacja o delegacjach zagranicznych » Sikorski złamał konstytucję » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego » Wątek związany z organizacją wizyty » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Sikorski depcze po moim bólu » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Sikorski podważa sens misji Seremeta » Prezentacja przedstawiona podczas wysłuchania w Brukseli 7.12. 2010 » [WRZUTKA] Rosjanin zginął podczas podnoszenia wraku Tu-154 » Sikorski: “Nie znam inicjatywy Macierewicza, która nie skończyłaby się awanturą” » Załoga Jaka-40 mogła popełnić przestępstwo podczas lądowania » Skandal podczas otwarcia wystawy o katastrofie smoleńskiej w Brukseli » Piloci: Minister bredzi » Minister poparł szympansa » Pani Minister Finansów ANS » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Minister Klich traci generałów » Przemówienie Harveya Kushnera podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Minister Kwiatkowski zostanie przesłuchany jeszcze w lutym » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Minister odsłuchał nagrania, bo dostał taką propozycję » Minister sprawiedliwości w TVP Info „W naszym interesie – poczekanie na raport” » Wizualizacja zaprezentowana 25 listopada w Sejmie podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza » Nawet politycy Platformy Obywatelskiej prywatnie przyznają, że Bogdan Klich to nieudolny minister » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

zrodlo: http://www.rp.pl/artykul/469445_Sikorski__po_co_przejmowac_dochodzenie_.html

“Dziwią mnie trochę głosy, że to my powinniśmy przejąć śledztwo. Wtedy mielibyśmy z kolei nasz polski problem w dostępie do miejsca, do dowodów, do świadków, co mogłoby być równie trudne. A przecież w tej chwili mamy polskich członków zarówno tej ekipy, która ustala przyczyny katastrofy, jak i udział (w śledztwie) polskich prokuratorów – powiedział w czwartek minister polskim korespondentom w Waszyngtonie.

- Tak więc ja osobiście nie widzę powodów do niepokoju o losy tego dochodzenia - dodał.

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters