Gdzie zdrowy rozsądek?!

Publikacja w serwisie: 15 May 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Przyznam, że nie chce mi się już otwierać większości kanałów telewizora, ani przeglądać większości internetowych serwisów informacyjnych.

Jest, bowiem taki nawał zdarzeń urągający zdrowemu rozsądkowi i poczuciu przyzwoitości, że przestaję rozumieć media oraz rodaków, przyjmujących je za dobrą monetę.

Sytuacja dzisiejsza wydaje się w pewnych aspektach wyjątkowo klarowna:

-        10 kwietnia 2010 runął pod Smoleńskiem samolot, w wyniku czego zginął Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński wraz z Małżonką, kilkunastu parlamentarzystów, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, wielu wysokich urzędników państwowych (w tym szefowie organów konstytucyjnych), utytułowani działacze pozarządowi i wybitni patrioci, a także wielu znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach będący na służbie.

-        Wśród zabitych parlamentarzystów i wysokich urzędników większość była z Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości lub nie kryła sympatii z PiS. Wielu z nich, wraz z Prezydentem Kaczyńskim, było uznawane przez Władze Rosji za osoby wrogie Rosji a ich wizyta ledwo tolerowana.

-        Katastrofa wydarzyła się na rosyjskiej ziemi, w rosyjskim samolocie remontowanym wcześniej w rosyjskich zakładach, przy rosyjskiej obsłudze lotniska odpowiedzialnej za bezpieczne sprowadzenie samolotu na ziemię. Należy też dodać, że zorganizowanie przez Rosję wcześniejszych uroczystości w Smoleńsku (7 kwietnia) i przyjęcie zaproszenia przez prorosyjskiego Premiera Tuska, miało niesłychany wpływ na skład delegacji z rozbitego samolotu.

-        Usłyszawszy w mediach o śmierci 93 osób i 3 osobach rannych Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, będący kontrkandydatem Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, uznaje arbitralnie, bez żadnego potwierdzenia urzędowego i identyfikacji zwłok, że Prezydent nie żyje i już 1,5 godziny po katastrofie wstępuje w obowiązki prezydenta i przejmuje kontrolę nad Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i Kancelarią Prezydenta.

-        Natychmiast po katastrofie Rosjanie podają nieprawdziwe informacje odnośnie: czasu katastrofy, okoliczności katastrofy (4 podejścia do lądowania, brak doświadczenia i znajomości języka przez polskich pilotów), ilości zabitych.

-        Śledztwo, z powodu pominięcia umów bilateralnych i braku sprzeciwu Rządu RP (reprezentowanego przez Premiera Donalda Tuska z Platformy Obywatelskiej) przejmuje Rosja. I tak: teren zabezpieczają rosyjskie służby, wszystkie dowody w śledztwie oraz urządzenia rejestrujące (czarne skrzynki) dostają się do rąk rosyjskich, zwłoki odnajdują Rosjanie i dokonują ich sekcji w Moskwie, Rosjanie przesłuchują rosyjskich świadków, Rosjanie tworzą dokumenty, Rosjanie uzyskują dostęp do tajnych polskich urządzeń telekomunikacyjnych i ich zawartości. Rosjanie to…, Rosjanie tamto…

-        Prokuratura Polska uczestniczy w czynnościach służb rosyjskich, jednak nie wiadomo, w jakim charakterze, nie ma wpływu na tworzenie dokumentacji śledztwa, nie ma śladu prokuratury polskiej przy sekcji zwłok, ani jej uczestnictwa przy analizie i tworzenie stenogramów z „czarnych skrzynek”. Ze strony polskiej niezależnie rzecz bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

-        Marszałek Sejmu po Prezydenta RP ogłasza 8-dniową żałobę narodową.

-        Polacy przez okres 8 dni żywiołowo składają hołd Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i innym ofiarom katastrofy.

-        Media krajowe oraz międzynarodowe pierwszy raz prezentują Lecha Kaczyńskiego w serdecznym świetle i nazywają go Mężem Stanu.

-        Kilka do kilkunastu dni po katastrofie odbywają się uroczystości pogrzebowe ofiar katastrofy. Prezydent, przy niewielkich protestach czytelników Gazety Wyborczej zostaje pochowany na Wawelu. W uroczystości biorą udział m.in. skonfliktowani ze sobą Prezydent Rosji i Prezydent Gruzji.

-        Bronisław Komorowski ogłasza termin przyśpieszonych wyborów prezydenckich na 20 czerwca br.

-        Jako jeden z kandydatów w wyborach na Prezydenta RP zgłasza się Jarosław Kaczyński, człowiek, który stracił brata bliźniaka i kochaną szwagierkę, oraz kilkunastu bliskich przyjaciół.

-        Przez miesiąc rosyjskiego śledztwa: nie wyjaśniona została godzina katastrofy (wiemy tylko, że była ona kilkanaście minut wcześniej niż podawali Rosjanie), Polska nie otrzymała czarnych skrzynek ani protokołów z ich odczytania, nie oddane zostały żadne dokumenty i należące do wysokich polskich urzędników (oraz funkcjonariuszy) tajne urządzenia telekomunikacyjne, nie ujawnione zostały opinii publicznej prawdziwe warunki działania lotniska oraz okoliczności znalezienia się potężnego samolotu 2,5 metra nad ziemią, opinia publiczna dowiedziała się o braku zabezpieczenia terenu katastrofy i rabunkach mienia oraz części ciała ofiar przez szabrowników, nie wyjaśnione zostały okoliczności powstania filmu internetowego nakręconego parę minut po katastrofie i kwestia zarejestrowanych w nim strzałów oraz słów w języku polskim. Pojawia się za to i znika problem piątej osoby w kabinie.

-        Prawie miesiąc po katastrofie, polski obserwator w Rosji Edmund Klich (zdymisjonowany z przewodniczenia Komisji Wypadkowej) mówi na Komisji Sejmowej, że wie, jakie są przyczyny katastrofy, ale nie powie, bo Rosjanie już wiedzą, ale mu zabronili ujawniać w Polsce do odwołania – przez miesiące, albo i lata.

-        Przez ponad miesiąc od katastrofy Premier Rzeczpospolitej Polskiej Donald Tusk nie widzi żadnych uchybień w prowadzeniu śledztwa, bezgranicznie ufa Rosjanom i nie przyjmuje do wiadomości najmniejszej sugestii, iż winę za Katastrofę mogą ponosić Rosjanie. Jego zaufanie jest tak wielkie, że nie widzi potrzeby wnioskowania do Rosjan o przejęcie, choć części śledztwa przez Polaków w sprawie śmierci Polskiego Prezydenta, a już absolutnie odrzuca myśl o powołaniu Międzynarodowej Komisji.

Gdy na te wszystkie okoliczności nałożyć zarzucanie bratu zabitego Lecha Kaczyńskiego, że w kampanii wyborczej spowodowanej właśnie śmiercią Prezydenta, pamięta o tej śmierci, a jego środowisko ma czelność opłakiwać przyjaciół a nawet chodzić w czerni – to nóż się w kieszeni otwiera.

Gdy patrzy się na wysokie słupki poparcia dla Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu i kandydata na Prezydenta, który zaczął wypełniać obowiązki po zabitym Lechu Kaczyńskim od złamania Konstytucji RP – to gały się wielkie robią ze zdziwienia.

Gdy się słyszy jak Premier Donald Tusk, który bał się w interesie Polski nawet zwrócić z wnioskiem do Rosjan o przejecie części śledztwa (a powinien odpowiadać przed Trybunałem Stanu za złamanie zapisu obowiązującej umowy międzynarodowej z 1993 r.) straszy Polaków Jarosławem Kaczyńskim – to pojawia się niesmak i uczucie obrzydzenia.

Gdy po takiej tragedii znów pojawia się opluwanie opozycji przez partię rządzącą, obrażanie osób będących w głębokiej żałobie, elementarny brak zainteresowania mediów wszelkimi możliwymi przyczynami katastrofy i nagłej śmierci Prezydenta Polski wraz z 95 osobami. Gdy nikt nie rozlicza Rządu za elementarną dbałość o wyjaśnienie sprawy i nie pyta, na jakiej podstawie takim zaufaniem obdarzył Rosję posiadającą udokumentowane doświadczenie w zabójstwach politycznych – to płakać mi się chce z poczucia bezradności i wstydu za celebrytów.

Gdy słyszę jak Bronisław Komorowski, kandydat na Prezydenta RP mówi wyborcom, że nie ma czasu na kampanię i przedstawianie programu – to pytam: jak śmiesz i co sobie wyobrażasz? Jak śmiesz w takim razie kandydować? Jak nie masz czasu dla wyborców to siedź w bamboszach! Wyobrażasz sobie, że Polacy zagłosują na Ciebie tylko za ładne wąsy, pamiętne chamskie określenia nieżyjącego Prezydenta i poparcie Moniki Olejnik?

Gdy jednak obserwuję, jak takie rzeczy łykają z zadowoleniem, wydawałoby się inteligentni, kulturalni, wykształceni i często nieźle oczytani ludzie, to staję się po woli jakimś dziwnym zgorzkniałym frustratem, który biega w około i woła:

Gdzie zdrowy rozsądek?!

Gdzie się podział zdrowy rozsądek?!

Gdzie wasz zdrowy rozsądek do cholery?!

http://antydziad.salon24.pl/180630,gdzie-zdrowy-rozsadek

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Alicja :

  JA MAM TO SAMO,DZISIAJ ROZMAWIAŁAM DOBRYMI ZNAJOMYMI, ZDAWAŁOBY SIĘ INTELIGENTNYMI LUDŹMI, NIE WIDZĄ PROBLEMU, NIE WIEDZĄ O CO MI CHODZI, MAM WRAŻENIE ŻE PO POWROCIE DO DOMU ZADAWALI SOBIE PYTANIA, O STAN MOJEGO UMYSŁU, PONIEWAŻ USIŁOWAŁAM IM WYTŁUMACZYĆ CO WOKÓŁ NICH TAK NA PRAWDĘ SIĘ DZIEJE. WG NICH WINIEN KATASTROFY JEST LECH KACZYŃSKI I PIS, A JEDYNYM MOŻLIWYM KANDYDATEM NA PREZYDENTA JEST KOMOROWSKI.JEŻELI CHODZI O PRZEBIEG PROWADZENIA ŚLEDZTWA I ŻE TAK POWIEM CAŁĄ RESZTĘ TO WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU, NIE WIDZĄ PROBLEMU, ALE W OGÓLE O CO CHODZI , JAKIŚ ZAMACH?. ZASTANAWIAM SIĘ ILE TAKICH OSÓB JEST WOKÓŁ NAS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Krzychu :

  Ja może nie jestem fanem PiSu, ale zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego ze względu na ta katastrofę, bo nie mogę zrozumieć jak rząd demokratycznego Państwa może tak obojętnie podchodzić do wyjaśnienia przyczyn śmierci Prezydenta naszego Kraju i tylu innych Polaków. Niestety w moim otoczeniu też jest sporo tzw. “inteligentów” którzy w pełni się zgadzają i przyklaskują temu co wyczyniają ci na górze. Mi też się nóż w kieszeni otwiera jak na moje argumenty poparte konkretnymi dowodami reagują głupim śmiechem i stukaniem sie w czoło. W jakim Państwie żyjemy, gdzie największym poparciem cieszą się reprezentanci prorosyjskich władz ;(

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Bogdan O :

  Pod tekstem “Gdzie zdrowy rozsądek ?” mogę się podpisać obydwiema rękami. Jesteśmy Krajem, w którym rządzą ludzie nieodpowiedzialni przed nikim i mający na uwadze jedynie swoje własne, często brudne, prywatne interesy. I jak na razie nie widać, aby coś mogło się zmienić na lepsze. Nawet po wyborach. Żałosne jest bowiem to, że do najwyższego stanowiska przymierzają się (ele)męty, że ich po nazwisku nie wymienię. Może jestem pesymistą, ale uważam, że Polska stoi nad krawędzią przepaści i potrzeba już niewiele, aby nastąpiła katastrofa. Nie ma w tym Kraju dziedziny, w której działoby się dobrze. Wszędzie panoszy się niechciejstwo, bałagan, prywata, bezduszność, brak poszanowania podstawowych praw. I jak może się coś zmienić na lepsze, kiedy rządzący nie mają poczucia elementarnej przyzwoitości. Najlepiej stan naszego Państwa obrazują działania (a raczej ich brak) naszych władz w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy. To jest nachalne “wciskanie kitu” wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Władze czują się tak bezkarne, że nie czują nawet potrzeby zachowania, czy pozorowania, tej elementarnej przyzwoitości. Kto mógłby przywrócić ład w tym Kraju ? Oczywiście parlament, uchwalając odpowiednie ustawy i rząd, który chciałby je przestrzegać. Wiadomo jednak jaki mamy i rząd i parlament. Ale najgorsze jest to, że ludzie zasiadający w parlamencie zostali wybrani przez Naród. Czy więc niema już w Polsce ludzi godnych zaufania, których można by do tego parlamentu wybrać ? Czy to my wybieramy ludzi niewłaściwych, czy też oni wszyscy, po zajęciu parlamentarnych stołków, zmieniają się nie do poznania, na pazernych egoistów starających się obłowić zanim kadencja się skończy ? Wszystko to jest bardzo smutne i niczego nie zmienią takie rozważania. Ale warto chociaż czasem próbować sobie uzmysłowić gdzie tkwi błąd. I chociaż pomarzyć, że przecież mogłoby być inaczej.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Nie głosuje :

  Kiedyś chciałem znać prawde dlaczego i jak zgineli w tej katastrofie ludzie , teraz już znam prawde i nie ważne co napiszą gazety TV i internet , skoro się z ust Prokuratora wybranego przez PiS słyszy wiem ale nie powiem, to dlamnie koniec , jestem biedakiem i mi sie nic nie nalezy,

  jedyna walka z TYM jest nie glosowac wcale , nie glosujesz nikt ci nic nie zazuci

  czas na zmiany niech glosuja ci ktuzy co wybory maja nadzieje na lepsze zło , ba ja już nie mam ide szukać kasy bo nie ma co jeść

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • bąk :

  Czy to my wybieramy ludzi niewłaściwych

  a moze istnienie panstwa polskiego jest niewłaściwe!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Obywatel AB :

  Nie matrwcie się, ja też od 10 kwietnia nie moge dojść do siebie. Zaniedbuję się w pracy, spaniu i obowiązkach domowych. Trudno normalnie żyć wiedząc co się stało i jak depczą prawdę. W piatek zagadałem do znajomego, to jakby mu ktoś knebel w usta włozył. Co się dzieje z normalnymi na pozór ludźmi? Ale w necie myślących jak ja sporo. Nawet jeśli biorą nas za oszołomów, rozmawiajmy ze znajomymi i pokazujmy prawdę. Warto, chociażby dla własnego sumienia. Pozdrawiam “nierozsądnych”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Marcin W-wa :

  Też popierałem i popieram PIS. Ludzi myślących podobnie jest dużo. Warto rozmawiać.
  Problemem są wybory! Pamiętajcie i myślcie. Byłem w PISie w Warszawie i pytałem czy będą potrzebowali pomocy. Mówili że nie, obstawią swoimi ludźmi wszystkie komisje. Czy wokół Was też tak bedzie? Zadbajmy o to.! Ja jestem gotów podjechać nawet gdzieś w Polskę do komisji, czy jako obserwator, byle te wybory nie zostały sfałszowane.
  A wiecie jak się fałszuje? Po prostu wzrasta liczba głosów nieważnych, a pomaga w tym podawanie wszystkich informacji na koniec głosowania.
  Czy nie zauważyli państwo że w Polsce zawsze głosy są liczone przez co najmniej kilka dni? Czy my jesteśmy w Afryce? Czas sprzyja machlojom.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • factiosus :

  widzę to samo, niestety dużo ludzi jest ślepych…przykre

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Bronisław Komorowski musi przegrać wybory za wszelką cenę... :

  Po co czytac Komorowskiemu prawdę o Polsce, należy do Rosji i myśli że długo?

  Bronisław Komorowski musi przegrać wybory za wszelką cenę, za wszelką cenę.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • gerard :

  Witam.Ludzie dookoła nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć,znać prawdy.Motłoch sterowany radiem zet,tvnem(trwam i radia maryja nie cierpię) i pogonia za pieniędzmi jest otumaniony.Siła propagandy i dezinformacji jest masakryczna.Ja też spotykam ludzi ,którzy na 1 rzut oka i w rozmowie wydają się w miarę kumaci i co z tego.
  Nie przejmujcie się tym takie czasy jesteśmy bezsilni wobec aparatu,który trzyma media w garści.Możemy sobie popisać na forum i oddać głos na Jarka-tyle naszego.Nie ma to jednak dużego znaczenia przyszłość polski jest już przewidziana,wynika to głównie z interesów ruskich,niemców a nawet szerszych globalnych.Jeden kaczor i pis zostaną prędzej czy póżniej zgnieceni przez czołg w którym Tusk i po nie siedzą oni są śrubkami przy gąsienicy tego czołgu.
  Przykre jest tylko patrzeć jak ten wielki naród(bo ludzie gupi)idzie na rzeż jak stado baranów bee bee bee.
  Polska po tych 20 latach niepodległości powinna być 2xbogatszym krajem,jednak przy okrągłym stole zabetonowano nomenklaturę.ZSSR się rozpadał i nie mieli czasu na NAS.Ale ruscy nie są głupi,stara nomenklatura oczywiście ściśle powiązana z ZSSR oraz agencji GRU pracujący w WSI pozostali.
  Czasy się zmieniły nikt do nas nie wiedzie czołgami(mam nadzieję bo do gruzji wjechali chociaż to inna sytuacja)teraz wojny toczy się mediami,ekonomicznie i siatką szpiegowską.
  Skoro amerykanie w imię walki z teroryzmem wysadzili sobie WTC w powietrze i świat to kupił to myślicie ,że katastrofa polskiego samolotu z prezydentem nie przejdzie jako błąd pilota?
  Spijcie spokojnie wielki brat czuwa.:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • luca :

  media robią nam pranie mózgu i mają nas za debili.w dniach po tzw. katastrofie pełno w nich było sprzecznych wypowiedzi dotyczacych tego co zaszło, ale najgorzej zbulwersowała mnie wypowiedź ambasadora Polski w Rosji pana Bahra.w godzinę po katastrofie na pytanie co zrobił jak się dowiedział, że samolot spadł{a ambasador czekał na delegacje na lotnisku w Smoleńsku) powiedział, że zadzwonił do ministra spraw zagran., i że Sikorski mu nie dowierzał, tydzień póżniej w tvn24 zapytany jak się dowiedział o katastrofie odparł,że zanim ruszył z płyty lotniska na miejsce katastrofy(a nie miał daleko) otrzymał telef. z Rządowego Centrum Bezpieczeństw z infor. , że prezydent nie żyje.ludzie przecież to wszystko jest na taśmach, sa dowody że oni kłamią.szczena mi opadła jak usłyszałam to co on bredził,samolot rozbił sie bezmała pod jego nosem, a jemu z Polski dzwonią o tym powiedzieć , a skąd oni to niby wiedzieli wcześniej skoro to pan Bahr był naocznym świadkiem zdarzenia

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Piwczyk :

  Polaczku – tutaj włącza się logiczne myślenie, nic więcej. Nie ma niewiadomo jakich teorii spiskowych. Nie ma wymyślonych faktów i bajek rodem z Andersena.
  Jesli ulozysz FAKTY obok siebie, myslac analitycznie… sam dojdziesz do wniosku, ze cos tu smierdzi. Nawet Tusk powiedzial na konferencji prasowej, ze takie katastrofy sie nie zdarzaja. I rzeczywiscie. Sie nie zdarzaja.

  Tez nie jestem fanem PiSu. W poprzednich wyborach do parlamentu glosowalem na PO. Ale – jako NIEZALEZNY, logicznie myslacy czlowiek musze dzisiaj stwierdzic, ze to byl blad. Bo wlasnie w sytuacjach kryzysowych najlepiej widac, jak rzadzacy sobie radza.
  A nasz rzad nie broni suwerennosci naszego kraju. Nasz rzad nas wydaje sąsiadom. Na ich warunkach.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Bogdan O :

  “Gdzie zdrowy rozsądek ?” – to jest dobre pytanie. Czy człowiek mający (chyba ?) zdrowy rozsądek może zrozumieć dlaczego w Polsce wszystko idzie tak źle ? Przecież członków naszego parlamentu wybiera Naród. Więc co, wybieramy niewłaściwych ludzi ? Jeżeli tak, to sami jesteśmy sobie winni i mówi się trudno: “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Ale chyba jednak przecież, mimo wszystko, wybieramy tych, których uważamy za godnych, aby oddać na nich nasz głos. Więc co się z nimi dzieje ? Parlament odrzuca wniosek o powołanie komisji międzynarodowej do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Więc co się stało z tymi, w których ręce oddaliśmy swój narodowy los ? Czy dywersja ideologiczna (patrz strona)

  http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk

  zatoczyła już tak szeroki krąg ? Kto w naszym parlamencie głosował
  przeciwko temu wnioskowi ? Komu z parlamentarzystów zależy na tym, aby
  tajemnica nie ujrzała światła dziennego ? Że rząd może nie chcieć
  ujawnienia tej tajemnicy, to rozumiem – to troska o własne stołki, ale parlament ? Czy to jest nasz parlament, którego skład powinien zależeć od nas ? Jeżeli konstytucyjni reprezentanci naszego Narodu
  popierają sabotaż i zdradę stanu, to co czeka ten Naród ? Spróbujcie sobie na to odpowiedzieć !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • PO samo sie rujnuje na oczach nie tylko Polski :

  Tragedia smoleńska ujawniła prawdziwe oblicze tysięcy ludzi. Miliony Polaków dostrzegły także, że Polacy byli okłamywani przez lata, manipulowani i pogardzani nic o tym nie wiedząc. Mnóstwo ludzi zaczęło myśleć, a sytuacja stala się, zacytuje, “papierkiem lakmusowym” nie tylko dla politykow i dziennikarzy.

  Rzekome “śledztwo”, będące pogardliwym szyderstwem z Polaków, wieńczone profanacją szczątków i dowodów na miejscu katastrofy, nadgorliwość Komorowa pędzącego do Rosji z odznaczeniami dla kremlowskich “śledczych” w towarzystwie Jaruzelskiego, a wczoraj komitet poparcia dla kandydata PO, który miał być “honorowy”… a okazał się plugawy – to równia pochyla dla tej partii.

  Dzięki chamskim, chorobliwie zapluwającym się dziadygom (to ma być “elyta”, i to kulturalna Polski!) i niezawodnym gafom Bronka na oczach całego kraju kandydat-marszałek ostatecznie go pogrążył. Wpadli w panikę – po prostu strach im rozum odbiera. A sam Komorowski znow wyskoczył, jak nie z krotką mową, za to długą kiełbasą, to ze szczodrością Tuska, co daje mu… szalik. “Widać, że nie jesteś z Poznania, ani z Krakowa, ani ze Szkocji” … wow! Mieszkańcy Poznania i Krakowa z pewnością osłupieli. Po prostu, jak to już ktoś ujął – totalna katastrofa.

  Polecam Wam wszystkim przyjrzenie się niezależnym sondażom – Bronek nie ma już więcej, jak 12-14% poparcia. Najwięcej ma JK (36-51%, a tuz za nim Korwin-Mikke. Nie są to sondaże GWniane. I najwyraźniej prawdziwe, skoro taki jest popłoch w Partii Oszustów, i jak widać … Oszołomów.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • goj :

  NIE LEKAJCIE SIE SZABLE W DLON !! BIEZCIE PRZYKLAD Z POWSTANCOW WARSZAWSKICH!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • goj :

  NIE LEKAJCIE SIE SZABLE W DLON !! BIEZCIE PRZYKLAD Z POWSTANCOW WARSZAWSKICH!!!!ZWALCZYC ZLO KTORE OPANOWALO NASZ KRAJ!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • goj :

  WYRZUCMCM TELEWIZORY NA SMIETNIK ZANIM MY TAM WYLADUJEMY!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • gerard :

  “Gdzie zdrowy rozsądek ?” – to jest dobre pytanie. Czy człowiek mający (chyba ?) zdrowy rozsądek może zrozumieć dlaczego w Polsce wszystko idzie tak źle ? Przecież członków naszego parlamentu wybiera Naród. Więc co, wybieramy niewłaściwych ludzi ? Jeżeli tak, to sami jesteśmy sobie winni i mówi się trudno: “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”
  Dziwne nie?
  A teraz głęboki wdech i pytanie czy to my ich wybieramy czy myślimy ,że ich wybieramy.Czemu widzisz wpis głosowałem na PO ale to błąd…a dlaczego głosował?
  66% Polaków było za wejściem do UE ale w Polsce nigdy traktat z Mastricht nie ukazał się w całości jako autoryzowany przez rząd dokument a ilu Polaków zna choć ogólnikowo zapisy tego traktatu 2%,3%??????????
  HE HE HE kumacie?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew :

  “Gdzie zdrowy rozsądek ?”-Dobry temat.
  Kilka dni temu spotkałem się na urodzinach z większością mojej rodziny. W końcu padł temat “Smoleńsk”. Boże, myślałem że rozmawiam z kosmitami. 90% uczestników rozmowy powiedziało, ze to błąd pilota a Komorowski jest o.k. Gdy zacząłem zgłębiać temat katastrofy oraz “determinację w badaniu przyczyn” Polskiego Rządu, jedna z osób przyznała ” wiesz, chyba masz rację, to kpina i kompromitacja Rządu, a cała ta katastrofa bardzo mi śmierdzi”. Moi bracia i siostry to raczej młode i studiujące osoby. Tym bardziej dziwię się, ze w ogóle nie interesują się sprawami Polski. Gdy zapytałem, czy znają historię Polski, powiedzieli, że tyle o ile. Szkoda, ze młodzież w ogóle nie interesuje się bieżącymi sprawami, że o historii nie wspomnę. Dla nich ważne, żeby polityk był miły i uśmiechnięty i by Polskę chwalono na arenie międzynarodowej ( czyt.być frajerem i łykać wszystko co nam zaproponują)
  Gdy zapytałem, czy wiedzą o ingerencjach obcych wywiadów w rządy naszego kraju ( FSB), pomyślałem, ze mówię w innym języku. Patrzyli na mnie jak na idiotę. Kurde!!! gdzie my żyjemy!!! Dlaczego ludzie, w szczególności młodzież Polska kompletnie się nie orientuje co sie dzieje na świecie i dlaczego uważają, że Rosja jest o.k.?
  Zapytałem, dlaczego ich zdaniem Polska strona tak bezgranicznie ufa Rosji w badaniu katastrofy? Od kiedy Rosja to nasz sojusznik i przyjaciel..? Odpowiedzieli, ze przecież z Rosją jesteśmy w dobrych stosunkach, bo nie ma wojny… W tym momencie uciąłem temat, bo nie wiedziałem, że polskie społeczeństwo jest tak durne i nieuświadomione.
  Zrobiło mi się smutno, nie wiedziałem czy śmiać sie, czy płakać.
  Niestety, takich ludzi jest mnóstwo i chyba właśnie na takich wyborców liczy śmieszny Komorowski.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Adam :

  andrew

  to ludzie wychowani przez MTV i TVN więc czego się spodziewasz ? Niestety mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty i jest mi równie przykro, z drugiej strony właśnie takimi niezorientowanymi najłatwiej się steruje :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Cyprian :

  Alicjo!

  Jest dość dużo , niestety, ale nie na tyle by Kaczyński nie wygrał wyborów i do do tego w pierwszej turze. Ilu ich jest okaże się po wyborach. Ja sądzę że około 30, 30 parę procent. Oni zagłosują na Komorowskiego, Pawlaka, Napieralskiego. Pozostałych kilka procent dostana ludzie którzy wprawdzie tak nie myślą, ale zagłosują na Jurka, Mikke, Leppera. Morawieckiego

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • hela :

  to racja, ludzie naprawde sa oglupiali, Po-owcy zrobili z Polski boisko sportowe, zachowuja sie jak kibice, jak ich druzyna przegra
  to zwyciezcom nalezy dobic a moze jeszcze chodzi o to zeby doprowadzic do wybrykow huliganskich jak to bylo w Angli, rozszaleli sie na dobre, brak rzetelnej prawdy dzieli narod,zawsze zdrada pachnie zaprzedaniem
  ojczyzny, Tak to prawda ze ten oglupialny narod /czesc / wierzy we wszystko co w TVN TV24 itp, czlowiek odporny na argumenty jest
  jak pasozyt ot co

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Bogdan O :

  Witaj andrew:
  Dobrze, że są jeszcze w tym Kraju ludzie myślący tak jak Ty. Ale statystyczny Polak niestety myśli tylko o własnej kieszeni i jest mu całkiem obojętne kto nim rządzi byle tylko jemu było dobrze. A już głębsze myślenie o tym do czego są zdolni nasi kochani sąsiedzi, (ci z lewa i ci z prawa – na mapie), to już jest za trudne. A myśleć o tym trzeba. Polecam stronę

  http://smolensk-2010.pl/2010-05-09-jak-napasc-na-panstwo-jurij-bezmienow.html

  która daje wiele do myślenia i chyba wiele wyjaśnia. I dlatego, że to wydaje się nieprawdopodobne, aż trudno w to uwierzyć. A jednak to może wiele tłumaczyć.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters