Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów

Publikacja w serwisie: 09 May 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zaskakująco podobne zeznania rosyjskich świadków katastrofy » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Śledczy wciąż intensywnie pracują na miejscu katastrofy » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Chaos w rosyjskich dokumentach z sekcji zwłok ofiar katastrofy 10 kwietnia » Niespotykana prośba rosyjskich śledczych » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Zeznania medialnego pułkownika » Branka smoleńskich rodzin na zeznania » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Pierwszy świadek na miejscu zdarzenia » Na miejscu była potworna cisza… » Bezczelność rosyjskich “śledczych” nie reagujących na polskie wnioski: Przekażcie nam swoje dokumenty procesowe » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Zeznania Sławomira Wiśniewskiego » W jakim stanie i miejscu znajdował się kokpit Tu-154 po katastrofie 10 kwietnia ub.r. na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj? » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » MILCZENIE ROSYJSKICH GENERAŁÓW. » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » 10 KWIETNIA I NADAKTYWNOŚĆ ROSYJSKICH SŁUŻB » Oświadczenie ABW i nowe wątpliwości » Smoleńsk – nowe fakty » Nowe filmy i materiały ws. TU-154 » PSL: Będą nowe krzyże » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Iwan Preobrażenski o liście otwartym rosyjskich dysydentów » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Sprzeczności w rosyjskich protokołach: Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Zastępca szefa sztabu rosyjskich WWS opisał ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154M. » Akcja “Wprost” i rosyjskich portali: szalony generał zniszczył polski samolot rządowy » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Z zeznań rosyjskich milicjantów, którzy przybyli na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku wynika, że słyszeli oni dźwięki przypominające wystrzały. W protokołach z przesłuchań jest mowa o hukach i odgłosach przypominających wystrzały – informuje Radio Zet.

Zeznania milicjantów mogą potwierdzać prawdziwość popularnego filmu z internetu, na którym również słychać dźwięki interpretowane przez niektórych jako strzały.

Polscy prokuratorzy wojskowi mają już kopie 23 protokołów przesłuchań świadków, w tym milicjantów, którzy przybyli na miejsce katastrofy. Nie wszystkie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski. Ale w tych przetłumaczonych pojawia się kwestia dźwięków przypominających strzały.

Według informacji nieoficjalnych prokuratorzy zakładają, że albo eksplodowała płonąca amunicja prezydenckiej ochrony albo chciano przepłoszyć gapiów. Oficjalnie jednak Naczelna Prokuratura Wojskowa nie chce udzielić informacji na temat zeznań milicjantów.

Dotychczasowe analizy ekspertów ABW, którzy badali popularny w internecie film z miejsca katastrofy z nagranymi rzekomymi strzałami nie dały odpowiedzi na pytanie czy padły strzały. Stwierdzono jedynie, że kamera zarejestrowała głosy kobiet i mężczyzn mówiących po rosyjsku i wypowiedzi mężczyzn po polsku. Film jest nadal badany.

Zeznania milicjantów to druga wskazówka, że należy dokładnie wyjaśnić, co działo już po katastrofie tupolewa.

Do katastrofy samolotu Tu -154M doszło 10 kwietnia 2010 prawdopodobnie o godzinie 8:41 czasu polskiego (10:41 czasu lokalnego). W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński z żoną Marią.

Samolot lecący na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się ok. 350–500 metrów od początku pasa startowego lotniska w Smoleńsku.

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 8
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Milicja :

  Milicja słyszała – strzały wieć oni gapiów nie przeganiali bo bylo by w raportach ze uzyli broni , po co pisać bzdury i po drugie kto uzywa broni do straszenia ludzi – tylko w polsce straszy sie strzalami z kul gumowych do kibicuw ,( kibice powini przetsac kupowac bilety i pilkarze i prezesi sami by ich zaprawszali na mecze i jescze jakis gratis dozucili bo kto jest wlascicielem klubu kibice bo to oni placa za tv i bilety)
  zastanawiam sie czy prasa nas karmi ochłapami czy sami nic nei wiedza ich dzienikarskie szpiegi nic nie umieja wyniuchac w tej sprawie lub sie boja nawet filmiku przy takim sprzecie nie potrafia zanalizowac czy nie chca czy sie boja

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • oiram :

  Do cholery… “dźwięki interpretowane przez niektórych jako strzały” – to sa strzaly, kto moze w to watpic???

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • oiram :

  @ ktoś mało ważny

  Bardzo interesujacy material, zwlaszcza wnioski:

  “Wyniki eksperymentów pozwalają sądzić, że metody usuwania szumu i zakłóceń z sygnału za pomocą inteligentnych systemów decyzyjnych z wnioskowaniem rozmytym pozwolą na skuteczniejsze wyizolowanie właściwej informacji z rejestrowanego sygnału. W wyniku tego można otrzymać dokładniejszą i niezniekształconą informację o obserwowanym zjawisku czy procesie.”

  Moze by ktos z AGH by sie pokusil o przeanalizowanie dzwieku filmu Andreia Mendiereja?!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Cyprian :

  Pytanie o co chodzi z tym zeznaniem. Bo nie można sobie wyobrazić by było to wbrew Putinowi (chyba że jakieś walki frakcyjne, ale to wątpliwie). Uwiarygadnia ono “spiskową teorię” więc trudno sądzić by Rosjanie chcieli na siebie ściągać podejrzenia. O co więc chodzi – nie wiem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • człowiek :

  wszyscy mówią że strzały… a co powiecie o tym że na tym filmiku umieszczonym w internecie..słychac strzały ale też i wołanie polaków “nie zabijajcie nas!!” nie łatwo jest to usłyszeć, ale kiedy się wsłuchamy słychać “uspokój się!” a następnie właśnie.. “nie zabijajcie nas!!”

  do kogo mogli to krzyczeć jak sądzą piloci ?! do ruskich !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Rafal :

  Cyprian, czytajac twoje wypowiedzi w kilku miejscach pod reportazami, wydaje mi sie, ze powinienes wybrac inne forum, moze radzieckie?
  Gratuluje wiary w Rosje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters