CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim

Publikacja w serwisie: 01 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » TAWS w prezydenckim Tu-154 M był sprawny » Tablica w Pałacu Prezydenckim odsłonięta » Tablica zawisła na Pałacu Prezydenckim – „to przykład arogancji władzy” » „Krzyż pod Pałacem powinna zastąpić tablica” » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Graś przed komisją etyki » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Co zerwało linię energetyczną na półtorej minuty przed naszym samolotem? » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Jak zabezpieczyć Polskę przed utratą kontroli nad wydobyciem i wykorzystaniem gazu łupkowego? » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Trwa cicha akcja Tuska i Komorowskiego, którzy ustawili przed pałacem prezydenckim policję oraz zaangażowali BOR i żołnierzy.

Policjanci oraz BOR-owcy a także żołnierze, USUWAJĄ I NISZCZĄ WSZYSTKO, co ludzie tam kładą: wiersze, kwiaty, znicze są NATYCHMIAST USUWANE i NISZCZONE!

Ci, którzy kładą pod pałacem swoje wiersze, kwiaty itd są upominani, zastraszani, nawet legitymowani. Do mnie samej kilka razy podchodzili panowie z “generalicji” wojskowo-policyjnej, tych, co niby stoją na warcie przed pałacem, z cynicznymi uwagami typu “choinkę tu robisz?”, “nudzi ci się” – gdy układałam przyniesione przez ludzi kwiaty pod pałac…

I KTO TU JEST AGRESYWNY???!!!!

Ludzie, to DYKTATURA KOMUNISTYCZNA, CENZURA I TERROR!

PS. W załączniku podaję wiersz, który bez przerwy jest zabierany sprzed pałacu. Ktokolwiek go tam wiesza, natychmiast znika, więc go publikuję tutaj.

http://niepoprawni.pl/blog/1505/czystka-przed-palacem-prezydenckim

MIEJSCIE NADZIEJĘ

Adam Asnyk

Miejcie nadzieję!… Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem,
która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża.

Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystało w milczeniu się zbroić…

Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość

Miejcie nadzieję!… Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 14
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • zosia :

  Boże, co im wiersze i kwiaty przeszkadzają???!!!! To trzeba nagrać telefonem i wrzucić w internet bo my na prowincji o takich sprawach pojęcia nie mamy…a większość na nich chce głosować!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Gość :

  Zosiu, nie martw się, jest nas wielu. Ja – przyznam szczerze – głosowałem za PO i dziś wstydzę się tego. Obudziłem się. Mam nadzieję, że wielu się budzi. Wiem też, że w PO jest wielu wspaniałych i mądrych ale zaślepionych. Mam tylko nadzieję, że też się obudzą. Wiele moich komentarzy na forum onet-u nigdy nie przeszły, że tak powiem, przez “cenzurę” i nie zostały opublikowane. Dlaczego ? Ja znam odpowiedź

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • czesio :

  Po prostu “KOMUNA 2 I x2″ cofamy się w rozwoju i wracamy do dawnych czasów niedługo wrócą łapanki i godzina PO-licyjna . Masz Zosiu racje chcą głosować bo myślenie boli . Niech głosują “Coś im gdzieś” żeby nie przeklinać :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Ann :

  Ktos powinien to zarejestrowac kamera i ujawnic te sprawe. Trzeba pokazac wszystkim, w jakim kraju zyjemy i jak wyglada stosunek do PRAW OBYWATELSKICH. Apelujemy do dziennikarzy z powolania, aby sie tym zajeli!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Robert :

  smutne jest to, że po 21 latach znów mamy podział na my i oni

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Majka :

  Oj szkoda że nie mieszkam w Warszawie:(((( co dziennie bym chodziła aby im na złość robić;) a gdyby wydrukować na dużym formacie -ten wiersz niech kilka osób wiesza a kilka kręci to może by im miny zrzedły!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Wujek z ameryki :

  Nie tacy w naszej historii kozaczyli. Ludzie nie są głupi, zrozumieją, że POpierdułki są chuha warte. Takich sprzedawczyków jak PO to dawno powinniśmy z torbami puścić. Mam nadzieję ,ze zrobimy to niebawem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Rozalia :

  Nagrajcie ,zróbcie zdjęcia ,pokazujcie,głośno mówcie wszędzie ,piszcie wszędzie bo zmanipulowane,otępiałe mózgi,jak nie zobaczą to nie uwierzą. !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Polaczek :

  Oni stoją tam gdzie dawniej stało ZOMO.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andy68 :

  Nie wiedzą platfusy, że w końcu to może się obrócić przeciwko nim.
  Niech sobie przypomną wydarzenia z Rumunii. Oby nie musieli tak samo skończyć!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • zosia :

  Ale chociaż młodzi w Londynie fajne przywitanie Bronkowi zgotowali. A tak bardzo PO liczyło na ich głosy. Oczywiście dziennikarka zaznaczyła,ze jest to elektorat PIS-u. ja nie jestem niczyj elektorat i Ci chłopcy pewnie tez nie ale to nie znaczy, ze nie mamy rozumku i ze nie potrafimy krytycznie myŚleć i działć jeśli tego wymaga dobro Polski i PRAWDA…nie ma wtedy kompromisów.
  WOLĘ ABY NAZWALI MNIE PATRIOTĄ IDIOTĄ NIŻ KOSMOPOLITA NAJMITĄ!!!
  Pozdrawiam Was wszystkich i ciesze się, ze jesteście…nie czuje sie taka osamotniona w swym myśleniu, dajecie mi otuchę i nadzieje, ze nie jest tak źle z tym narodem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • marek :

  NIE MA WĄTPLIWOŚCI, TO TRZEBA NAGŁOŚNIĆ. ROZSYŁAJCIE TE WIADOMOŚCI I POINFORMUJCIE SĄSIADÓW.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • renegat :

  Wiecie czemu tak pada.
  To Bóg chce zmyc te gó.no z ziemi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • orzech :

  to nagrajcie, zrobcie zdjecia i nagloscie, bo jak narazie to tylko nic nie warty wpis, tez moge napisac ze zostalem pobity pod palacem prezydenckim choc to ch.. prawda i co ?
  ps. nie jestem za PO

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • jacek :

  I bardzo dobrze że usuwają. Od palenie zniczy są cmentarze. Był czas żałoby teraz trzeba wrócić do normalnego życia a nie dalej bawić się w rozpamiętywanie jaki to nasz naród biedny i nieszczęśliwy. Pałac prezydencki to miejsce reprezentacyjne a nie grobowiec ze zniczami i wieńcami.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • zosia :

  tak, tak, reprezentacyjne….a co tu reprezentować , kogo…wasali Rosji?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Samiec :

  Witam Polakow , natrafilem na pewna wypowiedz potomka szlachcicow polskich , wypowiedz ta jest z innej zaprzyjaznionej strony www takze o jej wiarygodnosc pisanego slowa mozemy byc pewni , cytat ” pochodzę z linii przodków dawnych Polaków o których dzisiaj historia w szkołach uczy!!!. Tak jak oni, tak i ja należę do grupy osób walczących o Polskę wolną, suwerenna, sprawiedliwą, równą dla wszystkich bez wyjątków.Co za rządy-że Polak głodem przymiera-to mamy znosić-wiec skoro ma być solidarność!?Skoro Pan Jarosław Kaczyński nawołuje do solidarności-gdzie ona jest?Czy tylko w obliczu klęski żywiołowej,której i tak nie ogłoszono ze względu dla dobra egoistycznych celów dążenia do władzy by hmm,oszczędzę już słów,bo wszyscy wiemy o jednym i tym samym,że Polska jako Państwo,jest tylko jawną kwestią czasu-niedługo może się zmieni forma wyrażenia słowa-Państwo Polskie-Land Polen.Ja osobiście nie wierze w dobra politykę bo i tak już nie ma o co się oprzeć-wszystko sprzedane!A naród-biali niewolnicy-jako siła usług napędowych w centrum Europy za marne grosze!
  Boleję nad przyszłym losem rodaków – Polaków!”

  Zamiast “bolec” wez za szable szlachcisu…

  Cytat “pochodzę z linii przodków dawnych Polaków o których dzisiaj historia w szkołach uczy” , Pytanie do szlachcica a czego historia dzisiaj uczy w polskich szkolach? Reprezentuje pokolenie ktore wychowalo sie na “Rudym 102″ , w miedzyczasie ocenami w szkole zalecono mi by jezyk rosyjski przyswoil szybciej od samego Brezniewa . Na moim podworku ktore sasiadowalo z podworkiem Walesy zamiast z jego synami i adoptowanymi dziecmi grac w palanta czy pilke nozna , biegalismy miedzy czolgami i topazami a jak przywiezli towar do naszego osiedlowego sklepu spozywczego to stawalismy w kilkudniowych kolejkach by dostac dla naszych rodzin solone maslo , kawalek kielbasy na kartki lub papierosy z metra ciete , pamietam to , stalem z kumplami z mojej ulicy , stali walesow synowie , byl miedzy naszymi ulicami rozejm , czemu rozejm ? bo mysmy byli z ulicy startowej a walesowie i reszta komuchow byli z ulicy pilotow , nasz sklep stal centralnie posrodku ulicy pilotow i startowej , po dostawie jak kazdy sie oblowil , rozejm zrywalismy i znow wszystko bylo normalnie , fruwaly kamienie , startowa napadala na pilotow i odwrotnie , czasem kogos jednak karetka zabrac musiala , w srodkach do celu nikt nie przebieral , najwazniejszy byl nasz osiedlowy sklep , kto pierwszy ten lepszy no i co najwaziejsze kto w silniejszej grupie go spacyfikowal przy dostawie towaru . Bywalo roznie przez te pare lat , w miedzyczasie czlowiek nosil “oporniki w klapach morowskich mundurow” , za co ZOMO lalo do sinej “dupy” , represje w szkolach , naganne oceny za zachowanie , i tak dalej .

  A Pan mi piszesz ze : “pochodzę z linii przodków dawnych Polaków o których dzisiaj historia w szkołach uczy” , reasumujac Pana i Panskich pobratyncow Szlachcicow a raczej Waszych dziadkow i babcie , ktore zamiast sie wziac za nasz kraj woleli przymierzac rajstopy , peruki i zlotymi mloteczkami wybijac w nich gnierzdzace sie wszy . Panscy przodkowie przepili i przechulali nasz kraj pareset lat temu , to co ma miejsce jest wynikowa podejmowanych decyzji Pana dziadow , reasumujac , nie bardzo wiem z czego byc tu dumnym . To Panscy Dziadowie rozpirzyli nasz kraj , nie my , My mamy dopiero po kilkadziesiat lat a pokutujemy za frazesy decydujacych z przed kilkuset lat . Taka jest prawda a nasladowcow Waszej “szlachty” dzis nie brakuje i robia dokladnie to samo co Panscy dziadowie… Sprzedaja nas , siebie , Polske , przyszlosc , liza tylki komu sie da , w srodkach nie przebieraja by osiagnac cel , Nas juz prawie nie ma… Chyba ze sie OBUDZIMY .

  Wiec szlachcicu NOS W SOS !

  Pozdrawiam , Samiec z Zaspy w Gdansku.

  Samiec

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • baśka :

  Gość który przywitał Bronka różowa maskotką, w 2007 r. organizował kampanię wyborczą PO .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • gerda203 :

  Dużo osób zmieniło swoje zdanie, nawet mój zaciemniały mąż, który chciał zagłosować na Bronka ale nie będzie głosował na niego tylko na tego z SLD. Z dwojga złego lepiej na niego bo i tak nie wygra a Bronek ma głos stracony ewentualnie w drugiej turze zabiorę mu dowód :D ja oczywiście wierna od lat Pis jestem. I wcale nie mam 70 lat i moherkowego bereciku jak większość uważa ! Prawda musi wygrać ten któ zagłosuje na Bronka to jest dupa nie Polak !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters