Do zobaczenia w sądzie

Publikacja w serwisie: 13 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Donald Tusk:

Nie może być tak, że ktoś jest ofiarą powtarzanego ciągle kłamstwa i że będzie taką bezradną ofiarą. Kłamstwo i insynuacja jest jedną z głównych metod postępowania obozu Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma innej metody, ponieważ do tej pory byli bezkarni, trzeba kłamcę podać do sądu.

Mowa oczywiście o wypowiedzi Kaczyńskiego na temat prywatyzacji szpitali, za którą sztab Komorowskiego chce go pozwać do sądu. I bardzo liczę, że pozwie, bo zgadzam się z Tuskiem, że na kłamców czasami nie ma innej metody jak sąd. A jeśli ktoś ma wątpliwości kto kłamie, obszerny cytat z Aleksandra Grada, ministra odpowiadającego w rządzie Tuska za prywatyzację właśnie. Wywiad z maja 2008 pozwoli nie tylko poznać zamiary Platformy względem służby zdrowia, ale także powody, dla których ze względu na kampanię nie chce się do tego przyznać. Bo to wszystko już było.

Konrad Piasecki: „Rząd otwiera drogę do prywatyzacji szpitali” – tak piszą „Dziennik” i „Rzeczpospolita”. Pełnej i nieograniczonej prywatyzacji, panie ministrze?

Aleksander Grad: Ta sprawa nie stawała na posiedzeniu rządu.

Konrad PiaseckiAle stawała podobno wczoraj na spotkaniu Donalda Tuska z przedstawicielami klubu parlamentarnego.

Aleksander Grad: Ja nie brałem udziału w tym spotkaniu, więc trudno mi się do tego odnosić.

Konrad Piasecki: Ale pan uważa, że to dobry pomysł?
Aleksander Grad: Samorządy muszą działać rozważnie. Muszą zawierać określone umowy prywatyzacyjne, w których muszą być długoterminowe gwarancje, ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców tych terenów. Wierzę w odpowiedzialność i rozsądek samorządów.Osobiście uważam, że należy dać większą swobodę samorządom w dysponowaniu majątkiem, ale również ustalaniu, jak mają funkcjonować szpitale na ich terenie. (…) (…) Samorząd, jeśli jest odpowiedzialną władzą publiczną, a musimy zakładać, że jest – jest rozliczany przez opinię publiczną, czuje oddech swoich wyborców na plecach – musi zawierać umowy prywatyzacyjne w taki sposób, aby zagwarantować swoim obywatelom, mieszkańcom dostęp do świadczeń medycznych. W związku z tym, jeśli byśmy zakładali z góry, że jakiś prezydent, wójt, burmistrz, starosta, marszałek, to są nieodpowiedzialni ludzie, to byłoby błędne założenie. (…) Uważam, że samorządy powinny mieć prawo do prywatyzacji szpitali. Są bardzo pozytywne przykłady w Polsce prywatyzacji szpitali. Samorządy muszą ustalić reguły gry dla tych szpitali i nowych inwestorów.

Konrad Piasecki: Panie ministrze, ale przysięgaliście, że tego nie będzie. W kampanii wyborczej – pamięta pan – był to bardzo ważki temat i wtedy Platforma mówiła nie.

Aleksander Grad: Nie wiem, kto przysięgał, a kto nie. Uważam, że należy się kierować zdrowym rozsądkiem, a dziś zdrowy rozsądek nakazuje, żeby również w całej gamie publicznej opieki zdrowotnej była niepubliczna, prywatna, która dobrze też funkcjonuje, która ma kontrakty.

Konrad Piasecki: Ale marszałek Sejmu Bronisław Komorowski mówił, że oskarżenia Platformy o chęć prywatyzacji to skandal i faryzeizm.

Aleksander Grad: To nie jest tak, że Platforma prywatyzuje. Prywatyzują samorządy, lokalna władza.

Konrad Piasecki: Ale wy mówiliście, że dacie temu tamę; że na to nie będziecie pozwalać; że będzie musiał być jakiś bezpiecznik,który spowoduje, że samorząd będzie musiał zachować 51 proc. udziałów.

Aleksander Grad: Moim zdaniem najlepszych bezpieczników jest odpowiedzialność rady powiatu, sejmiku województwa, rady gminy, która ustali ostatecznie, jaki będzie kształt umowy prywatyzacyjnej. W tej umowie musi być wszystko – muszą być gwarancje, kary, zabezpieczenia.

Konrad Piasecki: To dlaczego nie przyznawaliście tego w kampanii wyborczej?

Aleksander Grad: Kampania rządzi się różnymi prawami

Konrad Piasecki: Ale nie rządzi się prawami oszukiwania wyborców.

Aleksander Grad: To nie jest oszukiwanie wyborców

Konrad Piasecki: No nie? Jak się mówi, że nie będzie prywatyzacji szpitali, a potem czytamy, że będzie, to jest oszukiwanie wyborców.

Aleksander Grad: Prywatyzacja szpitali będzie domeną samorządów lokalnych, które są organami nadzorującymi szpitale. Jeśli się zdecydują i uznają, że to jest dobre dla tej społeczności lokalnej, niech to zrobią.

***

Myślę, że ten wywiad Grada – przypomnijmy, ministra zajmującego się prywatyzacją w rządzie Tuska – ostatecznie rozstrzyga sprawę tego, kto kłamie. Liczę na to, że sztab Komorowskiego dotrzyma słowa i w poniedziałek pozew w trybie wyborczym, bo bardzo jestem ciekawa jak przekona sąd, że podłością jest branie serio publicznych deklaracji ministra skarbu i traktowanie ich jako wiarygodnych informacji na temat prywatyzacyjnych planów rządu.

Jeśli sztab Komorowskiego wycofa się z zapowiedzi i nie pójdzie do sądu, powinien go wyręczyć sztab Kaczyńskiego i pozwać – w trybie wyborczym, rzecz jasna – za wyzywanie od kłamców, gdy się tylko wiernie streszczało plany Grada. Trudno będzie Platformie wybronić to co powiedziała o Kaczyńskim, w świetle tego co powiedział Grad. Jedyną linią obrony pozostanie jej chyba przekonanie sądu, że to, że Platforma coś zapowiada bynajmniej nie oznacza, że zamierza to zrobić. I niestety, niewykluczone, że sąd na podstawie obserwacji blisko trzyletnich rządów Tuska będzie musiał taką linię obrony uznać.

autor: kataryna
kataryna.salon24.pl

aktualizacja:

Sztab Bronisława Komorowskiego złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Warszawski sąd rozpatrzy dziś pozew sztabu Bronisława Komorowskiego przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pozew dotyczy słów kandydata PiS  o poparciu polityka PO dla pomysłu prywatyzacji służby zdrowia. Rzeczniczka sztabu wyborczego Komorowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że pozew będzie rozpatrywany przez warszawski sąd we wtorek o godz. 14.30. Joanna Mucha (PO) poinformowała, że pozew został złożony krótko przed godz. 18.

W ubiegłym tygodniu podczas wiecu w Lublinie Jarosław Kaczyński mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której ma chcieć Platforma Obywatelska i jej kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski.

Sztabowcy PiS podkreślają jednak, że nie wiedzą, za co mieliby przepraszać kandydata PO, skoro cytat pochodzi z oficjalnego dokumentu  programowego Platformy “Polska Obywatelska” z 2007 r.

Niezależna.pl, 15-06-2010:

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • zosia434 :

  Zgadzam się ale politycy w programie “Kawa na ławę” stwierdzili (dokładnie Kalisz), ze Komorowski w swoim programie wyborczym na prezydenta nie deklaruje prywatyzacji szpitali i nie można utożsamiać programu PO z programem wyborczym na prezydenta. Obawiam się, ze może w sądzie wygrać Komorowski bez względu na to, ze jest politykiem PO. Przecież PRAWO rządzi się innymi kryteriami niż PRAWDA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  hmmm…a czy Komorowski ma wlasny program?
  ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • zosia434 :

  pewnie, że ma…KARIERA ZA WSZELKĄ CENĘ!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • zosia434 :

  Właściwie to J.Kaczyński wygrałby sprawę w Tuskiem, który publicznie nazwał go kłamcą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • przemekpozor :

  co za bzdury……..czym Wy sie zajmujecie??????co to ma wspólnego z katastrofą pod Smoleńskiem????

  ps:co mnie obchodzi Tusk?
  ps1:co mnie obchodzi J.Kaczyński?
  ps2:co mnie obchodzi Komorowski?
  ps3:co mnie obchodzą obłudni polscy politycy???
  ps4:no co????NIC!!!!

  ps:Chcemy PRAWDY!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Jasne, ze chcemy prawdy. Jak widac, z taka wladza jak obecna – dazaca do jednowladztwa jednej partii – z rzadem PO, ktory dopuscil do katastrofy i nie sluchajac nikogo, uwalil cynicznie sledztwo, usilujac wymazac ja z pamieci Polakow, nigdy sie nie dowiemy.

  Wielu ludzi, ktorzy do 10 kwietnia popierali partie Tuska, dzis nie moze sobie tego wybaczyc – luski spadly z oczu; jesli chcemy, zeby Polska nie upadla, musimy wiedziec, co sie dzieje, co jest pod powierzchnia, bo bylismy robieni w balona przez trzy lata, NIE WIEDZAC o chylkiem przeprowadzanych “transakcjach” wyprzedajacych dobro narodowe, o polskich lupkach i sytuacji w Polskiej Armii niszczonej przez ministra o ksywce “Likwidator” (poczytajcie, co pisze gen. PETELICKI) i najistotniejszych dla sytuacji Polski posunieciach. Przez kilka lat niewielu z nas sie tym interesowalo, bo wiekszosc wyjechala na “zachod”, zeby z glodu nie pomrzec, a inni z nas po prostu mieli dosc tych POmyj wylewanych na scene polityczna, zeszmacona totalnie przez pseudoPOlitykow.

  Wczoraj moglismy sie od tego odwracac, ale w bialy dzien, na naszych oczach, wyslano Prezydenta z elita polskiej armii i Parlamentu, bez ZADNYCH zabezpieczen, na smierc. Na naszych oczach nawet niejaki Janicki ODMAWIA informacji o tym, co widzieli BOR-owcy jako swiadkowie, cyniczne klamstwa i belkot wydobywaja sie z ust rzekomej “wladzy” w sprawie rzekomego sledztwa, pomocy Rodzinom Ofiar i nawet tego nie kryja. KOmorow wparowal do Belwederu zanim pojawil sie akt zgonu naszego Prezydenta. Nawet Wikinski z SLD powiedzial jasno, ze nigdy nie zaglosuje na Komorowskiego, bo wtedy – w dniu tragedii, ujrzal jego “cyniczna i bezwgledna twarz” czlowieka spiesznie przejmujacego wladze…(polecam lekture w necie). Zreszta wszystko to znacie.

  Dzis moge powiedziec jedno: to jest moj kraj i nie pozwole, zeby go sponiewierano. I widze, ze tysiace ludzi, ktorym dotad bylo niby wszystko jedno, dzis tez to rozumie. przebrala sie miarka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • czesio :

  Mogą śmiało prywatyzować szpitale i tak nerwowo nas wykończą. I to szybko.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Hi, hi..! Nie uda im sie nas nerwowo wykonczyc – to predzej my ich wykonczymy, bo nie odstapimy od dochodzenia do prawdy.
  I za psychiatryk zaplaca sobie sami!

  Predzej czy pozniej z czyms sie wkopia (juz sa na dobrej drodze)! Nie ma zbrodni doskonalej, czyz nie?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • czesio :

  Masz rację Agnieszko i mam nadzieję że nastąpi to jak najszybciej. Bo niby jest wiele osób które rozumieją sytuację i wiedzą że to całe śledztwo i rządzenie POlszewików to skandal, fałsz, i robienie z nas wszystkich idiotów. Że o niszczeniu i sprzedaży naszego kraju nie wspomnę. Ale też nikt nic nie potrafi z tym zrobić a czekać aż się wykończą sami to trochę szkoda czasu i jakoś mi to nie pasuje. więc pytanie: Co zrobić żeby to przyśpieszyć ??? Boję się że wybory niczego nie zmienią :( ale czas pokaże bądźmy dobrej myśli.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Potrzebna jest doskonala organizacja i naglasnianie wszystkich przkretow. Musimy sie skoncentrowac i nie dac “rozmienic na drobne”. Wiem, czego sie obawiasz, ale jesli nawet do tego dojdzie ( a mam nadzieje, ze nie!), to trzeba budowac silna opozycje, stworzyc wysokonakladowe niezalezne gazety, walczyc o dostep do SLOWA na szeroka skale, skupiac ludzi, ktorzy mysla tak samo ja my i ktorzy to sa elita (wyksztalcenie, stanowiska). DAMY RADE!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • czesio :

  Może i damy radę ale ruscy też sobie radę dają. Popatrz na to. Co niekoniecznie musi się tak skończyć.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  A co na to rzad “polski”, “polski” premier, “polska” prokuratura?!
  Jesli do tego dopuszcza, to podpisza sie pod zamachem obiema rekoma.
  Pod zamachem na niezaleznosc naszego kraju.

  Ps – czytalam posty pod artykulem, pelne sa glupch antypolskich komentarzy… Oglupili tych ludzi do reszty…

  Czesiu, nie daj sie jednak sceptycyzmowi! Polski nie bylo na mapach przez lata i nie zginela… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • czesio :

  A to fakt :) niezbity. Ale jak to wkurza strasznie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • borsuk :

  “Szpitale rządzą się takimi samymi zasadami rachunku ekonomicznego jak inne podmioty gospodarcze [...] Prywatyzacja będzie służyła poprawie efektywności, a więc podniesieniu jakości usług oraz obniżeniu ich kosztu. ” – PODSTAWY PROGRAMU POLITYCZNEGO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, Warszawa 2007
  wiecej na filmie:

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • zosia434 :

  czytałam komentarz na salone24 dotyczący wypowiedzi Komorowskiego w Moskwie wygłoszonej już po zgłoszeniu swojej kandydatury na prezydenta. W wypowiedzi tej Komorowski deklaruje, ze reprezentuje program PO !!! Adwokat JK powinien wykorzystać to w sądzie apelacyjnym!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • marie2010 :

  Jak to sie ma do tego Sadu?:
  na http://niezalezna.pl/article/show/id/35561 czytam, ze Polska dostala od UE porzyczke 1 mld. na m.in. “przeksztalcenie szpitali w spolki prawa handlowego” (sic!)
  Jezeli to sie ma do prywatyzacji jak “piesc do nosa”, albo “piernik do wiatraka” to prosze mi to wyjascic.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  @marie2010 – masz calkowita racje w swietle prawa, ale Bronek z ferajna moze przeciez mowic, co mu tylko sie umysli, przeciez to …”kampania wyborcza” – czyli inaczej kielbasa (dluuuga kielbasa, to jeszcze nie koniec).

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters