Dlaczego tupolewy spadały?

Publikacja w serwisie: 09 May 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Dezinformacja – Kto i dlaczego?! » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » Dlaczego Tu-154 lądował od wschodu? » Dlaczego pilot Tu-154 lądował » Dlaczego MON nie broni swojego generała? » DLACZEGO ZAMILKŁ KOMPUTER POKŁADOWY » Dlaczego sprawdzamy się w sytuacjach tragicznych ? » Nie wiemy, dlaczego nie zamknięto lotniska » Katastrofa: dlaczego nie zadziałał system ostrzegawczy? » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Dlaczego ścieżka schodzenia nagle się załamała » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Dlaczego w tupolewie zabrakło rosyjskiego nawigatora? » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Musimy poznać prawdę, dlaczego doszło do katastrofy. » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Prezydencki Tupolew Tu – 154 wyposażony był w nowoczesny system ostrzegawczy TAWS – dlaczego nie zadziałał? » “Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS » RZECZNIK RZĄDU: “Dlaczego w zderzeniu z brzozą odpadło skrzydło Tu-154M? – Bo ktoś je nadpiłował.” » Rewelacyjny wywiad z Śp. prof. Pawłem Wieczorkiewiczem – Dlaczego Rzeczpospolita czekała 2 lata z publikacją? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

dziennik.pl

Samolotów tupolew wyprodukowano około tysiąca sztuk. Z tego kilkadziesiąt się rozbiło. Ostatnia maszyna, na pokładzie której było 96 osób, w tym Maria i Lech Kaczyńscy, spadła koło Smoleńska. Przyczyn tej tragedii jeszcze nie znamy, ale dlaczego samoloty rozbijały się wcześniej?

“Nasz Dziennik” przypomina kilka głośnych katastrof tupolewów.

W lipcu ub.r. w katastrofie Tu-154 należącego do linii Caspian Airlines i lecącego z Teheranu do Armenii zginęło 168 osób. Kapitan samolotu przed wypadkiem zgłaszał problemy techniczne.

W podobnych okolicznościach w sierpniu 2004 r. w Rosji rozbiły się Tu-154 i Tu-134. Pierwszy prawdopodobnie wybuchł w powietrzu, drugi roztrzaskał się o ziemię. Zginęło 89 osób. Oficjalnie za przyczynę obu tragedii podano atak terrorystyczny.

W grudniu 1997 r. w czasie podchodzenia do lądowania rozbił się należący do linii lotniczych Tajikistan Airlines. Zginęło 85 osób. Samolot lądował z wykorzystaniem systemu ILS. Za przyczynę tragedii uznano zejście samolotu poniżej wyznaczonego pułapu. Po jego przekroczeniu maszyna wpadła w turbulencję, a pilotom nie udało się jej opanować.

W sierpniu 1996 r. należący do Vnukovo Airlines Tu-154 rozbił się podczas podchodzenia do lądowania w norweskiej miejscowości Longyearbyen. Panowały wtedy złe warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr. Jako przyczynę wypadku podano błąd kontrolera lotu.

PAP

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters