Kim pan jest, panie Komorowski?!

Publikacja w serwisie: 08 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » KOMOROWSKI: NOMINACJA W PIĄTEK » Seremet i Komorowski zabierają się za IPN » Tu-154m. Rosjanie ujawnili prawdę. Prawda jest bardzo gorzka. » Komorowski: mam poczucie przykrości i żalu » Komorowski podpisze pierwszą ustawę? » KOMOROWSKI PODPISAŁ “ZŁOTE WETO” » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » “Pomnik postawiony w wyniku nie kalkulacji” – Komorowski » Komorowski – “Przyczyny katastrofy smoleńskiej są arcyboleśnie proste” » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Program uroczystości na Placu Piłsudskiego. Głos zabiorą Komorowski, Tusk, Łopiński » Jacek Sasin: Niech Komorowski pokaże dokument, na podstawie którego przejął władzę » CZEGO BOI SIĘ BRONISŁAW KOMOROWSKI » KOMOROWSKI LOBBOWAŁ ZA FIRMĄ OD TU-154 » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Komorowski: zobaczyliśmy inny obraz Putina » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Kto to jest oszołom? » Co było a nie jest… » Tu jest kokpit, a tu salonka » Jeszcze nie jest za późno » Czy Putin jest idiotą? » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Kim jest Generał Cieniuch ? » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Gdzie jest broń BOR-owców? » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » Co znaczy zaprzaństwo i czy jest karalne? » Gdzie jest Wiktor Bater » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Oficerowie monitorujący lot Tu-154: „Witebsk jest na Białorusi?” » Konfliktowanie ludzi jest komuś na rękę » Jest postępowanie dyscyplinarne ws. załogi Jaka-40 » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Koniec żartów – to już nie jest głupia wpadka, to już nie jest elementarny brak wykształcenia.

To najbardziej niepokojąca wypowiedź Bronisława Komorowskiego od czasu rozpoczęcia kampanii wyborczej. Stwierdzenie, że jest przeciwny odkrywkowej metodzie wydobycia gazu łupkowego w Polsce ze względu na możliwość dewastacji obszarów krajobrazowych, to więcej niż kolejna wtopa – to przejaw myślenia całkowicie niezgodnego z interesem Polski i całkowicie zgodnego z interesem Kremla. Wypowiedź marszałka musiała spowodować, że w wypadku jego zwycięstwa wyborczego nie tylko przedstawiciele WSI będą otwierać szampany (jak to ostatnio szczerze zadeklarował generał Dukaczewski) – radosny śpiew zapewne rozlegnie się także na Łubiance i w siedzibie Gazpromu.

Bo jeśli to prawda, że przyszły szef polskiego państwa będzie przeciwny wydobyciu gazu łukowego ze względu na walory krajobrazowe, to znaczy, że nie rozumie czym jest polska racja stanu, czym jest dywersyfikacja dostaw gazu do naszego kraju, czym jest uzależnienie od Rosji. Nie chcę już znęcać się nad owym „odkrywkowym” charakterem owego wybycia (czy pan marszałek sobie wyobraża wywóz gazu taczkami i jego eksploatację za pomocą koparek?), bo ważniejsza jest istota sprawy. Dywersja zaproponowana przez Komorowskiego jest bowiem zupełnie niezrozumiała z punktu widzenia interesów i dobra państwa polskiego. I zupełnie zrozumiała z punktu widzenia interesów i dobra państwa rosyjskiego i jego firm. Marszałek wypowiedział się w stylu lobbysty Gazpromu i to nie jest w najwyższym stopniu niepokojące.

Jego stanowisko uznali zresztą za niemądre także Jacek Saryusz – Wolski i Radosław Sikorski, którzy na polityce zagranicznej znają się nieco lepiej. Jak więc to jest? Czy koncepcje Komorowskiego są obce nawet Platformie? Czy nawet jego partyjni koledzy uważają je za głupie? A jeśli tak, to czyje interesy i czyje wizje reprezentuje marszałek? Kto za nim stoi? Kim pan jest, panie Komorowski?

doktor politologii, eurodeputowany PiS

45 ustaw w niecałe 2 miesiące i coraz więcej pytań skoro  To nie jest wielki problem

powinien dostać order za wybitne zasługi

Oceń artykuł:
(4.95)
głosów: 19
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  “Czy rząd nas urządzi

  Wiele razy pisałem już o kontrakcie gazowym, który Polska zawarła niejako poza wiedzą opinii publicznej. Kontrakt, który będzie wiązał nasz kraj 27 lat (!) i zobowiązuje nas do zakupu ogromnej ilości rosyjskiego gazu, nie tylko nie został poddany szerokiej debacie, ale nawet upubliczniony. Informacje na jego temat z trudem można było wydobyć od władz.

  Gdyby media w Polsce funkcjonowały zgodnie z elementarnymi standardami, sprawa stałaby się głównym przedmiotem ich zainteresowania i nie sposób byłoby jej ukryć pod korcem. Dotyczy to zarówno samego kontraktu, jak i traktowania obywateli, którzy – karmieni piarowską papką – trzymani są na dystans wobec podstawowych posunięć kształtujących nasze losy. Rząd byłby zobowiązany wytłumaczyć się ze swoich decyzji.

  Gdyby media zajmowały się tym, do czego zostały powołane… Ale nie… Większość mediów zajęta była dyskusją, czy Jarosław Kaczyński, zwracając się do Polaków, znowu zasadniczo ich nie podzielił. Także dziś z trudem przedostaje się do nich informacja, że Komisja Europejska dziwi się zapisom polsko -rosyjskiego porozumienia. Na czym precyzyjnie polegają owe wątpliwości, trudno się zorientować.

  Równocześnie z uzależnianiem nas od rosyjskiego gazu trwają badania nad możliwością niekonwencjonalnego uzyskiwania go z łupków bitumicznych. Najprawdopodobniej los obdarował nas wielkim bogactwem tego typu złóż, które mogą uczynić nasz kraj samowystarczalnym. W kwestii ich badania i eksploatacji podpisaliśmy już jakieś porozumienia z jakimiś koncernami, ale… tak naprawdę nie wiemy z kim i co. To znaczy nie wiemy my, obywatele, gdyż istnieje domniemanie, że podejmujący decyzje rząd się w sprawie orientuje.

  Domniemanie to może podważyć wypowiedź p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego, który uznał, że korzystanie z łupków może popsuć nasz krajobraz. Prezydenckiemu kandydatowi PO pomylił się węgiel z gazem, ale nie to jest najważniejsze. Pozostaje pytanie, czy za jakiś czas się nie dowiemy, że i w tej kwestii zasadnicze dla nas sprawy zostały już załatwione za naszymi plecami”

  Autor: Bronisław Wildstein
  http://blog.rp.pl/wildstein/2010/06/07/czy-rzad-nas-urzadzi/

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • mik :

  Polecam takze to:
  http://www.rp.pl/artykul/490893_Byly_bojowkarz_PO_ma_dosc.html

  <>, <>
  Obecnie ujawnia oszustwa wyborcze PO i kulisy “kampanii” w Londynie, podczas ktorej obdarowal Komorowskiego rozowym gumiakiem, skandujac “Palikot! Palikot!”

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Majka :

  Kłamcą i nikim więcej- a ręce ma umazane krwią -psełdo prezydent kukła Tuska!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • freedom :

  Leopold Okulicki na procesie w Moskwie (notował korespondent magazynu TIME, July 02, 1945):

  “One of the reasons was that there was no regular diplomatic relation between the Soviet Government and the government in London, which we considered our legal government. Our soldiers acted thinking their acts were correct and for the good of their country. This is the real reason, the real source of the dispute which started the flame.

  “Of course a big role was played by distrust of the Soviet Government’s plans for Poland. The AK trusted those whom it believed to be its legal leaders. The roots of this distrust go back several ages. For only 20 years has Poland been a free and independent state. For 130 years before that we were dependent, and we could not forget that our 130 years of dependence was an infliction from Russia. We did not know how much Russia had changed her policy toward nations. How could we believe you were not a threat to us? …

  “The prosecutor practically made me a German collaborator. I actually feel no enmity toward the Soviet Union. My actions were not directed by enmity but distrust. I know the Polish people want friendship with the Soviet people. I would be a traitor to my people if I did not want it too. I was fighting only for the independence of my country. I personally said I was for taking the Crimea decisions [to reorganize the Warsaw Government] as the basis for a new democratic Poland, but I continued my activities because the decisions alone were not enough. I am deeply sure there is no force that can prevent friendship between the two countries unless the Soviet Union wants to enslave Poland. The Polish people have many bad features but they have one good one. It is their love for freedom. History has many proofs of that.” (http://www.time.com/time/printout/0,8816,775981,00.html)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Goraco polecam ten spot wyborczy gajowego Bronka:

  http://www.youtube.com/watch?v=rJYrvs7sUZI&feature=player_embedded

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  To jednak nie byla glupia wpadka, ale Wesolemu Bronkowi znow sie “wymsknelo” i zdradzil zdolnosci jasnowidzenia.. Przeczytajcie:

  http://forum.smolensk-2010.pl/thread-11-post-26.html#pid26

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Wracajac do gazu i blokowania jego wydobycia, chcialam wrocic do artykulu z Gazety Polskiej (czerwiec):

  http://forum.smolensk-2010.pl/thread-11-post-25.html#pid25

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • mik :

  Na koncu w/w artykulu jest film – polecam:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters