Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać.

Publikacja w serwisie: 02 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Stenogram konferencji prasowej MAK z 19.05.2010 » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Provoc: Stenogram zawiera błąd matematyczny » Obliczenia specjalistów dyskredytują stenogram i teorie MAK » Kto to jest oszołom? » Jeszcze nie jest za późno » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Oficerowie monitorujący lot Tu-154: „Witebsk jest na Białorusi?” » Deklaracja Miedwiediewa w świetle prawa międzynarodowego jest wiążąca » Kolejna farsa – po kilku miesiącach generał jest już trzeźwy i jako jedyny prawidłowo odczytuje wysokość » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Zdjęcie kadłuba w k2k news – czy to zdjęcie jest autentyczne? » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Odgłos zderzenia z drzewami » Co było a nie jest… » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Kim jest Generał Cieniuch ? » Czy Putin jest idiotą? » Tu jest kokpit, a tu salonka » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Gdzie jest broń BOR-owców? » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » Co znaczy zaprzaństwo i czy jest karalne? » Gdzie jest Wiktor Bater » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » “TEREN JEST NIEZABEZPIECZONY I OGÓLNIE DOSTĘPNY” » Czy bycie dzieckiem komunistów jest winą? » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Ekspertyza jest, choć badań brak » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Konfliktowanie ludzi jest komuś na rękę » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » Jest postępowanie dyscyplinarne ws. załogi Jaka-40 » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » “Raport MAK-u nie jest dla nas wiążący, nie musimy się od niego odwoływać” » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Ponieważ mainstream nazywa odczytanie stenogramów z Katastrofy pod Smoleńskiem odsłuchaniem, pokusiłem się o krótki artykuł. Chciałbym, żebyście mieli jasność, że żadnych nagrań nikt nie będzie odsłuchiwał. Do nagrań z czarnych skrzynek żaden śmiertelnik nie ma dostępu – nie ma dostępu do niego nawet Rada Bezpieczeństwa Narodowego!

Ponieważ Jerzy Miller w imieniu polskiego rządu podpisał memorandum do Konwencji Chicagowskiej, wszystkie nagrania będą dostępne tylko osobom posiadającym specjalne certyfikaty tajności i na dodatek delegowanym do śledztwa smoleńskiego. W praktyce robi się to tak, że wydawany jest przez ABW lub BBN specjalny certyfikat. Natomiast delegacja do czynności śledczych danej sprawy następuje na wniosek lub za zgodą określonego urzędnika. Nie czarujmy się – osób dopuszczonych do nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego Tupolewa jest bardzo niewiele.

Radzie Bezpieczeństwa Narodowego dostępny jest tylko stenogram. Dokument ten może być przeczytany przez każdego z członków rady osobiście, bądź czytać go może lektor. Popularnie stenogramem nazywamy “zapis papierowy” rozmowy. Profesjonalny stenogram, to zapis rozmowy dokonany pismem stenograficznym.

Stenografia pisanie skrótowe (za pomocą uproszczonych liter i symboli reprezentujących słowa i wyrażenia), umożliwiające dosłowne zapisywanie przemówień, wykładów, poleceń, treści korespondencji itp.” (Źródło: słownik-online )

Taki właśnie materiał został przekazany stronie polskiej.

tu154.eu

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 10
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Memed :

  Wy Polacy dajecie sie oszukiwac wasz rzad bez kregosłupa moralnego boja się Matki Rosji. Jestescie dobrymi ludzmi ale Nigdy nie poznacie prawdy.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • mańka :

  bardzo trafnie podsumował ktoś na Frondzie- kundle ujadały, więc rzucili im ochłap, niech się o niego użerają i nie myślą o niczym innym. A trzeba widzieć wszystkie konteksty, nie pozwólmy zapomnieć i nie odpuszczajmy!!!!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • GDZIE ZAPISY z TRZECIEJ SKRZYNKI?! :

  Skutki ujawnienia stenogramów. W tygodniu po tragedii pod Smoleńskiem w mediach przemknęła informacja, że ABW ma nagranie “live” z całego lotu z kabiny pilotów, znane są również zapisy z trzeciej czarnej skrzynki, którą wpakował tam nasz wywiad (rejestrator parametrów). To ja się pytam, gdzie jest to nagranie i gdzie jest ta trzecia czarna skrzynka? Dopóki nie uzyskam odpowiedzi na te podstawowe pytania, to odmawiam przyjęcia do wiadomości jakiejkolwiek innej wersji niż taka, że dokonano zamachu przy współudziale WSI.

  Opinia blogera – Skutki ujawnienia stenogramów
  http://www.niepoprawni.pl/blog/64/skutki-ujawnienia-stenogramow

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • iwona3316 :

  Ale z tych stenogramów i tak wynika,że piloci byli przekonani,że są znacznie wyżej. Zauważcie,że rzucają nam jakąś “sensację” zawsze wtedy,gdy internauci dopatrują się czegoś ciekawego dotyczącego tej zbrodni. Chcą odwrócić naszą uwagę od czegoś istotnego.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Eryk :

  zgadzam się z Iwoną, zdecydowanie chcą odwrócić uwagę od czegoś bardzo istotnego! Dlatego podają te zapisy! One nic nie wyjaśniają, co najwyżej sami możemy się przekonać że są w nim błędy (czyżby celowo umieszczone? chcą zyskać na czasie?)

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • maryla :

  Wlosy mi sie na glowie jeza! Stanely juz calkiem deba po calodniowym sluchaniu stenogramu i komentarzy w tvp.
  Boze, widzisz, slyszysz i nie grzmisz!
  Mydlenie oczu przechodzi moje oczekiwania, czy rzeczywiscie biora nas za debili?

  Jak tak sobie wedruje po roznych kontra-rzadowych stronach, to mam wrazenie, ze Polacy nie tacy glupi i nabrac sie nie dadza, ale jak rozmawiam z moimi rodakami w Polsce przez telefon i slucham relacji mojej rodziny, to widze, ze wielka czesc Polakow nas uwaza za durniow i to jest przerazajace. Jak to jest mozliwe, zeby po naszych doswiadczeniach historycznych jeszcze wierzono Rosji i rusofilom?
  Bronmy prawdy i prawa do szukania prawdy!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • iwona3316 :

  Jeszcze raz czytałam te stenogramy i moim zdaniem potwierdza się,że: piloci mieli kontakt radiowy do wysokości 100m,pózniej coś przestało działać;jasno również wynika,że samolot był niesterowny,spadał a piloci nie mieli już żadnego wpływu na urządzenia!!!!Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy,że pilotom nie chciało się już rozmawiać,i….. postanowili z taką prędkością runąć na ziemię. Ponadto oni NIE LĄDOWALI!!!!-robili podejście do lądowania. Może teraz ta cała śmieszna MAK nam odpowie na 2 pytania.1-czemu na wys.100m piloci stracili kontakt radiowy?!!!!!!!!! 2-co spowodowało,że samolot był niesterowny od tej wysokości?!!!!!!!!!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Samiec :

  CHCA USUNAC STREFY CZASOWE

  Putin wraz z Miedwiediewem chca usunac strefy czasowe na swiecie.Powod?Putin 9.04.2010r. dzwonil do Chinskiego rzadu by ktoremus z oficjeli zlozyc urodzinowe zyczenia,w sluchawce telefonu uslyszal od solenizanta “dziekuje Towarzyszu Putin za spozniona pamiec,urodziny mialem wczoraj” , Putin wykonuje drugi telefon do Towarzysza Tuska by jemu skolei zlozyc kondolencje i wyrazy glebokiego wspolczucia spowodu tragedii na lotnisku w Smolensku.Towarzysz Tusk lekko zdezorientowany telefonem od Putina odpowiada “Towarzyszu Putin,ta katastrofa bedzie dopiero jutro”

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Asadow :

  Jestem z siebie dumny :-)
  Zostałem “wymoderowany” z Wybiórczej. Chciałem skomentowac artykuł:
  Teorie spisku w korkociągu śmierci – http://wyborcza.pl/1,75968,7965387,Teorie_spisku_w_korkociagu_smierci.html

  Napisałem:
  >>>
  Paranoją trąci przesądzanie o przyczynach wypadku bez posiadania danych.

  “Wariant pierwszy jest desperacki i trąci paranoją: Rosjanie manipulowali
  zapisami.”
  Nie zakładam złej woli, ale widzę, co najmniej rażący brak profesjonalizmu
  MAK. Jeśli ktoś zada sobie trud uważnego przeczytania “stenogramu” to zauważy,
  że nawigator lub mechanik (Szturman – w oryginale transkrypcji) wypowiadał
  następne słowo jeszcze w trakcie poprzedniego. Czy jest to nieudolność w
  manipulacji czy w odczytywaniu – nie wiem, ale brak profesjonalizmu w jednym
  lub drugim jest ewidentny .
  <<<

  Po dwóch minutach już nie było mojego komentarza :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Asadow :

  … jednak nie są tacy źli… po kolejnych kilku minutach przywrócili mój wpis…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Reid :

  To co wynika ze stenogramów z czarnych skrzynek, ktore moim zdaniem nie zostały sfałszowane może świadczyć o tym, że nie wszystko na pokładzie samolotu prezydenckiego podczas lotu do Smoleńska działo się zgodnie z obowiązującymi procedurami, jak to wynika z powiedzenia “Przepisy są po to aby je omijać”. Ale czy doprowadziło to do katastrofy. Raczej nie!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Dali nam ochlapy, zeby bylo o czym mowic (tzw. “SENSACJA!”). Dlaczego nikt z tych wszystkich “ekspertow” nie ustosunkowal sie do filmu, na ktorym widac zolte liny, ludzi i slychac strzaly???
  Ludzie, biora nasz wszystkich za idiotow! Nawet, jesli wyraznie widac, ze to sie wszystko calosci nie trzyma, to i tak to ci, ktorzy w to nie wierza, beda uchodzic za wariatow… Klamia w zywe oczy!
  Szkoda mi tylko tych chlopakow, ktorzy zgineli na sluzbie i sa tak bezpodstawnie oczerniani przez rzad ich wlasnego panstwa i posadzani bezprawnie – w imie czego?! Przyjazni z sowietami!
  Dopoki rzadzi “nocna zmiana”, to tak jakby rzadzil obcy. Teraz widac wyraznie, na tym praktycznym przykladzie, ze nie ma u wladzy ludzi, ktorzy broniliby interesow Polski.
  Wyciagnijmy w nioski w zblizajacych sie wyborach!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Radek :

  Dlaczego Polacy oszukują Polaków?? dlaczego panstwo z TVN zaprzedaje swoją godność jak Judasz od Tuska za garść monet, układaja papkę w którą ciemnogród wierzy!
  Bracia rodacy Pospolite Ruszenie czas zwołać!!!
  Muszą rządzacy wiedziec ze to oni powinni bać się narodu a nie naród ich!!!
  Wywiezmy Tuska i tego niedojde Pawlaka który siedzi i doi z publicznych pieniędzy niech wypierd…ją!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Aga :

  POLACY KOCHANI!!!!!!!! Weźmy się w garśc! Czas na nas, ruszmy z naszych domów!Żaden putinowiec nie będzie nas niszczył.Nie na darmo krew naszych przodków płynęła cierpieniem najblizszych! POLSKA!!!!!!!!!Niech żyje nasza wspaniała POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • admin :

  do: Samiec

  1 – co “wiarygodny sondaż” ma wspólnego z wpisem: “Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać.”?

  2 – dodajesz ten sam komentarz w kilku miejscach jednocześnie i jest to traktowane jako spamowanie.

  Zaznaczam, że jest to pierwsze i ostatnie upomnienie dla Ciebie.

 • Samiec :

  Do “Radek : Dlaczego Polacy oszukują Polaków?? dlaczego panstwo z TVN zaprzedaje swoją godność jak Judasz od Tuska za garść monet, układaja papkę w którą ciemnogród wierzy!Bracia rodacy Pospolite Ruszenie czas zwołać!!!Muszą rządzacy wiedziec ze to oni powinni bać się narodu a nie naród ich!!!Wywiezmy Tuska i tego niedojde Pawlaka który siedzi i doi z publicznych pieniędzy niech wypierd…ją!!”

  Dobry pomysl , sugerowalem juz bysmy wspolnie zaprzestali placic podatki , zrodelko wyschnie i sobie pojda od nas , poco nasza krew przelewac i tracic cennych patriotow , wystarczy bysmy przestali placic podatki . Oni bez naszych pieniedzy beda nikim , zerem . To my mamy pieniadze ! Jak komunisci pojda od nas to wspolnie zbudujemy sobie nasz kraj dla nas , tak jak chcemy , bez nich . Wystarczy bysmy podatki przestali placic .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Samiec :

  Do “admin (autor) : do: Samiec
  1 – co “wiarygodny sondaż” ma wspólnego z wpisem: “Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać.”?
  2 – dodajesz ten sam komentarz w kilku miejscach jednocześnie i jest to traktowane jako spamowanie.
  Zaznaczam, że jest to pierwsze i ostatnie upomnienie dla Ciebie.”

  OK , przepraszam , nie wiedzialem ze to “spamowanie” , chcialem najnormalniej w swiecie bysmy wszyscy poznali sondaz z rownoleglego wiarygodnego zrodla , notabene zrodla ktore Was reklamuje na lamach swojej strony www , raz jeszcze przepraszam za swoja “nadgorliwosc” . OK?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • admin :

  do: Samiec

  Jeśli natomiast zaproponujesz komentarz “Co to jest sondaż? Nie daj się oszukać” to też masz duże szanse na usunięcie ;) i opublikowanie Swojego zdania jako artykuł w serwisie.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Samiec :

  Do “admin (autor) : do: Samiec
  Jeśli natomiast zaproponujesz komentarz “Co to jest sondaż? Nie daj się oszukać” to też masz duże szanse na usunięcie i opublikowanie Swojego zdania jako artykuł w serwisie.
  Pozdrawiam serdecznie”

  A wiecie ze maja Panstwo dobry pomysl , mogliby Panstwo zrobic sondaz przedwyborczy ze zrodel peowskich i z innych zrodel , pewno sondaze ze zrodel peowskich sa calkowicie odmiene jak sondaze np. z wolnapolska.pl

  Pozdrawiam

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Samiec :

  Do “admin (autor) : do: Samiec
  Jeśli natomiast zaproponujesz komentarz “Co to jest sondaż? Nie daj się oszukać” to też masz duże szanse na usunięcie i opublikowanie Swojego zdania jako artykuł w serwisie.
  Pozdrawiam serdecznie”

  A wiecie ze maja Panstwo dobry pomysl , mogliby Panstwo zrobic sondaz przedwyborczy ze zrodel peowskich i z innych zrodel , pewno sondaze ze zrodel peowskich sa calkowicie odmiene jak sondaze np. z wolnapolska.pl i zeby bylo jasne dodam ze jak wiekszosc bywalcow Waszej strony nie chce by PO wygralo .

  Pozdrawiam

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Pilot :

  1. kto podał parametry do wprowadzenia do transpordera dokladnie zeby samolot wyladował na progu pasa startowego
  2. kto wprowadził parametry do urzadzenia
  3.samolot był na dobrym kursie i wszysko bylo ok tylko kto mu podał prug pasa tak szybko i sie zniżył za szybko
  4.dlaczego auto pilot obniżył lodowanie tak wcześnie czy miał dobre dane wprowadzone podanen przez fachowców
  5 dlamnie sa nie wyjasnione 2 rzeczy dlaczego auto pilot nie trafił w prug pasa lodowego to nie mozliwe musial byc wprowadzony w błąd lub uszkodzony wszysko bylo by ok jak by samolot rozbił sie na progu ale nie przed ile metruw?

  proste wystarczy zobaczyc szklana pułapka czesc 2
  tam jest pokazane jak idze oszukac urzadzenie przy ladowaniu

  nie znam sie za bardzo ale jezeli podaje sie pomiary 012345
  to samolot wpisuje je i tam leci i dlaczego nie doleciał do progu proszę o odpowiedz

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • patriot :

  Zapisy czarnej skrzynki to rejestracja wszystkich parametrów pomiarowych stojących do dyspozycji pilota. Sam zapis dźwiękowy, to tylko niewielka cześć danych z rejestratora nie mająca większego znaczenia przy ocenie przyczyn wypadków. Dopiero całość tych informacji pozwolić możne ocenić, gdzie mogą byc przyczyny rozbicia samolotu. Niemieckie źródła nazwały tę akcję “Putin przesyła paczkę fałszywek” (“Putin schickt ein Mogelpack” – http://www.polskaweb.eu). Ciekawe tez są tam opisane związki miedzy tajemniczym zaginięciem szyfranta Zielonki i rozbitym samolotem w Smoleńsku.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Joanna :

  Czytam też codziennie polskaweb.eu super info,szkoda tylko,że w języku niemiekim.Nie wierzcie już w żadne skrzynki już dawno są zmanipulowane i z nich prawdy się już nie dowiemy.Tak samo jak komentarz koleżanki i ja mam problemy w swym otoczeniu.Przeraża mnie fakt,że ludzie jeszcze wierzą w wypadek i dają sobie wcisnąć ten kit z telewizji i nie potrafią przejżeć na oczy,że to manipulacja.Ciągle się kłócę z rodziną.Nie potrafię zrozumieć jak po tym wszystkim jeszcze ktokolwiek mógłby głosować na komora.Ci ludzie którzy zginęli w katastrofie chcieli rozpracować i doprowadzić do procesu paru ale nie zdążyli.Boję się,że nikt już w rządzie nie będzie miał odwagi rozpracowywać korupcji.Boję się także o to,że wybory mogą być zmanipulowane.Ludzie musimy powstać i być aktywni,nie możemy milczeć i godzić się z tym jak łatwo tłumaczy się smierć 100 wybitnych ludzi,którzy mieli odwagę dążyć do prawdy.Jesteśmy im to winni,nie możemy być pasywni musimy powstać i szukać prawdy.Jeśli komor dojdzie do władzy prawdy się nie dowiemy

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Dokladnie… Juz mamy do czynienia z “sedziowaniem we wlasnej sprawie”,co wyklucza jakakolwiek obiektywnosc i chec dotarcia do prawdy. Jesli rzad, a przede wszystkim premier – bo tu glownie o te marionetke nimiecko/sowiecka chodzi – nie bedzie mial przeciwwagi i patrzenia na rece ze strony niezaleznego i nieskorumpowanego Prezydenta, to to bedzie MAFIA, a skutki takiego stanu moga byc tragiczne dla Polski, co juz, niestety, widac po tym, jakie decyzje podjal P.O. prezydenta…
  Wyrazna absencja panstwa to jest pierwszy znak na to, ze zrobilismy krok w nicosc… Gdyby Panstwa nie zabraklo, takie strony, jak ta nie mialyby miejsca bytu!
  Ale nie ma co panikowac… Nie moga wmowic tysiacom osob choroby umyslowej, zlego sluchu i omamien wzrokowych. Jesli glosy takie, jak nasze nie beda pojedynczymi glosami, lecz wypowiedziami ludzi powaznych, ktore swoje tezy popieraja faktami i nie unosza sie w mistycyzm, to predzej czy pozniej dotrzemy do prawdy, ale najpierw dajmy o sobie znac poprzez to, do czego mamy konstytucyjne prawo – wypowiedzmy sie w wyborach.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Gersteker :

  Moim zdaniem podczas lądowania piloci zachowują zawsze szczególną ostrożność. A w wypadku katastrofy samolotu prezydenckiego musieli zachowywać szczególną ostrożność, gdyż jak się powszechnie mówi byli wielokrotnie uprzedzani co do panujących na lotnisku w Smoleńsku warunków atmosferycznych. A tu przedstawiają ich jako ludzi, którzy lecieli na”łeb na szyję”. A to jest raczej w tym wypadku wogóle niemożliwe!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Alicja :

  Czy ktoś może przetłumaczyć z niemieckiej strony podanej przez PATRIOT związek ZIELONKI Z katastrofą pod Smoleńskiem. Od początku te sprawy wydały mi się zbieżne.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • maryla :

  Alicja, podaj link, mozna przetlumaczyc google’m.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • maryla :

  z niemieckiego na francuski i potem na polski, groso modo to jest tak:

  “GDANSK – Nikt nie wie ilu niemieckich cywilow isnieje nie odnalezionych we wspolnych grobach w Polsce, Czechoslowacji, na Wegrzech, w Jugoslawi i gdzie indwiej od czasow II-giej wojny swiatowej. Cetki, tysiece, moze miliony
  wzietych w dwa ognie, albo ofiary pragnacych krwawej zemsty i wscieklych kryminalistow? Setki tych niegodnych grobow zostaly juz odnalezione podczas ostatnich 20 lat, tysiace osob, glownie kobiety i dzieci, po czesci uznane za niegodne i pochowane gdzies, albo pochowane w ukryciu.
  W Malborku 2000 osob pochpwanych jako “ofiary wojny” baz zadnych okreslen historycznych …….”

  to juz jest skrot tekstu:

  “Warszawa – W jakiej mierze system polskiej dezinformacji opiera sie na modelu rosyjskim.
  Dwa tygodnie temu powiedziano, ze czlowiek wyciagniety z Wisly to nie Stefan Zielonka. Teraz sie mowi, ze to Stefan Zielonka………..itd.”
  To tlumaczenie jest – przyznaje – bardzo byle jakie!
  A ja….
  Niemcy probuja zwalic cala wine za wojne na Polske i to nie jest zadna nowina. Tyle, ze ich zarzuty + ich dazenia polityczne i te same rosyjskie + chec ukarania nas za nasz wymyslony przez swiat antysemityzm beda wspanialym uzasadnieniem nastepnego rozbioru Polski.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Tak, strefy wplywow naszych sasiadow niebezpiecznie sie poszerzaja – Niemcy gospodarczo uzalezniaja poludnie Europy (patrz: Grecja, itp),bez niemieckiej zgody zadna decyzja w Unii nie zapadnie, a FR zaczyna panoszyc sie na Ukrainie (patrz: dostep do Morza Czarnego).
  I teraz znow idzie o Polske – pewnie teraz decyduja o udzialach, czy 50/50, czy moze beda lekkie wahania…
  Tutaj chodzi tylko i wylacznie o strefy wplywow, pieniadze,gaz, Wielka Rosje i Wielkie Niemcy. I decyduja wciaz ci sami “koledzy”.

  …A Kaczynski przeszkadzal -

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Ano :

  Oto fragment z blogu Ziemkiewicza na rp.pl – o stenogramach – POLECAM CALOSC.

  “W festiwalu ekspertów i pseudoekspertów komentujących stenogramy umykają uwadze rosyjskie pomruki, że polski rząd „złamał prawo międzynarodowe” i ustalenia, że rosyjska komisja nie gwarantuje za zgodność ujawnionego materiału z faktami (czyli wszystkie stemple na stenogramach są ważne tylko w wersji tajnej) i że ten krok może „popsuć” współpracę. Na razie to tylko sygnały: „wcale nie musimy ci pozwalać na takie zachowanie”. Decyzja o dalszym postępowaniu z premierem Polski na razie nie została jeszcze najwyraźniej podjęta”

  Lepiej nie wiedzieć nic

  Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • szymonek :

  Szymonek powiedział/a

  07/06/2010 @ 12:20 am 20Rate This
  Przez długi weekend czytałem Pole Laske i w najbliższych dniach przedstawię Wam moje wnioski. W związku z opublikowaniem zapisu z czarnych skrzynek i nałożenia ich na parametry lotu i związanymi z tym nieścisłościami nasunęły mi się takie przemyślenia.
  Po pierwsze Zajrzyjcie do Poli na stronę 265 (notabene odejmujac jeden od każdej z tych cyfr – a jedność dość często pojawia się w tej książce- otrzymujemy numer 154 sic!)

  “Aeroakustyk na ziemi namierza współrzędne aerokara. Aerobus się zbliża do aerodromu. Nie może lądować. Nie chcą mu tam pomóc.” – tu moim zdaniem wszystko jest jasne nie trzeba niczego tłumaczyć!!!!

  i dalej

  “W Aeroklubie sprawdzają aerocasco. Szukają informacji o aeronaucie. Dają współrzędne lotu aeronawigacją.”

  i dalej

  “Aeroautor niczym Aerator szukając aeroportu zdecydował się na polu miedzy drzewami lądować.”

  ewidentnie widać, ze na ziemi źle go naprowadzają pilot nie może znaleźć lotniska wcześniej jest, ze nie chcą mu tam pomoc – samolot nie może lądować – tzn. ze jest uszkodzony – silnik? ster? aeroautor – to autopilot?

  Dla mnie ewidentnie autopilot i to – to jest uszkodzone i to powoduje katastrofę!!!!!!!!! – ruscy wstawili jakiś czip lub specjalny program podczas remontu samolotu – przejęli remonte controle !!!!!!!

  Zajrzyjcie na stronę 76 – “I by w chlewie tym remont, na czas wprowadzić remote control nad remontem kontrolę.” !!!!!!!!!!

  Z kolei na stronie 83 w samym środku strony jest zdanie “Uwierz mi, łzy! Bo sama już nie wie, na co tyle żre, i po co, i dlaczego.” – zwróćcie uwagę na dwa wyrazy dokładnie w książce w odległości jednej czwartej od jednej i drugiej strony – “sama” “żre” tak w Samarze był serwisowany tu 154!!!!!!

  Tu-154M, 20 marca wrócił z remontu prowadzonego w Moskwie. Po powrocie, w samolocie stwierdzono problemy z nowo zamontowanym systemem łączności satelitarnej, a także nawigacyjnym firmie Awiakor (sic!)!!!!!!!

  Dalej na stronie 241 jest fragment “godzić na to, co sama wyprawiam. Znów jakieś automatyzmy mną kierują” – jak wytłumaczyć słowo automatyzm????????? – moim zdaniem ewidentna wskazówka – ze to wina autopilota!!!!!!

  Może rzeczywiście pilot próbuje lądować awaryjnie?????
  No i kiedy orientuje się, ze nie może przejąć sterow – bo tak jakby cały czas cala operacja jest na autopilocie – bo jak rozumieć autora -pilota????

  Myślę ze chodzi o autopilota ewidentnie- po prostu Alef Stern wskazuje ze ktoś przejął stery samolotu Tu 154 poprzez autopilota!!!!!!!
  - tym samym pilot nie mógł wylądować na lotnisku nikt nie chciał pomóc – świetnie zaplanowana operacja służb!!!!!!!

  “Ziemię zrył. Odbił się. Napowietrzył potem znów pikował.” – i to pikowanie rzeczywiście samolot spada w zastraszającym tempie a przecież takie samoloty podchodzą do lądowania powoli?

  Wszystko to dziwne?
  Jak to teraz pisze to wpadłem na jeszcze jeden pomysł!!!!

  Trzeba przeanalizować numer samolotu – fabryczny numer To numer samolotu 085837 (90A-837) warto wnikliwie sprawdzić strony 08, 58,37 90 i 83 !!!!!

  Odpowiedz

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters