Czy mógłbyś choć podpowiedzieć co to są te …

Publikacja w serwisie: 25 February 2018
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Argumenty w pigułce » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » 68 przypadków smoleńskich » 10 kwietnia: średni stopień zagrożenia » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » Przedwczesne fanfary finałowe » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Wszystko zmienił telefon Putina? » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1) » OFICER CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK » Po nas choćby potop » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » ZBIGNIEW KUŹMIUK – ZAWALA SIĘ PIRAMIDA KŁAMSTW » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » Luka po państwie » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Terlikowski: „Mgła”, czyli o tym jak honor przegrywa z PR-em » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » “Po tragedii zawsze pojawiają się teorie spiskowe” » 10 KWIETNIA I NADAKTYWNOŚĆ ROSYJSKICH SŁUŻB » KOMPROMITACJA MAGDALENY BAJER » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » Ich człowiek w Warszawie » Lepiej nie wiedzieć nic » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?! » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » FSB TRZYMA ŁAPĘ NA ŚLEDZTWIE » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Poznałem brata po bliźnie » Zeznania medialnego pułkownika » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » To wygląda jak zacieranie śladów » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

To jest komentarz do artykułu: Gruppenführer KAT napisany przez: emeryt

Czy mógłbyś choć podpowiedzieć co to są te elementy zaznaczone ? Dla mnie za trudne do odgadnięcia , bo zdjęcia mam bardzo rozmazane .

Pozostałe komentarze w artykule przez emeryt :

 • Grupa Bilderberg albo Klub Bilderberg – nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi ze świata polityki, biznesu i przemysłu. Spotkania grupy odbywają się raz do roku. Podczas nich omawiane są najważniejsze w danym czasie dla świata sprawy dotyczące polityki i ekonomii. – WIKIPEDIA

  Znacznie więcej światła na Grupę Bilderberga i kroczący w jej zimnym cieniu Nowy Porządek Świata rzuca film dokumentalny Alexa Jonesa. Traktuje on o spisku globalnej elity, mającej na celu ustanowienie Nowego Porządku Świata. Ma on polegać na eliminacji 90% populacji Ziemi i totalnej kontroli pozostałej resztki niewolników. Co nie udało się tyranom takim jak Stalin i Hitler, udaje się globalistom wprowadzać podstępem krok po kroku. Czy ‘Rok 1984′ czai się tuż za rogiem? Kim są ciemne elity chcące rządzić całym światem?

  Zobaczcie ten film

 • Naprawde myslicie, ze ktos oficjalnie oglosi wszem i wobec, ze CASA to zamach? W tej sprawie byla taka sama propaganda, jak teraz, ale spoleczenstwo sie nie przejelo, wiec nie bylo wielkich dociekan. To nie byl przypadek, a wasze wiedza na ten temat, jest urobiona przez te same media, ktore zaklamuja teraz Smolensk. Miejmy nadzieje, ze w przyszlosci to sie zmieni.

  Nie mam pojecia, co usiluje przekazac Benia (lacznie z tym “nie jest dobrze” – do tego teen powtarza brednie wieksze niz to, ze gen. Blasik siedzial za sterami w Tu.

 • Na niekorzyść pana Arabskiego przemawia fakt, że od kiedy został szefem kancelarii premiera, to zaczęły się problemy prezydenta Kaczyńskiego z samolotem. A to nie było samolotu, a to lecą razem z premierem, a to lecą osobno, a to leci wynajętym. Zauważmy, że wcześniej żaden inny prezydent nie miał takich problemów. Nawet wtedy, kiedy miał nieprzychylny rząd: Wałęsa w latach 1993-1995, Kwaśniewski w latach 1997-2001.
  Byliśmy oswajani z sytuacją, w której prezydent i premier nie latają razem. Musiało się dla nas stać normalne, że jeśli prezydent leci np. do Brukseli w poniedziałek to premier we wtorek. Jeśli premier leci do Katynia we środę to prezydent w sobotę.
  Nie znaczy to, że wariant katastrofy lotniczej był jedynym przygotowywanym wariantem. Wiemy, że służby specjalne działają wielotorowo. Przygotowuje się wiele wariantów, które realizowane są przez różne zespoły. Z tych wielu wariantów wybiera się jeden. Ten, który w danym momencie jest najkorzystniejszy.
 • Bardzo wiarygodna i wielce prawdopodobna wersja. Nie mam jednak nadziei, że wypłynie jakiś dobitny dowód zamachu i współpracy polsko-rosyjskiej w jego zorganizowaniu. Trzeba pamiętać, że mamy tu do czynienia z wyselekcjonowanymi fachowcami i działaniami służb specjalnych państwa, dla którego od bardzo dawna tajne służby są oczkiem w głowie i bardzo ważnym obszarem, na który nie szczędzi się środków.
  W naszym polskim interesie jest, aby takie działania wyławiać i nazywać po imieniu. Przecież nigdy Komorowski nie powie, że działa w interesie Rosji, ale działania, które podejmuje mówią co innego. Już podobno powiedział, Polska powinna zrezygnować z wydobycia gazu łupkowego.
  Jeszcze raz gratuluję trafności artykułu i dziękuje za wkład pracy. Czekam na następne.

Ostatnio komentowane przez: emeryt

 • Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu
  [...] 20.kto personalnie odpowiadał na lotnisku w Smoleńsku za kontrolę lotów ? Czy była to miejscowa ekipa czy z zewnątrz ? Jedyny z kontrolerów , który wypowiadał się publicznie , P. Plusnin powiedział , że „Polacy słabo mówili po rosyjsku i nie rozumieli podawanych cyfr” . Dawny dowódca mjr. Protasiuka temu zaprzecza i potwierdza , że doskonale znał on rosyjski (http://smolensk-2010.pl/2010-04-16-katastrofa-samolotu-tu-154-rozmowa-z-kotrolerem-lotu.html) [...]
 • Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków?
  http://felek.salon24.pl/
 • Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków?
  Ten zapis ma źle podany czas:
  10:40:31,3 A “100 metrów”
  powinno być 10:40:41,3

  brakuje też zapisu:
  10:40:42,6 SzT “100″

  Czyli od 10:40:41 do 10:40:48 raportowali tą samą wysokość, przez 7 sekund.
  Pytanie czy rzeczywiście przestali się obniżać, czy jakąś role miało ukształtowanie terenu?

  Marek

 • K…wa! Co teraz ze mną będzie?
  Cytuje:
  “Podejrzewamy, że trzech kontrolerów z wieży w Smoleńsku, którzy cały czas informowali polską załogę, że jest “na ścieżce i kursie
  “, nie zostali odznaczeni tylko ze względów technicznych: pierwszy z nich odszedł na emeryturę 3 dni po katastrofie i zniknął, drugi rozpłynął się w powietrzu po zabraniu go przez nieokreślonego bliżej „mundurowego”, a trzeci – o nazwisku Krasnokutskij – okazał się agentem FSB lub GRU.”

  JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN
  gb, wg, Niezależna.pl, 07-06-2010 09:04

 • Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?!
  JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN

  gb, wg, Niezależna.pl, 07-06-2010 09:04

  Dwie godziny po katastrofie ze skradzionej Andrzejowi Przewoźnikowi karty kredytowej wypłacono w Smoleńsku parę tysięcy złotych, a miesiąc później na miejscu tragedii leżały rzeczy osobiste i szczątki ofiar. Mimo to 6 maja marszałek Komorowski odznaczył 20 Rosjan za “wybitne zasługi” w działaniach po katastrofie.

  O odznaczeniu rosyjskich milicjantów przypomniało wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Była to reakcja na słowa rzecznika polskiego rządu Pawła Grasia, który stwierdził, że pieniądze z konta Andrzeja Przewoźnika ukradli funkcjonariusze paramilitarnej jednostki OMON.

  Ponieważ informacja
  o odznaczeniu Rosjan przez marszałka Komorowskiego przeszła przez media zupełnie niezauważona, cytujemy oficjalny komunikat zamieszczony 6 maja na stronie Kancelarii Prezydenta:

  6 maja 2010 r. Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP, na wniosek
  Ministra Spraw Zagranicznych, nadał obywatelom Federacji Rosyjskiej, za wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem odznaczenia państwowe.

  Odznaczeni zostali :

  KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  1. mjr Balakin Vitaliy
  2. Chernolikhova Irina
  3. Chizhova Elena
  4. mjr Gaenkov Sergey
  5. Khizhniak Andrey
  6. mjr Kremen Pavel
  7. Kryukov Roman
  8. Leonov Sergey
  9. Lyanenko Vladimir
  10. Makarova Olga
  11. Momot Dmitriy
  12. Moshenskaya Svetlana
  13. por. Naryshkin Andrey
  14. Nazarov Igor
  15. Nikonov Dmitriy
  16. Reshetun-Belikov Aleksey
  17. Reunov Denis
  18. kpt. Spravceva Olga
  19. Utenkova Rogneda
  20. Yakovlev Aleksandr

  Podejrzewamy, że trzech kontrolerów z wieży w Smoleńsku, którzy cały czas informowali polską załogę, że jest “na ścieżce i kursie
  “, nie zostali odznaczeni tylko ze względów technicznych: pierwszy z nich odszedł na emeryturę 3 dni po katastrofie i zniknął, drugi rozpłynął się w powietrzu po zabraniu go przez nieokreślonego bliżej „mundurowego”, a trzeci – o nazwisku Krasnokutskij – okazał się agentem FSB lub GRU.

Oceń artykuł:
(4.71)
głosów: 51
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • West, John West :

  Komorowski, Arabski, Tusk (KAT). Napisane — co najmniej — brawurowo. W normalnym państwie (vide: Prezydent Koehler we współczesnych Niemczech, notabene niewinny ale niezwykle honorowy) — jutro/pojutrze powinny byc DYMISJE. Ale czy u nas?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 28 Thumb down 6

 • TAK :

  A jaka była rola ministra Bogdana Klicha, pseudonim “Likwidator” (http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21472 – taką ksywę ma wg Bogdana Święczkowskiego – byłego szefa ABW)??

  Thumb up 4 Thumb down 3

 • Fabian :

  cytat experta “zerwana linia wysokiego napiecia w Smolensku”

  “Porównując z warunkami polskimi zdjęcia linii wykonane przez Siergieja Amielina była to linia średniego napięcia 15-30 kV na żerdziach żelbetowych , lub strunobetonowych o wysokości przewodów nad poziomem ziemi ok 10-12m. Na pewno nie 20m i na pewno nie była to linia wysokiego napięcia tj. 110-220-400kV . Mogę to ocenić jako fachowiec, gdyż wiele lat budowałem i remontowałem linie wysokich napięć , a teraz je projektuję.”

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 1

 • Bogdan :

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 1

 • emeryt :

  Czy mógłbyś choć podpowiedzieć co to są te elementy zaznaczone ? Dla mnie za trudne do odgadnięcia , bo zdjęcia mam bardzo rozmazane .

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • bzzz :

  ja tez nie bardzo rozumiem ten film :(

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • fotograf :

  Wg mnie ta CASA co się rozbiła w Polsce to była próba zamachu. Proszę porównać warunki na lotniskach, przechył samolotów, odległość od lotnisk i.t.p. Zamachowcy czekali tylko na odpowiedni moment.
  A zrzut części z innego tupolewa, też trzeba rozważać po fotografii złożonych części tutki na lotnisku . Podobno ten ił jest ogromnie duży.Czy to co leży na lotnisku się do niego zmieści.
  Teorie o dwóch tutkach też się tu przewijały. Miejsce nie było pilnowane i teraz mogą powiedzieć ze części tak mało bo ludzie zabrali. Rosjanie potwierdzili zrzut- jest to w stenogramie 8:28 – a naszą tutkę przymusili do lądowania np. na lotnisku cywilnym w Smoleńsku(dlatego z początku brak ciał) i spokojne odliczanie bo widzieli płytę lotniska . Też tak może było. Ale bardziej
  realnie to wszyscy o stenogramach, a nikt nie mówi o plikach audio. Dlaczego nie opublikowali tych rozmów razem ze stenogramami. Podejrzewam że Rosjanie dali nam nagranie aby polskie służby coś tam dograły. Polacy mają widocznie więcej nagranych rozmów które można tam wkomponować od odpowiednich osób. Wg mnie był to zamach w wykonaniu Polaków i tak twierdzę od pierwszego dnia.Winny jest pewien człowiek, członek nierządu RadekS co powiedział przed
  katastrofą “były Prezydent Lech Kaczyński”. On to zorganizował – 100%. Pomagali mu szef mafii DonaldT(zginiecie jak dinozaury) i szef tych POsł niejaki BronekK( powiedział że trzeba ukrócić kadencję prezydenta,Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”).Oczywiście pan BronekK zaznaczył w Londynie że „- Ja nie mam tendencji do łatwego rozdawania obietnic, a jak coś obiecam, to zawsze zrobię”. Czy przesłuchała ich prokuratura.To przecież są wypowiedziane groźby przez tych osobników. Zabrać ich na wariograf.Seremet do roboty, jesteś niezależny!!! Co to dla zamachu ok. 100 ofiar, a ma się pełną władzę – dotyczy kaczora Donalda. Są obecnie przy głosie i tuszują zamach na ile się da. Najlepiej żeby mówić o wszystkim, byle nie o Smoleńsku, a jak już to o jakimś podrzuconym temacie.Ciekawe czy czasem tych opadów nie wywołują wschodni przyjaciele. Dlaczego jeszcze nie jest wyjaśniony zamach na CASĘ. Uważam że na wysokich szczeblach coś jest grane, ale z tej gorszej strony. Zasadnicze jest pytanie kto z polskich służb został po 07.04.10 w Smoleńsku. Tu już nie można mówić, że to tajemnica. Tu trzeba pytać o nazwiska. 2 czy 30 z BOR-u(kto) + inni(kto). Po próbie na CASIE wiedzieli mniej więcej gdzie Tutka spadnie i czekali. Spadła ok. 8,25, a ił tylko robił hałas przez próbne lądowania i jego zadaniem było przeciąć linię energetyczną o określonej godzinie w celu uwiarygodnienia, chociaż i tu godz. nie pasują- Bater wiedział o 8,40- od kogo. Dokładnie Nazwisko i Imię, a ten od kogo itd. GW w portalu internetowym- 8,38. Ktoś nas, szarą masę chce zrobić w c..la. Taka to jest obecnie przyjaźń polsko-rosyjska i vice versa. Nie chcę źle krakać, ale grozi nam
  woooooooojna!!!!!!!
  Czy ktokolwiek z władz polskich został przesłuchany, przecież Polscy prokuratorzy prowadzą
  swoje śledztwo?????!!!!!
  RadekS- na niego coś mają Kaczyńscy, dlatego druga połowa musi dbać i się pilnować.
  BronekK- wiadomo WSI
  DonaldT- spełnienie obsesji pełnia władzy
  Pan z Azji Mniejszej – koordynacja poczynań.
  Wg mnie zamach planowany od 2005r. Takie sprawy wymagają cierpliwości.
  A te przerażenie u DonaldaT przy drugim spotkaniu ze wschodnim bratem. Tak jakoś mi się widzi, no mam takie jakieś dziwne przeczucie, może tak trochę z powieści ale na jego oczach dorżnęli watahę.Może i LK?! Dlatego JK tak powoli wieźli na identyfikację. Jakaś przyczyna tej powolności też musi być.
  W sumie wyszło Gruppenführer SKAT.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 18 Thumb down 3

 • brrr :

  @Bogdan
  Co tam jest pozaznaczane ???

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • teen :

  Bardzo wiarygodna i wielce prawdopodobna wersja. Nie mam jednak nadziei, że wypłynie jakiś dobitny dowód zamachu i współpracy polsko-rosyjskiej w jego zorganizowaniu. Trzeba pamiętać, że mamy tu do czynienia z wyselekcjonowanymi fachowcami i działaniami służb specjalnych państwa, dla którego od bardzo dawna tajne służby są oczkiem w głowie i bardzo ważnym obszarem, na który nie szczędzi się środków.
  W naszym polskim interesie jest, aby takie działania wyławiać i nazywać po imieniu. Przecież nigdy Komorowski nie powie, że działa w interesie Rosji, ale działania, które podejmuje mówią co innego. Już podobno powiedział, Polska powinna zrezygnować z wydobycia gazu łupkowego.
  Jeszcze raz gratuluję trafności artykułu i dziękuje za wkład pracy. Czekam na następne.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 14 Thumb down 2

 • fotograf :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 6

 • teen :

  Na niekorzyść pana Arabskiego przemawia fakt, że od kiedy został szefem kancelarii premiera, to zaczęły się problemy prezydenta Kaczyńskiego z samolotem. A to nie było samolotu, a to lecą razem z premierem, a to lecą osobno, a to leci wynajętym. Zauważmy, że wcześniej żaden inny prezydent nie miał takich problemów. Nawet wtedy, kiedy miał nieprzychylny rząd: Wałęsa w latach 1993-1995, Kwaśniewski w latach 1997-2001.
  Byliśmy oswajani z sytuacją, w której prezydent i premier nie latają razem. Musiało się dla nas stać normalne, że jeśli prezydent leci np. do Brukseli w poniedziałek to premier we wtorek. Jeśli premier leci do Katynia we środę to prezydent w sobotę.
  Nie znaczy to, że wariant katastrofy lotniczej był jedynym przygotowywanym wariantem. Wiemy, że służby specjalne działają wielotorowo. Przygotowuje się wiele wariantów, które realizowane są przez różne zespoły. Z tych wielu wariantów wybiera się jeden. Ten, który w danym momencie jest najkorzystniejszy.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 1

 • Marta :

  Do przeczytania: Wypadek CASA.Oficjalne dane! Sprawa już jest zamknięta.

  http://www.mon.gov.pl/pliki/File/Protokol.pdf

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Ano :

  Naprawde myslicie, ze ktos oficjalnie oglosi wszem i wobec, ze CASA to zamach? W tej sprawie byla taka sama propaganda, jak teraz, ale spoleczenstwo sie nie przejelo, wiec nie bylo wielkich dociekan. To nie byl przypadek, a wasze wiedza na ten temat, jest urobiona przez te same media, ktore zaklamuja teraz Smolensk. Miejmy nadzieje, ze w przyszlosci to sie zmieni.

  Nie mam pojecia, co usiluje przekazac Benia (lacznie z tym “nie jest dobrze” – do tego teen powtarza brednie wieksze niz to, ze gen. Blasik siedzial za sterami w Tu.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • mik :

  PRZYJACIELE MOSKALI

  Premier Donald Tusk i jego ministrowie oraz marszałek Bronisław Komorowski swoją wrogość wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego prezentowali publicznie od lat. Robili to nie tylko wobec Polaków, ale i wobec zagranicy, co szkodziło interesom państwa polskiego.

  W pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej wydawało się, że po śmierci przeciwnika powściągną emocje i może nawet zrewidują swe stanowisko. Szybko okazało się jednak, że źródłem tej wrogości nie był spór kompetencyjny czy walka o wpływy polityczne, lecz fundamentalna nienawiść do człowieka, który bronił polskiej racji stanu.

  Ich strach jest tym większy, że zmarły prezydent był nie tylko wielkim Polakiem, ale i wiernym Europejczykiem. Domagał się prawdy nie z powodu polskiego egoizmu narodowego, lecz w imię humanizmu, wolności i demokracji – „walka z kłamstwem katyńskim to część historii całej Europy, świata. To przesłanie dotyczące każdego człowieka i wszystkich narodów. Dotyczące i przeszłości, i przyszłości ludzkiej cywilizacji.” Co Tusk z Komorowskim są w stanie takiemu stanowisku przeciwstawić? Zgodę Putina na zwiększenie importu polskiego mięsa? Obniżkę ceny gazu w zamian za bazę dla rosyjskiej floty na Helu?

  Właśnie to stanowisko wobec Rosji, które Lech Kaczyński zawarł w swoim niewygłoszonym przemówieniu katyńskim – „Droga do pojednania wymaga czytelnych znaków. Na tej drodze trzeba partnerstwa, dialogu równych z równymi, a nie imperialnych tęsknot. Trzeba myślenia o wspólnych wartościach: o demokracji, wolności, pluralizmie, a nie o strefach wpływów” – jest dla premiera i marszałka tak ciężkim oskarżeniem, że ich nienawiść nie zgasła i przeżyła swoją ofiarę. Tusk i Komorowski, widząc, że Lech Kaczyński zza grobu daje Polakom znaki, uznali, że muszą rozkopać świeżą mogiłę i dobić go rosyjskim kołkiem, aby już na zawsze przestał ich straszyć swym patriotyzmem.

  To dlatego stracili panowanie nad sobą i wpadli w histerię. Poprosili Putina o stenograficzny piasek i sypnęli nim Polaków po oczach. A gdy wydało im się, że już nikt nic nie widzi, Waldemar Kuczyński ogłosił: „W tym samolocie dowódcą nie był pilot, lecz prezydent (…) Piloci wiedzieli, że wolą prezydenta jest, by lądować. Czyli trzeba lądować!! I żeby tę potrzebę podkreślić, w kabinie zjawił się Błasik (…) Miał swoją obecnością zmobilizować chłopaków, by nie okazali ‘tchórzostwa’, jak ten pilot z lotu do Tbilisi! (…) Ja rozumiem, że Kaczyński chciał być na czas w Katyniu, żeby uroczystość przyćmiła tę z Tuskiem i Putinem, ale przez to pragnienie, namiętne, straszne, pełne pychy i niedostrzegania wszystkiego innego poza czekającymi w Katyniu i politycznym efektem, do ziemi poszło 96 osób, a Kaczyński na Wawel.”

  To szaleństwo przekracza już wszelkie, nawet najpodlejsze, metody walki o wiarygodność w oczach społeczeństwa, bo przekracza lojalność wobec polskiego interesu narodowego. 7 kwietnia 2010 r. Tusk do walki z Lechem Kaczyńskim użył Rosji, i to w jej kagiebowskim wydaniu. Ale już po śmierci prezydenta pretendent Komorowski nadal używa Rosji do walki o władzę: „Polacy nie zapomnieli o jego rusofobicznej postawie oraz o tym, jak wiele złego zrobił dla stosunków polsko-rosyjskich Jarosław Kaczyński.” Takie oskarżenie rzuca człowiek, który na groby katyńskie i pole śmierci w Smoleńsku wybrał się z enkawudystą Jaruzelskim.

  To jeszcze nie jest prawdziwa targowica, jeszcze Rosja nie dyktuje prasie europejskiej depesz, że spokój panuje w Warszawie, ale wzywanie pomocy Moskali do walki o władzę w Polsce jest prostą drogą do zdrady. Wzywanie na pomoc sąsiada, który otwarcie deklaruje, że chce sobie Polskę podporządkować, który grozi zbrojnym atakiem, a Polakom zagładą, świadczy o zatraceniu woli suwerenności, świadczy o pierwszeństwie pragnienia władzy i kariery przed obowiązkiem służby ojczyźnie.

  Najważniejsze pytanie, jakie obecnie stoi przed Polską, brzmi: czy Tusk i Komorowski mogą z tej drogi zejść? Czy nie uwikłali się już tak bardzo, że Kreml ich ze swego uścisku nie wypuści? Dokonane ostatnio przez KGB oskarżenie Tuska, że jego dziadek poszedł do Wehrmachtu na ochotnika, mogłoby świadczyć, że jest nie całkiem posłuszny. Komorowski, który chwali się nadanym przez zaborcę tytułem hrabiowskim i pozostaje człowiekiem Dukaczewskiego, wydaje się nie mieć już żadnych szans.

  Krzysztof Wyszkowski, “Gazeta Polska”, 12-06-2010 15:08

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 14 Thumb down 1

 • marie2010 :

  Ktos gdzies pytal o grupe rzadzaca swiatem – “Bildenberg”.
  Pisze o niej Henryk Pajak w swojej ksiazce “Bestie”
  Mozna znalezc jakies strony tego na web’ie i poczytac.Nie mam jeszcze zdania na temat, nie czytalam.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • ministerstwo-dezinformacji.pl :

  Grupa Bilderberg albo Klub Bilderberg – nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi ze świata polityki, biznesu i przemysłu. Spotkania grupy odbywają się raz do roku. Podczas nich omawiane są najważniejsze w danym czasie dla świata sprawy dotyczące polityki i ekonomii. – WIKIPEDIA

  Znacznie więcej światła na Grupę Bilderberga i kroczący w jej zimnym cieniu Nowy Porządek Świata rzuca film dokumentalny Alexa Jonesa. Traktuje on o spisku globalnej elity, mającej na celu ustanowienie Nowego Porządku Świata. Ma on polegać na eliminacji 90% populacji Ziemi i totalnej kontroli pozostałej resztki niewolników. Co nie udało się tyranom takim jak Stalin i Hitler, udaje się globalistom wprowadzać podstępem krok po kroku. Czy ‘Rok 1984′ czai się tuż za rogiem? Kim są ciemne elity chcące rządzić całym światem?

  Zobaczcie ten film

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • marie2010 :

  Jak sie czyta wiecej na temat “grupy rzadzacej swiatem” to ma sie wrazenie wejscia w jakies chore wariactwo, walke demonow z aniolami itd. Cos jak z naszym samolotem – prawda jest tak straszna, ze nikt nie chce w nia uwierzyc i…to jest glowne ramie zwycieskiej propagandy. – jezeli rozumiecie moj tok myslenia.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • mik :

  (NIE)BEZPIECZNY (NIE)RZĄD TUSKA
  Platformersi nie zawłaszczają państwa, oni je niszczą. O ile szkody po SLD można było naprawiać, o tyle po Platformie Obywatelskiej w ogóle nie będzie czego naprawiać.

  W rządzie Donalda Tuska zasiada wielu wybitnych fachowców. Fachowców od demontażu państwa. To główny, zasadniczy i najcięższy zarzut, jaki można postawić temu premierowi, tym ministrom, członkom i sympatykom Platformy Obywatelskiej. Ci ludzie niszczą – świadomie i nieświadomie – polskie państwo. Wcześniej czy później zostaną z tego rozliczeni. Zapewne nie tylko przez wyborców, ale i przez niezawisłe sądy.

  Historia na pewno oceni ich bardzo surowo – jako najgorszy, najszkodliwszy rząd po 1989 r. Źle, że wiele zdążą jeszcze zepsuć. Dziś widać wyraźnie, że niektóre szkody są już nie do odrobienia. Skutki innych będziemy usuwali dziesiątki lat.

  Polska rządzona przez Tuska i Palikota idzie drogą Węgier, które arogancja i nieudolność socjalistów doprowadziła na skraj przepaści, ale skończyć możemy jeszcze gorzej, bo sytuacja międzynarodowa jest fatalna. W takich czasach nieudolne rządy mogą nie skończyć się tylko na krachu ekonomicznym. Zagrożona jest niepodległość państwa – ta faktyczna, a nie formalna. Zwłaszcza że największe straty panowanie Tuska przynosi bezpieczeństwu
  RP.

  „Zadaniowy” charakter partii

  PO to klasyczna „partia władzy” (termin został ukuty w Rosji lat 90. – symptomatyczne…), bezideowa i pragmatyczna aż do obrzydzenia. Sięgająca po Sikorskiego i Cimoszewicza, po Hübner i Krzaklewskiego. Zmieniająca poglądy tak, aby zyskać doraźne korzyści. Tak więc raz chce kastrować pedofili i stawia na rodzinę (w kampanii Komorowskiego), aby zaraz potem kokietować homoseksualistów i z automatu nazywać wielodzietną rodzinę „patologią”. Raz podwajająca kontyngent polski w Afganistanie, a niedługo potem wzywająca do rejterady z natowskiej misji. Przykłady takich zwrotów można mnożyć. A przecież nie powinny one wcale dziwić – wszak PO została wykreowana w określonym celu, ma „zadaniowy” charakter. Jest od tego, żeby nie dopuścić PiS do władzy (wariant minimum), a nawet je zniszczyć (wariant maksimum).

  Platforma nie powstała i nie działa po to, by Polakom żyło się lepiej, a „Polska rosła w siłę”. PO jest po to, by załatwić parę „spraw”. Najpierw chodziło głównie o powstrzymanie oczyszczania państwa przez PiS oraz umożliwienie zaprzyjaźnionym biznesmenom robienia interesów. Ale od dłuższego czasu widzimy też inny aspekt istnienia PO.

  Niebezpieczna polityka zagraniczna

  Początkowo w polityce zagranicznej starała się ona nie robić nic. Tusk przyjął taktykę strusia – gdyby nie prezydent Lech Kaczyński, Polski w ogóle nie byłoby na scenie międzynarodowej. Niestety, od pewnego czasu ten rząd zaczął wyprawiać w polityce zagranicznej takie rzeczy, że już nawet nie dziwi freudowskie przejęzyczenie Komorowskiego o wychodzeniu Polski z NATO.

  Duet Sikorski–Tusk nie tylko zlikwidował politykę wschodnią Polski, dokonując w tej kwestii zwrotu największego po roku 1989, ale też uczynił zewnętrzną aktywność RP wypadkową polityki Moskwy i Berlina. Uległość wobec Rosji i Niemiec jest tak oczywista, że nie warto nawet się o tym rozpisywać. Chyba że ewentualnie pospekulować, kto w PO jest z „partii niemieckiej”, a kto z „partii rosyjskiej”.

  Rządzący konsekwentnie niszczą strategiczne relacje z USA (inna rzecz, że przy współudziale Obamy), ciekawe jednak, czy zdają sobie sprawę, czym się może skończyć sprawa zatrzymania i prawdopodobnej ekstradycji do Niemiec rzekomego agenta Mossadu. Gdzie nie spojrzeć, Polska traci przyjaciół – na własne życzenie. Może o to chodzi? Może mamy mieć tylko dwóch przyjaciół – jednego na wschodzie, drugiego na zachodzie?

  Jeśli tak, to Tusk powinien zadbać o dobre samopoczucie sąsiadów i rozbroić naszą armię. Na razie idzie to całkiem nieźle. Pod populistycznym hasłem zniesienia poboru do wojska obecny rząd niszczy potencjał naszych sił zbrojnych. Zmniejszono armię ze 150 tys. do 100 tys. Ale nie unowocześniono, nie zmodernizowano. Więcej jest w niej przysłowiowych „wodzów” niż „Indian” (oficerowie 30 proc., podoficerowie 40 proc., szeregowi 30 proc.). Z Iraku Tusk i Klich zrejterowali, ostatecznie grzebiąc jakiekolwiek szanse na to, by coś mieć z misji nad Tygrysem i Eufratem. Z Afganistanem jest jeszcze gorzej. Wzięto na siebie zbyt wielką odpowiedzialność i zbyt wiele obowiązków przekraczających nasze możliwości.

  A teraz Komorowski i Tusk grają życiem żołnierzy w kampanii wyborczej. Mówiąc o wycofaniu się, zachęcają talibów do atakowania polskiego kontyngentu. Jakby zapomnieli o hiszpańskiej lekcji – zamachach w Madrycie, zwycięstwie socjalistów, wycofaniu wojsk z Iraku.

  Rząd PO zawalił też, rzecz jasna, projekt niezwykle wrogo odbierany w Rosji – tarczę antyrakietową. Najpierw była „gra na czas”, a po dojściu Obamy do władzy grzeczne oczekiwanie, aż USA w końcu zdejmą z nas ten „ciężar”. PO nie prowadzi polityki. PO bawi się polityką. Skutki tego mogą być opłakane. W jakiejkolwiek kwestii by dotknąć zagadnienia bezpieczeństwa, mamy prawdziwą katastrofę. Sam premier wydaje się wręcz zwolennikiem rozwiązania armii.

  Służby specjalne zawrócono na stare tory – powrócili „fachowcy”. Bezpieczeństwo energetyczne? Z jednej strony wieloletni kontrakt z Gazpromem, który zdusi naszą gospodarkę i uzależni nas od Rosji. A z drugiej strony pomysły, aby środki unijne przeznaczone na gazociąg Odessa–Brody–Gdańsk przesunąć na walkę z powodzią.

  Niszczenie państwa

  Niszczenie instytucji państwa i ograniczanie jego funkcji
  to największe grzechy tego rządu, ale nie jedyne. Kompleksy wobec Zachodu, wzrost korupcji i przestępczości, chamstwo języka publicznego, medialna „softcenzura” itd., itp.

  Platformersi są gorsi niż SLD w czasach millerowskiego triumfalizmu. Postkomuniści zawłaszczali jedynie instytucje państwowe, wykorzystywali je dla własnych celów, ale też niejednokrotnie je wzmacniali – inna sprawa, że dla partykularnych interesów. Platformersi nie zawłaszczają państwa, oni je niszczą. O ile szkody po SLD można było naprawiać, o tyle po Platformie w ogóle nie będzie czego naprawiać.

  PO stała się jedynie słuszną partią. Bezkarną, hołubioną przez media i sądy, dokarmianą przez rodzimych oligarchów, głaskaną od czasu do czasu przez Berlin czy Moskwę – niczym dobrze wytresowany miły piesek. Członkostwo w PO, otwarte wyrażanie poparcia dla niej – stały się niezwykle trendy.

  PO znaczy Partia Oportunistów. Oportunistów nie brakowało też w PZPR. Ale to, co robi obecna ekipa, zmusza do stwierdzenia, że członkostwo w PZPR jest mniej hańbiące niż działalność w PO po tym wszystkim, co się stało przez pięć ostatnich lat.

  Być w partii Palikota, Niesiołowskiego, Sikorskiego czy Nowaka – to wstyd i obciach. To znamię hańby na zawsze. Za pięć, dziesięć i więcej lat – epizod bycia w partii Tuska będzie dyskwalifikować.

  Antoni Rybczyński
  “Gazeta Polska”, 23-06-2010 14:10
  http://niezalezna.pl/article/show/id/35740

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 1

 • mik :

  I co powiecie na to:

  http://www.plejada.pl/185270,wideo.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • freedom :

  “Z Iraku Tusk i Klich zrejterowali, ostatecznie grzebiąc jakiekolwiek szanse na to, by coś mieć z misji nad Tygrysem i Eufratem.”

  Co mieć z misji? Misja jest misją a nie liczeniem korzyści. A co Irakijczycy mają z tej misji? Co im daliśmy? Przecież nie chodziło o to by coś im zabierać (ropa), ale by coś jeszcze dać. To my powinniśmy ładować miliony złotych w ten kraj a nie jeszcze zabierać głodującym ludziom. A wyszło typowe ludobójstwo dokonane przez rządy USA-UK-PL & Co.

  Wg słownika języka polskiego PWN:
  misja = odpowiedzialne zadanie do spełnienia, ważne zlecenie do wykonania; posłannictwo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  “Premier Tusk:
  “Handlarz bronią, bursztynem, złotem… jest mi całkowicie obojętne, kto kupił polskie stocznie”

  “Handlarz bronią, bursztynem, złotem… jest mi całkowicie obojętne, kto kupił polskie stocznie” – powiedział premier.

  Na pytanie dziennikarki “Gazety Polskiej” – Jak pan premier skomentuje ten fakt, że w poniedziałek część mediów podała, że ostatecznym nabywcą majątku stoczni w Gdyni i w Szczecinie jest podmiot handlujący bronią?.

  Donald Tusk odpowiedział, że nie zagląda w życiorysy każdego ze swoich partnerów, sprawdza tylko, czy wpłacają pieniądze. – Jestem jednak bliski pewności, że znajdziemy dobry finał. Gdyby miało się kazać, że kupujący handlują bronią, bursztynem, złotem jest mi to całkowicie obojętne. Chcę, żeby je uratował – podsumował premier.

  Pan premier ciągle jeszcze próbuje stwarzać pozory, że zależy mu na stoczniowcach, bo przecież przemysł stoczniowy pogrzebał już dawno. Niestety, bezlitośnie obnazył brak fundamentalnych wartości i zasad!”

  http://www.bibula.com/?p=12466

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • DMS :

  SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 28.06.2010

  1/ Poprzez zorganizowanie odrębnych obchodów katyńskich: 7.04 i 10.04 udało się wystawić prezydencki Tu-154 na zamach w dniu 10.04. Ze strony Polski aktywne tu były środowiska dawnego układu WSI (środowisko wojskowo-biznesowo-polityczne związane z układami PRL, które usiłowali rozbić i w dużej mierze udało się to Macierewiczowi i L.Kaczyńskiemu). Ślady działalności ludzi powiązanych z WSI ukazuje tekst „Gruppenfuhrer KAT” (http://smolensk-2010.pl/2010-06-05-gruppenfuhrer-kat.html ). Umoczeni są zarówno Tusk jak i Komorowski. Istnieją istotne ślady wskazujące na powiązanie zamachowców (FSB/KGB) z grupą interesu w Polsce blisko związaną z rozwiązanymi WSI (Komorowski jeszcze jako Minister Obrony Narodowej był blisko związany z tym środowiskiem).

  2/ Zamachu dokonała Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB – następczyni KGB – następczyni NKWD). Dokonano tego poprzez zakłócenie sygnałów nawigacyjnych samolotu (fałszywe radiolatarnie plus meaconing sygnału satelitarnego GPS), działalność fałszywego kontrolera lotów (przejęcie kanału komunikacji z samolotem przez FSB), który przekazywał pilotom fałszywe informacje wiodące samolot ku katastrofie oraz prawdopodobnie wybuch bomby termobarycznej (paliwowo-powietrznej) w końcowej fazie lotu lub przy uderzeniu samolotu w ziemię.

  3/ Strona polska pozostawiła wyjaśnianie przyczyn katastrofy stronie rosyjskiej, komitetowi MAK, na którego czele stoi generał KGB Tatiana Anodina. Strona polska mogła na bazie istniejących regulacji żądać wyjaśniania przyczyn przez siebie lub przez komisję międzynarodową, ale tego nie zrobiła. Umoczeni są tutaj m.in. Edmund Klich, Tusk, Komorowski. Wszystko po to, by storpedować możliwość wykrycia sprawstwa przez FSB/KGB oraz zatuszować polski ślad zamachu.

  4/ W okresie po katastrofie w sposób bardzo agresywny media przekazywały i utrwalały wśród społeczeństwa rosyjską wersję – “winni są piloci i naciski na nich”. W jej propagowaniu byli aktywni różnego rodzaju pseudoeksperci (tzw. przekaźniki) i niektórzy dziennikarze, a potem ci którzy niewiele rozumieją, ale przekazują dalej (tzw. rezonatorzy).

  WNIOSKI:

  A/ Smoleńsk 10/4/10 to Katyń-2, mord polityczny. Tak jak motywem przy Katyniu-1 było osłabienie sił patriotycznych Państwa Polskiego, tak przy Katyniu-2 jest podobnie. Zgładzenie L.Kaczyńskiego (głównego przeciwnika politycznego Rosji w rosyjskiej strefie wpływów), zgładzenie generalicji (głównych przeciwników i blokerów dla odrodzenia się wpływów WSI), zgładzenie wielu innych osobistości życia publicznego (kojarzonych z nurtem patriotycznym, niepodległościowym; zwolenników dekomunizacji, czyli odcięcia agentury WSI/GRU od wpływów biznesowo-politycznych współczesnej Polski).

  B/ Umoczeni są Arabski, Tusk, Komorowski, a w niesławie pozostaną wszyscy ci, którzy zablokowali w Sejmie uchwałę za powołaniem niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy. No cóż, wygląda to na drugą Targowicę, ale można żywić nadzieję, że jeśli dzisiaj wyjawienie prawdy zostanie zablokowane, to w przyszłości i tak wyjdzie ona na jaw (Rosjanie przez 50 lat nie przyznawali się do Katynia-1 i można przyjąć, że przez kolejne 50 lat nie przyznadzą się do Katynia-2, chyba że… nie uda się teraz Tuskowi i Komorowskiemu stłamsić śledztwa polskiej prokuratury, a otoczenie międzynarodowe i polityka USA będą przychylne, by postawić Rosję pod murem – ale obecnie trudno na to liczyć).

  C/ Tusk i Komorowski nie są patriotami, a Trybunał Stanu powinien wobec nich wypowiedzieć się co do zarzutu o zdradę stanu. Inne osoby stojące za wystawieniem prezydenckiego Tu-154 na zamach w dn. 10.04 (np. Arabski opisany w Gruppenfuhrer KAT), osoby lobbujące za pozostawieniem śledztwa stronie rosyjskiej oraz mataczące w śledztwie powinny być zdecydowanie postawione w stan oskarżenia i/lub poddane obserwacji przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i/lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • mik :

  “Komunikat Operatora: oddając głos na Bronka, potwierdzasz włączenie roamingu sieci MoscowMobile w Twoim telefonie na terytorium RP – Radziecka Polsza”.

  <>

  http://niezalezna.pl/article/show/id/36129

  Thumb up 4 Thumb down 1

 • mik :

  Polecam uwadze wszystkich, w tym ADMINA – tekst jest szczegolnie wart opublikowania:
  http://ndb2010.wordpress.com/2010/07/01/wygralismy-bitwe-podziekowania/

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • mik :

  @Marie2010,@ministerstwo-dezinformacji.pl i@wszyscy zainteresowani, nawiazujac do poruszonej przez Was kwestii grupy Bilderberg

  http://www.youtube.com/watch?v=jqkQO_OEAsg&feature=player_embedded

  (Z polskim tlumaczeniem)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • marie2010 :

  @mik, dzieki, ale na web’ie tyle tego jest, ze mozna czytac i ogladac przez miesiac. Lacznie z filmem, ktory pokazuje demonstracje Hiszpanow przed hotelem ostatniego Zebrania Bilderberg’ow w Hiszpanii(wiosna 2010). Ludzie skanduje “Bilderberg zabojcy”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  wiem, Marie, ze znasz dobrze temat – ten fragment jest raczej wprowadzeniem dla tych, ktorzy jeszcze o tym nie slyszeli; wklejam, nawiazujac do Twojego postu.
  Trudno nie stwierdzic w tym kontekscie – jak mowi przyslowie indyjskie: “Ignorance is blessing”…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters