Graś przeprasza rosyjskie ZOMO

Publikacja w serwisie: 09 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Dozorca Graś przeprasza Ewę Kochanowską .. w Jerozlimie » Graś do OMON-u: Eta byla prosta aszybka » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Graś: Premier nigdy nie kłamie » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Graś przed komisją etyki » Delikatny jak Graś » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » Rosyjskie służby bezpieczeństwa wymknęły się spod kontroli » Wikileaks: rosyjskie głowice nuklearne są wycelowane w Polskę » Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Rosyjskie tajne służby mają dostęp do nośników danych należących do tragicznie zmarłych dowódców wojskowych. » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » KOMPROMITACJA MAGDALENY BAJER » UMOWA GAZOWA – SYMBOLIKA WASALI » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » Argumenty w pigułce » Przedwczesne fanfary finałowe » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » Przyjaciel rozserdywsia? » Wszystko zmienił telefon Putina? » Premier pod specjalnym nadzorem » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Po rosyjsku.

W Polsce po rosyjsku do swoich rosyjskich mocodawców starali się nie mówić nawet polscy komuniści.

Ale, widać mamy postęp.

Graś – rzecznik rządu Tuska – przeprosił funkcjonariuszy OMONu (link).

Specjalnej jednostki rosyjskiego MSW (OMON  – Otryad Militsii Osobogo Naznacheniya), wywodzącej się jeszcze z ZSRR, a wsławionej między innymi:

- Zbrodniami na terenie Czeczenii w trakcie obu wojen.

- Rozpędzaniem przy uzyciu saperek i noży demonstracji niepodległościowych w 1989 r. w Tbilisi (40 zabitych).

- Atakiem na wieżę telewizyjną w Wilnie w 1991 r. po proklamowaniu przez Litwę niepodległości (14 zabitych).

- Atakiem w 1991 r. na łotewskie ministerstwo spraw wewnętrznych, także po ogłoszeniu przez ten kraj niepodległości (6 zabitych).

- Rozpędzaniem wszelkich antyrządowych demonstracji w Rosji od 1989 r.

Biorąc to wszystko pod uwagę, rzecznik Graś powinien już wtedy, gdy mówił o udziale omonowców w kradzieży kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika, podziękować im za to, że wedle publicznie dostępnej wiedzy, ofiary katastrofy pod Smoleńskiem jedynie okradli.

Nie warto chyba pytać, czy w innej sytuacji ktoś inny zaryzkowałby przepraszanie esesmanów za to, że tej drugiej stodoły jednak nie podpalili.

No i czy ktoś, kto kiedyś powiedział, że Graśanci stoją tam, gdzie stoi ZOMO mógł liczyć na tak wyraźną, internacjonalistyczną deklarację zainteresowanych?

2010-06-08 20:54

karlin.salon24.pl

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • marie2010 :

  Tez mnie to zaskoczylo, ale najlepszy byl komentarz mojej matki staruszki: “Ja myslalam, ze to jakis Rosjanin mowi, ze nas przeprasza”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • freedom :

  List od Komorra zaadresowany:
  “Szanowni Państwo, Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej”

  Pamięta ktoś jeszcze 25 czerwca 1945, Okęcie?:

  “Gdy będzie pan mówił”, Bierut syknął, “musi pan zwrócić się do nich używając słowa “obywatele”, jest to powitanie starsze nawet niż “towarzysze”. Odwróciłem się od niego, wziąłem do ręki mikrofon i zacząłem: “Bracia moi i siostry”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters