Co zerwało linię energetyczną na półtorej minuty przed naszym samolotem?

Publikacja w serwisie: 13 May 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Linia energetyczna na wysokości 400 metrów ?! » Minister sprawiedliwości w TVP Info „W naszym interesie – poczekanie na raport” » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Tak wyglądały ostatnie minuty lotu Prezydenta – Inscenizacja Tragedii » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Graś przed komisją etyki » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Jak zabezpieczyć Polskę przed utratą kontroli nad wydobyciem i wykorzystaniem gazu łupkowego? » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Pticy?

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Adam :

  ił nie pticy :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Janusz :

  czarna skrzynka Tu koniec pracy : 08.41.04 , zerwana linia energetyczna : 08.39.54 .
  To NIE MÓGŁ być Tu !

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • lili :

  To zrobił Ił na chwilę przed zamachem na Tu-154 i rażony silą eksplozji próbował lądować na lotnisku,lecz zauważył świadków(dziennikarzy)więc uciekł udając,że o niczym nie wie i nic nie widział.Dalsze efekty tej zbrodni na filmie A.M.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 1

 • mel :

  Mógł być Tu,jaką masz pewność,że godzina ze skrzynki jest prawdziwa?Może o to chodzi żeby nie zgrało się z tym Iłem,bo jeżeli zerwał tą linię o 8:39:54 to katastrofa nastąpiła o 8:40,w tym samym czasie ten Ił próbował lądować.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • karola :

  KURCZE POSLUCHAJCIE< nie slucham tego radia ale to mna szarpnelo..

  Wywiad z Bogdan Święczkowski – były szef ABW (2010-05-08)

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21397

  na temat Smolenska i bezpieczenstwa Polski!!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 1

 • ro :

  Jeśli Ił miał lądować w tym samym czasie, co Tu-154, to ryk silników podrywanego Iła mógł mieć zagłuszyć huk spadającego Tu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • ro :

  @ Janusz
  Różnica wynosi więc 00.01.10 Jeśli wiemy, w jakiej odległości znajduje się zerwana linia energetyczna i z jaka prędkością leciał Tu-154 (a więc jaką drogę mógł w tym czasie przebyć samolot), odpowiedź stanie się jasna.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Polaczek :

  Bo jeśli to nie był Ił to sabotaż zerwania linii zasilania stacji NDB.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Eryk :

  Jeśli przyjmiemy śr prędkość 300 km/h, a linie są ok.5500 m od miejsca katastrofy to wszystko się zgadza to tu-154 uszkodził linie. Ale czy mógł już w takiej odległości od miejsca katastrofy lecieć tak nisko? Być może zaniżyłem albo zawyżyłem śr prędkość?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • Bogdan O :

  Do Janusza
  Gdzie logika w tym wywodzie ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • X_X :

  Czy ktoś może powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ta linia energetyczna? Na kilku zdjęciach Amielina widać w tle jakieś przewody, ale są to chyba linie niskie napięcia, a to zdjęcie przedstawia raczej linię średniego napięcia.
  Tu i ówdzie można przeczytać, że linia znajdowała się kilometr od lotniska, ale na żadnym zdjęciu jej nie widzę.

  Co do czasu jej zerwania… w grę może wchodzić zwykła niedokładność zegarów. Przecież nic nie wiadomo, aby zegary w czarnych skrzynkach i w elektrowni były synchronizowane z zegarem atomowym. Niedokładność rzędu 1-2 minut jest rzeczą normalną.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Polaczek :

  te linie są odległe od wypadku ok 5 sek.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • Eryk :

  Jeżeli linie są odległe od wypadku 5 sek to rzeczywiście dokładnie trzeba ustalić czas wypadku i czas uszkodzenia linii. I czy linie rzeczywiście zostały uszkodzone przez samolot? Szkoda że nie ma nawet dokładnej mapy gdzie znajdują się radiolatarnie, uszkodzone drzewa, linie elektryczne, wieża itd. Przecież taką mapę bez trudu można wykonać.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 • Czesc i chwala PILOTOM! :

  Na forum Smolenska jego mieszkancy zaczynaja pisac o katastrofie Tu o 10.25 (czyli 8.25 naszego czasu). Co wobec tego? Ktory samolot ’spadl’ o 8.25 lub zostal wyprowadzony w las?

  Skoro sa takie zapisy, dziwi mnie powtarzanie, ze godzina katastrofy (druga wersja po 8.56) to 8.39. Co ze smolenskimi swiadkami, ktorzy na swoim forum piszą o tym, ze na Siewiernym katastrofa samolotu, ze ktos z przejezdzajacych samochodem widzial to, widzial bodaj rannych i wzywali karetki pogotowia?

  Thumb up 4 Thumb down 2

 • X_X :

  Wiadomość o rannych pojawiła się tylko raz i od razu została zdementowana. Później rozniosła się ta plotka (albo nie plotka) po internecie. Ciekawe natomiast dlaczego na miejsce katastrofy nie została wezwana żadna karetka. Podobno obecni na miejscu zdarzenia od razu stwierdzili, że nikt nie przeżył. Skąd to niby wiedzieli?

  Kluczowa jest wiedza kontrolerów lotu i pilotów Ił-a, który również miał problemy z lądowaniem (niektóre źródła podają, że schodził w podobny sposób jak nasz Tu-154).
  Dlaczego doświadczony pilot na 2 km przed pasem schodzi na 8 metrów? Odpowiedź powinna być w czarnych skrzynkach, bo jeśli zdecydowali się szukać pasa, to po konsultacji i wspólnej decyzji, a wg przecieków nie ma o tym nawet wzmianki w zapisie. Podchodzili normalnie do lądowania… tyle, że o kilometr za daleko od pasa. Czyżby wątek mobilnych radiolatarni?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 6 Thumb down 0

 • Iwona :

  do Czesc i chwala PILOTOM!
  Już dawno zwróciłam na to uwagę,zresztą nie tylko ja.Tylko nie spotkało się to z odzewem,niestety.Podobno ,mozna ustawić godz. na forum.Ja się nie znam. Ale według mnie taka własnie godzina tam jest:10:25 Pozdrawiam

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • ro :

  @ Iwona
  Tez sie nad tym zastanawialem i jak slusznie ktos zauwazyl, na rosyjskim, wspomnianym forum, czas jest przesuniety jedynie o godzine w stosunku do czasu warszawskiego. Mozna to latwo sprawdzic w kazdej chwili, porownujac nasz czas z zegarem na rosyjskim forum, umieszczonym w dolnej jego czesci. Wyglada to tak, jakby serwer (nie znam sie na tym) ustawiony byl raczej w strefie Kijow-Minsk-Helsinki, a nie moskiewskiej, tozsamej z zachodnia Rosja.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • in :

  http://www.rp.pl/galeria/459542,10,466823.html
  zdjecie dokumentu elektrowni w smolensku

  czas zerwania linii 08.39.35

  czas zatrzymania czarnych skrzynek samolotu: 08.41.06

  roznica czasu: 91 sekund

  ————————————————————-

  odleglosc od miejsca katastrofy: 600-800m

  predkosc samolotu: 75m/s

  czas potrzebny do przebycia tego odcinka: ok.10sekund

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • ro :

  @ in
  Jeśli wszystkie informacje się zgadzają – wniosek jest jeden: to nie Tu-154 ściął linie energetyczna. Była zerwana albo przez Iła lub przez coś (kogoś) innego. Jeśli to był Ił, oznacza to, że leciał około 80 sek przed Tu-154. Wystarczająco?
  Tylko, czy na pewno zgadzają się godziny, szczególnie godzina wskazywana przez czarne skrzynki?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • in :

  @ro
  Obecnie wiekszosc czasow w samolotach, instytucjach, zakladach ustalana i synchronizowana jest droga radiowa. jest to powszechna praktyka jesli chodzi o dzialanie urzadzen.

  mozesz kupic zegar na sciane ktory bedzie synchronizowany droga radiowa wiec nie musisz sie martwic ze bedzie sie spoznial, zawsze bedzie chodzil dobrze.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • net :

  Do In,odległość od lini energetycznej do miejsca katastrofy wynosi ok 350 metrów. http://www.rp.pl/galeria/459542,12,466823.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • in :

  Podalem szacunkowa odleglosc. podobno byly uszkodzone dwie linie energetyczne. Dokladne odleglosci wymagaja zbadania. ale w tym przypadku 200-300m to 4-5 s lotu mniej lub wiecej. wiec kwestia czy roznica wynosi 86s czy 91 sekund.

  szczatki byly rozrzucone na obszarze 300-400m.

  Druga sprawa wciaz nie jasna jest dokladna godzina zatrzymania czarnej skrzynki. w tej chwili funkcjonuja 3 czasy (informacje z ostatnich 3 dni):
  08.41.02
  08.39.04
  08.39.06
  moze sie to wiazac ze czarne skrzynki byly umieszczone w roznych czesciach samolotu (na ogonie i w rejonie kokpitu pilotow) co moglo spowodowac rozny czas ich wylaczenia.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • in :

  przpepraszam napisalem zle czasy skrzynek:

  08.41.02
  08.41.04
  08.41.06

  (informacje z 3 ostatnich dni)

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • net :

  Masz racje.Nie wziąłem pod uwagę rozrzutu szczątków.Zakładając,że godzina 8:41 jest rzeczywistą godziną katastrofy to chyba można wykluczyć,że TU-154 zerwał tą linię.Zastanawia mnie jeszcze to nagłe przerwanie rozmowy przeprowadzonej przez telefon satelitarny o godz 8:19,jednak to chyba nie w tym wątku…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • EUSTACHY_DZIAMDZIAK :

  DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY ROZTRZĄSAJĄ KWESTIĘ CZASU !!!

  W Rosji obowiązuje tzw. czas moskiewski. Ale ten czas jest przesunięty o godzinę w stosunku do strefy czasowej, w której leży Moskwa. Taki rosyjki zwyczaj maksymalnego maskowania.

  Pozdrowienia dla badaczy czasu,
  EUSTACHY DZIAMDZIAK

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • in :

  @net
  co do przerwanej rozmowy tez na poczatku pomyslalem ze cos jest nie tak ale potem przypomnialem sobie info o rozmowie prezydenta z bratem o godz. 08.20 wiec by sie zgadzalo.

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-prezydent-kaczynski-zadzwonil-do-brata-tuz-przed,nId,271961

  jezeli czas rozmowy prezydenta jest prawidlowy to by sie zgadzalo, choc mowiac szczeze dziwi mnie przerwanie rozmowy bez slowa do usluszenia.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • romek :

  Albo tu 154 osiadł ok 8′20, linię o 8;39 zerwało coś, co pacyfikowało tutka, a o 8;41 został unicestwiony, i wtedy urządzenia przestały pracować.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • iryss :

  Kto wam powiedział, że o 8:41? Ruscy? Nie myślicie chyba, ze wykonując zaplanowaną akcję jedno zrobili a drugiego nie? Nie domyślacie się czasami, że wszystko co do nas dociera, ale to absolutnie wszystko jest elementem z góry zaplanowanego działania? Trzeba szukać miejsc w którym powinęła im się noga, miejsc w których czegoś nie dopracowali, lub zaniedbali, ewentualnie gdy ktoś wszedł im w drogę, np. Wiśniewski czy Miendriej- o ile to rzeczywiście takie zbiegi (okoliczności) o jakich tu czasami mówimy. Macie jeszcze nadzieję na czarne skrzynki? O słodka naiwności! Przyjmijmy naszą wersję o zamachu za pewnik i… czyńmy Naszą powinność

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • anh :

  to by wytlumaczylo dlaczego ktos nie chce oddac nam telefonu z ktorego Kaczynski dzwonil… jest wiele tropow ale widac ze ktos skutecznie je maskuje… i sieje dezinformacje…
  napewno ten telefon wiele by wyjasnil ale pewnie nigdy sie nie odnajdzie…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Eryk :

  Czy linię nie mógł uszkodzić impuls elektromagnetyczny? Czy w momencie uszkodzenia linii nie nastąpiły kłopoty z prowadzeniem samolotu?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Analiza słpa energ., brakuje drugiej Fotki, proszę o nią? :

  Potrzebuje fotkę z drugiej strony, ten drugi słup i od ktorej strony to jest zdjecie, czy nadlatywał od lewej czy prawej to jest wazne, jesli bede mial drugie zdjecie bedzie analiza, jak trzeba.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Eryk :

  Dzięki Tom.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters