JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN

Publikacja w serwisie: 07 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prawda należy do Rosjan » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie? » Seremet i Komorowski zabierają się za IPN » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » KOMOROWSKI: NOMINACJA W PIĄTEK » Komorowski podpisze pierwszą ustawę? » KOMOROWSKI PODPISAŁ “ZŁOTE WETO” » Komorowski: mam poczucie przykrości i żalu » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » “Pomnik postawiony w wyniku nie kalkulacji” – Komorowski » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Komorowski – “Przyczyny katastrofy smoleńskiej są arcyboleśnie proste” » Program uroczystości na Placu Piłsudskiego. Głos zabiorą Komorowski, Tusk, Łopiński » Jacek Sasin: Niech Komorowski pokaże dokument, na podstawie którego przejął władzę » Graś do OMON-u: Eta byla prosta aszybka » Czekają na zgodę Rosjan » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » Zaskoczyła mnie służalczość Rosjan » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » Eurodeputowany Geoffrey Van Orden – Winię Rosjan » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » CZEGO BOI SIĘ BRONISŁAW KOMOROWSKI » KOMOROWSKI LOBBOWAŁ ZA FIRMĄ OD TU-154 » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Komorowski: zobaczyliśmy inny obraz Putina » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Przyjaciel rozserdywsia? » Gruppenführer KAT » Śledczym zginął rejestrator » „PERYSKOP” KOMOROWSKIEGO » FSB TRZYMA ŁAPĘ NA ŚLEDZTWIE » “Hieny ze Smoleńska” płaczą w trakcie przesłuchań » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dwie godziny po katastrofie ze skradzionej Andrzejowi Przewoźnikowi karty kredytowej wypłacono w Smoleńsku parę tysięcy złotych, a miesiąc później na miejscu tragedii leżały rzeczy osobiste i szczątki ofiar. Mimo to 6 maja marszałek Komorowski odznaczył 20 Rosjan za “wybitne zasługi” w działaniach po katastrofie.

O odznaczeniu rosyjskich milicjantów przypomniało wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Była to reakcja na słowa rzecznika polskiego rządu Pawła Grasia, który stwierdził, że pieniądze z konta Andrzeja Przewoźnika ukradli funkcjonariusze paramilitarnej jednostki OMON.

Ponieważ informacja o odznaczeniu Rosjan przez marszałka Komorowskiego przeszła przez media zupełnie niezauważona, cytujemy oficjalny komunikat zamieszczony 6 maja na stronie Kancelarii Prezydenta:

6 maja 2010 r. Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, nadał obywatelom Federacji Rosyjskiej, za wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem odznaczenia państwowe.

Odznaczeni zostali :

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1. mjr Balakin Vitaliy
2. Chernolikhova Irina
3. Chizhova Elena
4. mjr Gaenkov Sergey
5. Khizhniak Andrey
6. mjr Kremen Pavel
7. Kryukov Roman
8. Leonov Sergey
9. Lyanenko Vladimir
10. Makarova Olga
11. Momot Dmitriy
12. Moshenskaya Svetlana
13. por. Naryshkin Andrey
14. Nazarov Igor
15. Nikonov Dmitriy
16. Reshetun-Belikov Aleksey
17. Reunov Denis
18. kpt. Spravceva Olga
19. Utenkova Rogneda
20. Yakovlev Aleksandr

Podejrzewamy, że trzech kontrolerów z wieży w Smoleńsku, którzy cały czas informowali polską załogę, że jest “na ścieżce i kursie“, nie zostali odznaczeni tylko ze  względów technicznych: pierwszy z nich odszedł na emeryturę 3 dni po katastrofie i zniknął, drugi rozpłynął się w powietrzu po zabraniu go przez nieokreślonego  bliżej „mundurowego”, a trzeci – o nazwisku Krasnokutskij – okazał się agentem FSB lub GRU.

gb, wg, Niezależna.pl, 07-06-2010 09:04

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 6
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  KOLEJNE MEDALE DLA ROSYJSKICH FUNKCJONARIUSZY:
  Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku

  Trzej oficerowie rosyjskiego MSW zostali odznaczeni przez polskie MSWiA medalami “za zasługi dla policji” – za pracę i współdziałanie z polskimi ekspertami w czasie śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem.

  Dokument w sprawie przyznania odznaczeń minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller podpisał 24 czerwca. Srebrny medal otrzymał Piotr Popow, a brązowe – Roman Tierientiew i Michaił Waśkow.

  Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, Rosjanie zostali odznaczeni za działania, które podjęli po katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 – m.in. za pomoc polskim ekspertom, którzy pracowali na miejscu katastrofy oraz za pomoc rodzinom ofiar, które przyleciały do Moskwy w celu identyfikacji ciał.
  Złoty, srebrny lub brązowy medal za zasługi dla policji może otrzymać funkcjonariusz lub obywatel niezatrudniony w policji, który wniósł istotny wkład w rozwój kontaktów międzynarodowych na rzecz polskiej policji lub przyczynił się do zacieśnienia więzi policji ze społeczeństwem, pomagał w zapobieganiu przestępstw itp.

  Medal jest przyznawany także obywatelowi polskiemu zamieszkałemu za granicą lub obcokrajowcowi, który działał na rzecz policji, wspierał ją na forum międzynarodowym, przyczynił się do jej rozwoju.

  Medal uwzględnia symbolikę przyjętą w polskiej policji: wieniec dębowy i ośmioramienną gwiazdę policyjną. W barwę wstęgi wkomponowano kolor granatowy (co nawiązuje do umundurowania), biały i czerwony (barwy narodowe).

  W maju marszałek sejmu Bronisław Komorowski, który pełni obowiązki prezydenta, odznaczył w Moskwie 20 osób, które brały udział w akcji po katastrofie, m.in. lekarzy sądowych, laborantów, wojskowych, pilotów, strażaków i ekspertów medycyny sądowej.

  W katastrofie lotniczej koło Smoleńska 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz m.in. przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich.

  (bart)
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polskie-medale-dla-Rosjan-za-prace-w-Smolensku,wid,12434735,wiadomosc.html

  9 maja Komorowski odznaczyl POLSKIMI medalami 20 ros. fukncjonariuszy. Od tego czasu znamy wiele nowych faktow. Byl tez skandal z okradzeniem nie tylko konta pana Przewoznika, ale rowniez pana Skrzypka i – jak pisaly wczoraj gazety, pana Wypycha. Mimo tych wszystkich nowych informacji, POLSKIE WLADZE uwazaja za stosowne na oczach Polakow ODZNACZAC ROSYJSKIE SLUZBY, ktorych rola w tej sprawie(vide chocby filmik Koli) jest conajmniej podejrzana.
  To juz nie jest tylko “arogancja wladzy”, dzialajacej gorliwie na rzecz Rosji i Niemiec WBREW wszelkim interesom Polski.

  Dzis w prasie mowa rowniez o wielkim zblizeniu Niemiec i Rosji oraz niemieckim niezadowoleniu z naszych umow z NATO (tarcza rakietowa).
  Ktos jest zdziwiony?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • antykant :

  To całe odznaczanie wygląda jak wykonane na rozkaz. Wciąż nie wiemy tylko konkretnie czyj. Komorowski tak gorliwie go wykonał. Przez takie działanie wiem ,że nie jest to mój Prezydent. Nawet Kwaśniewskiego uważałem za mojego Prezydenta uznając jego wygraną. Wygrana Komorowskiego tez uznaję ale to nie jest polski Prezydent. Nie dla mnie. To smutne ale nie mam żadnego reprezentanta we władzach mojego kraju. Takiego wyobcowania jeszcze nie było. Powtarzam, to smutne…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • antykant :

  I jeszcze jedna rzecz. Pamiętacie jak Kaczyńskiemu podsunęli do podpisu odznaczenie dla Jaruzelskiego ? Tu żadnej zmyłki nie było. Tu sam zainteresowany siedzi w tym po uszy.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Zdrajcow w Polsce (i w kazdym innym panstwie) nigdy nie brakowalo. Problem w tym ze obecnie w Polsce zdrajcy stoja na NAJWYZSZYCH stanowiskach! Jak ze sceny politycznej jest widoczne “tancza z radosci” ze zamach w Smolensku im sie powiodl. A pozniej jeszcze takie chore psychicznie indywiduum jak palikot wlazi do TV ze swinskim ryjem, po co tak naprawde mu ten drugi swinski ryj? Ma przeciez swoj na szyi! Wybory, wybory! Trzeba pilnowac wyborow i wywalic ta klike ruskich spiochow i marionetek z wladzy politycznej w KRAJU! A pozniej ROZLICZENIE za wszelkie przestepstwa, matactwa i ZBRODNIE SMOLENSKA.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=9YPOYCeyK3I

  Tak smieja sie juz nad trumna Sp+ Prezydenta Lecha Kaczynskiego ,smial sie nie tylko Komorowski ale i Tusk.ZDRADA ,ZDRADA,ZDRADA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=5YXVZ0S4Q0Q&feature=related

  ZAMACH W SMOLEŃSKU – KOMOROWSKI CIESZY SIĘ ZE ŚMIERCI KACZYŃSKIEGO !!!!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Historia zawsze kolem sie toczy. Gdy tusk i komorowskij opuszcza ten swiat wielu ludzi odetchnie z ulga (ja tez), no i wielu sie znajdzie ktorzy im zaplaca oko za oko, zab za zab, i beda sie cieszyc z ich smierci a moze nawet tanczyc; to jest nieuniknione ze wzgledu na to co oni wyprawiaja obecnie z Polska i Polakami. Za zamach stanu i morderstwo Smolenskie, za osmieszenie narodu na arenie miedzynarodowej, za sprowadzenie Polski do roli rosyjskiego niewolnika a w dodatku glupiego, za opuszczenie narodu w obliczu kleski zywiolowej i wiele, wiele innych spraw. Lista jest dluga, za dluga i zarzuty zbyt powazne na dobry rzad, nawet na mierny rzad, pasuje tylko do sabotazystow i wrogow narodu.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters